Бензинові генератори

Бензинові генератори

Бензогенератор: як вибрати

Бензогенератор (генератор бензиновий, електростанція бензинова) — це обладнання, яке довго та надійно служить своєму власникові, будучи джерелом безперебійного електроживлення для практично будь-яких:

При цьому генератор бензиновий споживає не дуже багато палива, може працювати без зупинок тривалий час, є потужним та порівняно недорогим обладнанням.

Але як вибрати та купити генератор бензиновий, який буде відповідати всім Вашим вимогам? Про це далі.

купити бензиновий генератор

Генератор бензиновий: що враховувати при виборі

Щоб Ви могли швидко зрозуміти, яка електростанція бензинова Вам необхідна, рекомендується відповісти на кілька запитань:

 • для чого необхідний бензогенератор?
 • яке буде на нього навантаження (скільки приладів та пристроїв будуть підключені)?
 • чи буде генератор бензиновий використовуватися як аварійне джерело електроенергії або буде працювати постійно (в якості основного джерела живлення)?
 • скільки споживачів будуть підключені до нього одночасно?
 • чи бажаєте Ви переміщати електрогенератор або він повинен бути стаціонарним?

купити бензиновий генератор

Електростанція бензинова: для чого необхідна

Генератор бензиновий може бути побутовим чи професійним.

Побутова електростанція бензинова відрізняється невеликими габаритами та володіє потужністю не більше 4 кВт, може працювати без зупинок близько 4 год. Потім генератор бензиновий повинен бути відключений для охолодження. Така електростанція бензинова дуже зручна в застосуванні як резервне джерело електроживлення при короткочасних аварійних відключеннях електрики.

Професійний бензогенератор відрізняється великою потужністю — аж до 30 кВт, обладнаний продуктивним чотиритактним мотором та може безперервно використовуватися протягом 10 год. Так, дана електростанція бензинова запросто використовується як джерело постійної електроенергії як в приватних будинках, так і на підприємствах, складах, в цехах, офісах, магазинах і так далі, де немає центральної електромережі. Такий генератор бензиновий, як правило, встановлюється в окремому приміщенні або на вулиці.

купити бензиновий генератор

Бензогенератор: потужність

Електростанція бензинова, в залежності від потужності, може входити в одну з чотирьох груп:

 • від 0.35 до 1.5 кВт — мобільний генератор бензиновий;
 • від 2 до 4 кВт — бензогенератор для короткочасного електроживлення приладів в приватному будинку;
 • від 5 до 15 кВт — промислова електростанція бензинова для постійного енергопостачання;
 • від 15 кВт та вище — генератор бензиновий для інтенсивної роботи в офісах, приватних будинках, супермаркетах, промислових будівлях і так далі.

купити бензиновий генератор

Потужність розраховується з урахуванням кількості споживачів, які підключаються, їх потужності та коефіцієнта пускового струму кожного із споживачів (він вказаний в інструкції до них).

Наприклад, необхідно купити бензогенератор для приватного будинку, в якому стоїть холодильник та телевізор, будинок необхідно освітлювати в темний час доби (від 3 до 4 годин на добу). Так, потужність холодильника, телевізора і 2 лампочок розжарювання по 0.1 Вт становить 0.3 кВт х 3.3 (значення пускового струму для холодильника) + 0.08 кВт (телевізор) + 0.2 кВт (2 лампочки) = 1.27 кВт.

Пам'ятайте, що генератор бензиновий необхідно брати з як мінімум 20%-ним запасом по потужності! Так, для нашого будинку цілком підійде електростанція бензинова, потужність якої від 1.5 до 2 кВт.

купити бензиновий генератор

Генератор бензиновий: тип двигуна

Будь-яка електростанція бензинова обладнана ДВЗ (двигуном внутрішнього згорання), але він може бути двотактним або чотиритактним.

Бензогенератор з двотактним мотором, як правило, є порівняно малопотужним обладнанням, економно витрачає паливну суміш (бензин з оливою), зручний у використанні та запросто запускається при малих температурах навколишнього повітря. Варто зазначити, що такий генератор бензиновий дає напругу в межах від 210 до 240 В, також може змінюватися і частота струму. Дана електростанція бензинова характеризується порівняно невисокою ціною, але є вельми шумною та створює в процесі роботи більше шкідливих вихлопів, ніж чотиритактний аналог.

купити бензогенератор

Генератор бензиновий з чотиритактним мотором — це потужне обладнання, яке підходить для тривалої безперервної роботи, володіє дуже великим моторесурсом, виробляє менше вихлопів та працює тихіше, ніж двотактний аналог. Оскільки олива надходить в мотор окремо, не змішуючись з бензином, електростанція бензинова вельми важко заводиться в мороз. Напруга на виході також може дещо змінюватися, але є «рівнішою», ніж у бензинового пристрою. Коштує такий бензогенератор більше двотактного.

купити бензогенератор

Електростанція бензинова: охолодження

Бензогенератор може мати повітряну або рідинну (водяну) охолоджувальну систему.

Генератор бензиновий з повітряним охолодженням, в свою чергу, може бути «проточним» або «замкнутим». Електростанція бензинова з проточною охолоджувальною системою має корпус поршневої групи зі спеціальними ребрами. Електростанція бензинова із замкнутою охолоджувальною системою обладнана вбудованим в корпус вентилятором, який примусово нагнітає або всмоктує повітря за допомогою решітки на корпусі. Система повітряного охолодження відрізняється простотою конструкції, тому такий бензогенератор коштує порівняно небагато. Головним недоліком такої системи є невеликий час безперервного використання агрегату, оскільки мотор нагрівається дуже швидко, адже повітря просто не встигає його охолодити. Бензогенератор з повітряною охолоджувальною системою часто застосовується як мобільне джерело електрики.

купити бензогенератор

Електростанція бензинова з водяним охолодженням, як зрозуміло з назви, охолоджується водою або особливою охолоджувальною рідиною, яка циркулює в системі. Генератор бензиновий з такою системою охолодження може дуже довго працювати практично без зупинок. Агрегат відрізняється більш складною конструкцією, має чималі розміри, йому необхідний контроль кількості охолоджувальної рідини в системі. Електростанція бензинова з водяною охолоджувальною системою — це відмінне стаціонарне джерело електрики, але його ціна набагато вища, ніж у агрегату, що охолоджується повітрям.

купити бензогенератор

Бензогенератор: час безперервної роботи

Безперебійність роботи агрегату залежить як від типу охолоджувальної системи, так і від габаритів бака для пального, інтенсивності навантажень. Так, чим більше число споживачів підключено, тим вища витрата палива і тим менше часу бензогенератор зможе функціонувати без зупинок.

Переносний бензогенератор невеликої потужності може працювати без додаткової заправки та вимкнення від 1 до 3 год, чого цілком вистачить для аварійного енергопостачання або роботи «в полі».

Потужна електростанція бензинова обладнана паливним баком від 20 л та може використовуватися без перерв і вимкнення до 20 год.

купити генератор бензиновый

Генератор бензиновий: кількість фаз

Бензогенератор буває однофазним або трифазним.

Щоб визначити необхідну Вам кількість фаз, потрібно знати, яке обладнання буде підключатися до агрегату.

Так, однофазний бензогенератор здатний живити виключно однофазні пристрої, серед яких практично будь-яка побутова техніка, різний електроінструмент і так далі.

Трифазна електростанція бензинова дозволить Вам як підключити все вищезгадане та будь-яке однофазное обладнання, так і різні потужні трифазні зварювальні апарати, насосні станції і так далі. Пам'ятайте, що максимальне навантаження на кожній з фаз повинно бути рівномірним та не повинно бути більшим 30%! Щоб раз та назавжди вирішити цієї питання підключайте споживачів за допомогою спеціального перетворювача або автотрансформатора.

купити генератор бензиновый

Електростанція бензинова: тип запуску

Бензогенератор може запускатися вручну або за допомогою електростартера.

Генератор бензиновий з ручним запуском найпопулярніший з огляду на невелику ціну, високу надійність та простоту конструкції. Однак якщо Вам необхідно запустити такий бензогенератор в мороз, такий тип запуску не дуже зручний.

Генератор бензиновий з електрозапуском запускається від ключа або може бути обладнаний системою дистанційного запуску, має акумулятор. Найкращий бензогенератор обладнаний системою автоматичного введення резерву (АВР, системою автозапуску), яка спрацьовує без Вашого втручання відразу при відключенні електрики в мережі. Агрегати з такою системою відмінно підходять для забезпечення безперебійного електроживлення великих приватних будинків, підприємств, будь-яких великих об'єктів та об'єктів особливого призначення. Але коштують такі агрегати досить багато.

купити генератор бензиновый

Бензогенератор: альтернатор

Альтернатор (генератор змінного струму), яким обладнаний агрегат, може бути синхронним або асинхронним.

Генератор бензиновий з синхронним альтернатором використовується для аварійного живлення. Таке обладнання стійке до пікових навантажень, але володіє не дуже хорошим захистом від вологи та пилу, адже, як правило, забезпечене повітряною охолоджувальною системою.

Бензогенератор з асинхронним альтернатором менше, ніж попередник, стійкий до пікових навантажень, але дає напругу з більш точними параметрами. Агрегати з такими альтернаторами часто мають звукоізолюючі всепогодні корпусу, обладнані рідинними охолоджувальними системами. Це обладнання служить дуже довго, але і коштує більше.

купити генератор бензиновый

Генератор бензиновий: конструкція

За цією ознакою електростанція бензинова може бути рамною або портативною.

Рамний генератор бензиновий має каркас, на якому встановлені всі вузли обладнання, відрізняється великою потужністю та габаритами.

Портативна електростанція бензинова випускається в закритому корпусі, відрізняється невеликими габаритами та вагою, меншою потужністю.

купити генератор бензиновый

Електростанція бензинова: опції

Генератор бензиновий може мати такі додаткові опції:

 • систему автоматичного запуску та вимкнення (автоматичного введення резерву, АВР) — для автоматичного запуску агрегату при вимкненні електрики та автоматичного його вимкнення з появою електрики в мережі;
 • лічильник мотогодин (якщо немає штатного) — дає Вам можливість знати кількість напрацьованих агрегатом мотогодин, що дозволить своєчасного провести техобслуговування;
 • систему захисту від перевантажень — автоматично вимикає на деякий час споживачів, що викликають перевантаження;
 • додатковий збільшений паливний бак — дозволить Вам рідше заправляти агрегат;
 • інвертор — спеціальний електронний вузол, який виконує подвійне перетворення вихідної напруги, яка на виході з нього буде мати чисту синусоїду та ідеальні параметри;
 • систему дистанційного керування та моніторингу за допомогою GSM-каналу — дасть Вам можливість керувати всіма процесами роботи агрегату за допомогою стільникового телефону (SMS), отримувати інформацію про стан агрегату (рівень палива і так далі).
Показано з 1 по 16 з 69 (всього 5 сторінок)