Дизельні генератори

Дизельні генератори

Дизель генератор: як вибрати

Дизель генератор (генератор дизельний, дизельні електростанції) — це обладнання, яке є джерелом безперебійного живлення для:

купити дизельні генератори

Перед тим, як купити дизель генератор слід визначити сумарну потужність всіх споживачів, які будуть до нього підключені. Також пам'ятайте, що ця потужність не повинна бути такою ж, як потужність в «кВА» (Вольт-Амперах), яку здатний виробити генератор дизельний. Так, потужності, які повинні мати дизельні електростанції, найкраще розраховувати за наступним практичним правилом.

Індуктивні споживачі, серед яких холодильники, насоси, пилорами, електромотори, компреси і так далі в момент запуску вимагають більш високої потужності, яка далі (під час роботи) стабілізується. При цьому, генератор дизельний повинен видавати потужність, яка повинна в 3 або 3.5 рази перевищувати потужність всіх підключених споживачів.

Наприклад, сумарна потужність всіх споживачів становить 2.5 кВА, значить Вам необхідні дизельні електростанції з мінімальними потужностями 8.75 кВА (2.5 кВА х 3.5). Але, наприклад, якщо Ви маєте 2 споживача, один з яких має активне навантаження в 2.5 кВА, а другий реактивне навантаження 1.5 кВА, то Вам необхідні дизельні електростанції з потужностями 7.75 кВА (2.5 кВА + 1.5 кВА х 3.5).

купити дизельні генератори

Генератор дизельний: типи навантажень

Навантаження, які дають на дизель генератор споживачі, можуть бути активними та реактивними.

Активні навантаження є найпростішими, у них споживана енергія в повному обсязі переходить в тепло. Серед таких споживачів майже всі побутові прилади, лампочки і так далі. В даному випадку все дуже просто: якщо сумарна потужність всіх споживачів становить 5 кВт, то для забезпечення їх безперебійної роботи Вам знадобиться генератор дизельний на 5 кВт.

купити дизельні генератори

Реактивні навантаження, в свою чергу, може бути індуктивними та ємнісними. Наприклад, котушка є індуктивним реактивним навантаженням, конденсатор — ємнісним реактивним навантаженням. У таких споживачів енергія переходить як в тепло, так і витрачається на, наприклад, створення електромагнітних полів. Міра реактивності — це cosφ — який поряд з потужністю вказаний в інструкції до пристрою. Так, для підрахунку «реального» споживання Вам необхідно зазначену потужність розділити на цей cosφ. Наприклад, при потужності 1 кВт та cosφ = 0.8, реально обладнання споживає 1 кВт / 0.8 = 1.25 кВт. Також пам'ятайте, що кожен генератор дизельний має свій cosφ, який необхідно брати до уваги. Наприклад, коли генератор дизельний має cosφ = 0.7, то для роботи вищезгаданого інструменту буде необхідно 1.25 кВт / 0.7 = 1.78 кВА. З цієї причини правильне позначення потужності, яку видають дизельні електростанції, виконується в «ВА», а не в «Вт».

купити дизельні генератори

Дизельні електростанції: мотор

Будь-який дизель генератор має «серце» — мотор, ресурс якого визначає час безперебійної роботи електростанції. Так, мотор, яким обладнаний дизель генератор, відрізняється істотно більшим, ніж у бензинового, моторесурсом.

Також варто відзначити, що дизельні електростанції споживають паливо економніше, ніж бензинові аналоги. Не забувайте, що умови із зберігання такого палива також більш «м'які», ніж у бензину.

Але при всіх цих перевагах генератор дизельний вартує в 1.5, а то і в 2 рази більше бензинового аналога по потужності. Ось чому ми рекомендуємо купити генератор дизельний в наступних випадках:

 • дизель генератор буде застосовуватися як основне джерело електроживлення (або буде працювати без зупинок тривалий час);
 • коли у Вас вже є обладнання, що також працює на дизельному паливі;
 • якщо генератор дизельний повинен живити обладнання з сумарною потужністю від 10 до 15 кВА, для живлення якого бензогенератор не використовується.

купити дизельні генератори

Дизель генератор: альтернатор

Альтернатор (генератор електрики) — це блок, який і виробляє струм. Залежно від типу даного блоку, дизельні електростанції краще підходять для тих, чи інших завдань.

Однофазний або трифазний генератор електрики застосовуються, відповідно, для живлення однофазного та трифазного обладнання. Пам'ятайте, що трифазні дизельні електростанції також можуть живити і однофазне обладнання. Додатково генератор дизельний може мати на панелі вихід на 12 В для живлення різного чутливого обладнання.

купити дизельні генератори

Дизель генератор з однофазним альтернатором — це просте обладнання, для вибору якого Вам необхідно просто підрахувати сумарну потужність всіх споживачів, які підключаються та врахувати їхні пускові струми. Трифазний генератор дизельний вибирається так само, якщо до нього планується підключати лише трифазних споживачів. Але от якщо трифазні дизельні електростанції повинні живити однофазних споживачів, може виникнути проблема, звана «перекіс фаз». Щоб така проблема не виникала, необхідно:

 • щоб споживана потужність однофазного навантаження не була більш 1/3 від трифазної вихідної номінальної потужності, яку дає дизель генератор;
 • щоб при наявності парочки однофазних навантажень різниця в споживаній ними потужності не була більш 1/3.

купити дизельні генератори

Генератор дизельний: асинхронний та синхронний

Дизель генератор з синхронним альтернатором має вельми складну конструкцію. Наприклад, у нього ротор обладнаний котушками індуктивності. Дизельні електростанції з асинхронними альтернаторами влаштовані куди простіше. Наприклад, їх ротор дуже схожий на простий маховик. Ось чому асинхронний генератор дизельний має кращий захист від вологи, пилу та бруду. Такі дизельні електростанції ще називають «із закритою конструкцією».

Як синхронний, так і асинхронний дизель генератор відрізняються можливостями:

 • синхронні простіше переносять високі пускові перевантаження та здатні виробляти струм з більш «рівними» характеристиками;
 • асинхронні є більш стійкими до замикань струмопровідних елементів.

купити дизель генератор

Варто відзначити, що стабільні параметри напруги також залежать:

 • від класу мотора: його здатності тримати постійні обороти валу під час зміни навантаження;
 • від наявності різних систем стабілізації, наприклад, автоматичного регулятора напруги.

Також пам'ятайте, що найякіснішим є дизель генератор, альтернатор якого є безщітковим («Brushless»), оскільки таке обладнання дає саму «чисту» напругу та не вимагає обслуговування.

купити дизель генератор

Дизельні електростанції: потужність

Потужність, яку може видати дизель генератор, це найважливіший його параметр, на який необхідно в першу чергу звертати увагу. Але тут є 2 важливих моменти:

 • ряд виробників вказують в описах найбільшу вихідну потужність — цей параметр значить, що дизельні електростанції можуть пропрацювати, видаючи цю потужність тільки дуже обмежений час, номінальна ж, реальна їх потужність, як правило, набагато менша;
 • дизель генератор, як і інше обладнання, має свій cosφ, про який говорилося вище.

купити дизель генератор

Дизель генератор: особливості

Дизельні електростанції можуть володіти рядом додаткових переваг та мають свої особливості, на які також необхідно звертати увагу при виборі даного силового обладнання.

Рівень шуму, який створює генератор дизельний під час роботи, може бути різним. Від рівня шуму залежить комфорт людей, що знаходяться поруч. Так, рекомендується передбачити захист від шуму, наприклад, встановити шумопоглинаючий (всепогодний) кожух або розміщувати дизельні електростанції в спеціально призначених для них приміщеннях.

купити дизель генератор

Генератор дизельний вважається більш якісним, якщо він обладнаний або його можна доукомпектувати збільшеним паливним баком. Так, дизель генератор зможе використовуватися більш довго без дозаправки.

Іншим показником якості є періодичність заміни оливи. Якісні дизельні електростанції передбачають заміну оливи не раніше, ніж через 100 годин роботи.

У разі, коли дизель генератор має систему рідинного охолодження та встановлюється в неопалюваному приміщенні, дуже добре, якщо в ньому буде передбачена система електричного підігріву рідини для охолодження.

купити дизель генератор

Генератор дизельний: час безперервної роботи

Час роботи без дозаправки та витрата палива — це важливі параметри, які також необхідно враховувати, вибираючи дизельні електростанції. Так, витрата палива на 1/1, 3/4 та 1/2 номінальної потужності, в залежності від моделі агрегату, може кардинально відрізнятися.

Дизель генератор, в залежності від моделі, може мати різні системи охолодження. Так, дизельні електростанції можуть мати повітряну, рідинну (водяну) або масляну охолоджувальну систему.

купити дизель генератор

Дизельні електростанції: запуск

Генератор дизельний може запускатися вручну (потрібно тягнути за шнур), електростартером (за допомогою ключа або кнопки) або за допомогою спеціальної автоматики (АВР, автоматичне включення та виключення без участі оператора). Також дизель генератор може мати систему дистанційного запуску, яка працює за допомогою пульта, з'єднаного зі спеціальною станцією.

Наявність в агрегаті електростартера — це обов'язкова умова, яке повинно бути дотримано, якщо Ви бажаєте використовувати блок автоматичного керування.

Показано з 1 по 16 з 40 (всього 3 сторінок)