Блоки автоматики (ATS, АВР)

Блоки автоматики (ATS, АВР)

Автозапуск генератора: як вибрати

Часто трапляються випадки, коли Ви відсутні вдома, а електрику відключили та нікому запустити генератор.

Читати далi
Показано з 1 по 7 з 7 (всього 1 сторінок)
Для таких випадків якраз і необхідний блок АВР (ATS, автозапуск генератора, автоматичний запуск генератора, автоматика для генератора). Також ATS стане в нагоді, наприклад, в разі, коли по ряду причин (мороз чи спека, ніч на дворі) Ви не хочете йти на вулицю для запуску електрогенератора. Варто відзначити, що ATS автоматично відключить генератор, коли мережа відновиться. Без АВР Ви не дізнаєтесь про відновлення подачі електрики в мережі та будете продовжувати палити бензин або дизель.

Блок ATS необхідний для автоматизації процесу запуску та зупинки електрогенератора. Автозапуск генератора застосовується в приватних будинках, офісах, на дачах, в супермаркетах, цехах, майстернях на складах і т.д. Система АВР моніторить напругу в центральній мережі та проводити запуск Вашої електростанції, підключаючи її до мережі Вашого будинку. Зворотні дії виконуються по відновленні живлення в центральній мережі: автозапуск генератора перевірить напругу в центральній мережі і, якщо вона стабільна, переключить Ваш будинок на живлення від цієї мережі, зупинивши при цьому роботу генератора.

Цим функціонал ATS не обмежується.

ats купити

АВР: функціонал та типи

Основне завдання ATS — системи автоматичного введення резерву — запуск і зупинка електрогенератора в залежності від ряду зовнішніх чинників. Крім основного завдання автозапуск генератора може:

 • підтримувати зарядженою АКБ;
 • міряти напругу в центральній мережі і відпрацьовувати аварійні ситуації, провали та сплески напруги;
 • міряти напругу і частоту запущеного генератора та зупиняти мотор при відхиленні цих показників від норми;
 • рахувати час використання генератора;
 • управляти стартером (програмування кількості спроб запуску);
 • управляти повітряною заслінкою мотора;
 • управляти глушилкою та паливним клапаном;
 • створювати систему синхронного управління разом з ДБЖ (джерелом безперебійного живлення) або інвертором напруги;
 • захищати електростанцію від перевантажень;
 • дистанційно керувати електрогенератором завдяки GSM модулю;
 • відображати показники налаштувань та параметрів.

ats купити

ATS: підбір

Сьогодні на ринку України автозапуск генератора представлений в широкому асортименті. Так, є прості контролери для самостійної збірки, комплектне устаткування, є можливість замовити комплексні послуги з автоматизації Вашого дизельного або бензинового генератора.

Перед тим, як вибрати та купити АВР, необхідно визначити:

 • яка на об'єкті основна мережа — однофазна або трифазна — від чого залежить фазність ATS;
 • який номінал встановленого вхідного автомата (як правило, він розташований до лічильника електрики);
 • який тип цього вхідного автомата — автоматичний вимикач або автомат диференціального типу;
 • яка якість напруги центральної мережі, чи є сплески або провали по напрузі;
 • яка у Вас модель та марка генератора;
 • де буде встановлений автозапуск генератора;
 • де встановлений сам генератор;
 • чи є можливість прокладки кабелю між АВР і вступним щитом, ATS і генератором.

ats купити

Також необхідно зупинитися на питанні про однофазний генератор і наявної на об'єкті трифазної мережі. Ряд електриків радять використовувати в трифазних мережах трифазні електрогенератори, але це не зовсім вірно. Найчастіше на об'єкті просто немає трифазних навантажень або ті, які все таки є можуть і не використовуватися під час перебоїв подачі електрики в центральній мережі (наприклад, зварка). В цьому випадку рекомендовано використовувати однофазні генератори. Так, автозапуск підключить все навантаження на об'єкті до однофазного генератору і Ви не залишитеся «без світла». Додатково це вирішує проблему зі стартовими потужностями такого обладнання як холодильники, насоси, кондиціонери і так далі.

Коли насосна станція, наприклад, має потужність 1.5 кВт, то під час запуску їй знадобляться 4.5 кВт вільної потужності. А трифазний генератор, наприклад, на 6 кВт на одній фазі видає тільки 2 кВт. При цьому в кращому випадку генератор просто відключиться, а в гіршому — вийде з ладу ATS / генератор або буде пошкоджено обладнання, підключене до решти фаз генератора. Це називається перекосом фаз.

Коли виникає перекіс фаз напруга на перевантаженій фазі сильно просідає. При цьому на двох інших сильно зростає аж до 380 В. Від цього практично немає захисту і виникає велика ймовірність виходу з ладу підключеного до цих двох фаз обладнання.

Підключити однофазний генератор до трифазної мережі можна так:

ats купити

Також часто трапляється так, що на діючому об'єкті не виходить виділити резервовані навантаження. Для цього рекомендовано встановити спеціальне пристосування для відключення небажаних споживачів під час живлення від генератора. Таке обладнання ставиться в головному щиті або в поверховому щиті і працює незалежно від автоматики. Під час роботи від електрогенератора завдяки пристрою автоматично відключаються потужні споживачі, наприклад, котли, кондиціонери, бойлери. Підключити пристрій для відключення небажаних споживачів можна так:

ats купити

Але навіть після цього є ймовірність перевантажити генератор, адже АВР не може відключити непотрібних споживачів без участі людини. Так, після появи напруги в мережі, ATS включить все навантаження, яке працювала до пропажі електрики в центральній мережі, що може викликати перевантаження.

Варто відзначити, що часто електростанція встановлюється далеко від будинку, тому люди можуть не знати, що напруга в центральній мережі пропала і об'єкт перейшов на резервне джерело живлення. При цьому люди включать потужні споживачі, які можуть перевантажити генератор і АВР. Для запобігання таких ситуацій використовується активний захист електростанції від перевантаженняПідключити активний захист генератора можна так:

ats купити

Активний захист міряє споживану від генератора потужність та при перевищенні заданого порогу автоматично відключить споживачів на деякий час. Таке відключення дасть знати людині про те, що об'єкт перейшов на живлення від резервного джерела електрики і потрібно знизити навантаження, вимкнувши зайвих споживачів. Під час цього генератор не відключається, адже не настає аварійний режим.

Серед більш стандартних схем підключення однофазний генератор і однофазна мережа, в якій також можна використовувати блок активного захисту:

ats купити

Також серед стандартних схем — трифазний генератор трифазна мережа:

ats купити

Автозапуск генератора: номінал вхідного автомата

Номінал вхідного автомата є визначальним фактором потужності АВР. Як правило, силова частина ATS підбирається так, щоб її характеристики не були нижчі, ніж струм даного автомата.

Наприклад, коли на автоматичному вимикачі стоїть автомат ABB C40, це підрозуміває, що транзитна потужність, яку може мати автозапуск генератора, повинна бути від 40 А і вище. В даному випадку використання АВР менш, ніж на 40 А загрожує перевантаженням силової частини, перегрівом і виходом ATS з ладу. Ніколи не нехтуйте цим правилом!

АВР: тип вхідного автомата

Перед тим, як вибрати ATS, визначте, який вступний автомат встановлений — диференційний або просто автоматичний вимикач. Якщо встановлений простий автомат, то автозапуск генератора підключається без проблем. Але якщо диференційний автомат, то після встановлення АВР виникнуть проблеми, адже нульовий провідник не комутується і дифф-автомат буде спрацьовувати під час перемикання ATS на генератор.

Цю проблему можна вирішити кількома способами — замінити дифф-автомат на простий і включити його після АВР або використовувати 2-х полюсну (для однофазних мереж) і 4-х полюсну (для трифазних мереж) ATS.

ats ціна

ATS: якість центральної мережі (сплески, провали напруги)

Так, якщо напруга в центральній мережі часто виходить за певні рамки, автоматика генератора може працювати некоректно.

Якщо напруга сильно занижена або завищена, силова частина АВР може вийти з ладу. Автозапуск генератора має контролер, який налаштований на певні пороги, при виході за які генератор буде запускатися, при цьому напруга в центральній мережі насправді не пропадає. Це називається помилковим запуском ATS.

Автозапуск генератора: марка і модель електрогенератора

Перед тим, як вибрати АВР, слід знати як марку, так і модель електрогенератора, де буде використана автоматика.

Так, різні типи електростанцій мають різні типи систем управління, тому перед тим, як підключити автозапуск генератора, слід знати, як працює система управління.

ats ціна

АВР: місце установки автоматики і генератора, можливість прокладки кабелів

Вибираючи автозапуск генератора, необхідно мати відповіді на ці питання. Так, АВР може бути змонтована як в приміщенні, так і на вулиці, на деякій відстані від генератора (в цьому випадку важлива довжина сигнального кабелю). Довжина сигнального кабелю для АВР не повинна перевищувати 50 м.

Від того, який тип має автозапуск генератора, залежить кількість необхідних сигнальних кабелів, яка може бути від 2 до 10 жил. Паралельно сигнальному неодмінно укладається і силовий кабель, перетин якого підбирається відповідно до потужності електростанції і довжини магістралі.

Найбільш популярні методи установки АВР і генератора:

 • автозапуск генератора поблизу вузла обліку;

ats ціна

 • АВР поблизу генератора;

ats ціна

 • ATS поблизу головного розподільного щита;

ats ціна

 • автозапуск генератора поблизу генератора.

ats ціна

ATS: додатковий функціонал

Блок захисту від перевантаження, пристрій відключення непотрібних навантажень — це додатковий функціонал, завдяки якому автозапуск генератора буде працювати стабільніше і якість використання електрогенератора підвищиться.

Додатково автозапуск генератора може бути укомплектований GSM-модулем для керування і контролю на відстані. Завдяки цьому модулю Ви можете в реальному часі моніторити наявність напруги в центральній мережі, отримувати інформацію про час запуску генератора, стан АВР, вмикати і вимикати автозапуск генератора.

Також є можливість організувати спільну роботу ДБЖ (джерела безперебійного живлення) або інвертора з електрогенератором. Все залежить від того. Чи є в ДБЖ / інвертора вихід для управління електростанцією. Так, автозапуск генератора буде управлятися сигналом від інвертора. Приклад спільної роботи ДБЖ / інвертора з генератором електроенергії:

ats ціна

Необхідно згадати про роботу стабілізаторів напруги і генератора електроенергії. Рекомендовано ставити електростанцію за схемою після стабілізаторів напруги. Так, сучасні генератори електрики дають напругу високої якості, стабілізувати яку не потрібно. Не забувайте, що при включенні стабілізатора по виходу генератора створюється взаємозв'язок в роботі ATS генератора і стабілізатора, що веде до суттєвих коливань напруги, яку видає електростанція, і аварійної ситуації. Не забувайте, що нерідко виробники стабілізаторів обмежують частотний діапазон, тому ймовірність коректної спільної роботи електростанції і стабілізатора мала.