Генератори

Генератори

Електрогенератор: як вибрати

Перед тим, як приступити до вибору генератора, будь то бензогенератор, дизель генератор або газовий генератор, Вам необхідно відповісти на деякі важливі запитання:

 • спосіб використання — генератор буде основним джерелом електрики або резервним;
 • метод запуску — генератор запускається вручну або автоматично;
 • потужність — кількість споживачів електрики в місці, де буде стояти генератор, можливість перевантажень, роботи без навантаження, витрата палива;
 • кількість фаз — генератор може бути однофазним (на 220 В) або трифазним (на 400 В);
 • тип палива — бензиновий генератор, дизельний генератор або газовий генератор;
 • метод охолодження — генератор охолоджується повітрям або рідиною;
 • конструктивне виконання — генератор може мати відкрите виконання (використовується в приміщенні) або закрите (використовується на вулиці).
Читати далi
Показано з 1 по 28 з 146 (всього 6 сторінок)

купити генератор

Електрогенератор: спосіб використання

Сьогодні електростанція бензинова, дизельні генератори та газогенератори широко використовуються як основні або резервні джерела електроживлення в приватних будинках, на підприємствах і так далі.

Найчастіше електрогенератор застосовують як резервне джерело електроживлення. У такому режимі генератор напруги забезпечує електрикою наявне навантаження при відключенні напруги в стаціонарній електромережі. При цьому електрогенератор працюватиме нетривалий час (до відновлення подачі напруги в мережі).

генератори електричного струму

Також електрогенератор може використовуватися як основне джерело живлення. При цьому тільки генератор змінного струму подає живлення на навантаження (немає підключення навантаження до стаціонарної мережі). Навантаження при цьому може бути постійним (значення навантаження незмінне) або змінним.

Кожен електрогенератор змінного струму має певні значення потужностей для роботи з постійним та змінним навантаженням:

 • резервна потужність (Standby Power) — короткочасна робота в разі пропажі напруги в стаціонарній мережі;
 • основна потужність (Prime Power) — тривала робота при змінному навантаженні, допускається короткочасне перевантаження;
 • безперервна потужність (Continuous Power) — тривала робота при постійному навантаженні.

Так, перед тим, як купити генератор, слід визначити режим його використання та вибрати необхідний показник потужності, відповідний необхідному режиму використання.

купити генератор

Генератор напруги: спосіб запуску

Бензиновий генератор, дизельні генератори і газогенератор під час роботи як резервні джерела живлення можуть запускатися в ручному режимі або автоматично:

 • ручний запуск — при пропажі напруги в стаціонарній мережі Вам необхідно самостійно включити електрогенератор за допомогою ручного стартера (спеціального шнура), повороту ключа та / або натискання спеціальної кнопки;
 • автоматичний запуск — електрогенератор з автозапуском починає працювати самостійно практично миттєво після зникнення живлення в стаціонарній мережі. Команда для включення надходить зі спеціальної панелі автоматичного включення резерву (АВР), яка, в свою чергу, безперервно відстежує наявність та характеристики джерела зовнішнього живлення.

Варто відзначити, що, якщо електрогенератор не обладнаний системою АВР, Ви завжди можете придбати її в якості окремого блоку.

генератори електричного струму

Електростанція: підбір потужності

Кожен, хто хоче купити електрогенератор, повинен визначити, обладнання якої потужності необхідно. Неправильно порахована в меншу сторону потужність генератора часто приводить до відключення пристрою через перевантаження, оскільки потужність генератора нижча за потужність навантаження. Також дуже велика потужність генератора призводить до того, що електростанція буде працювати на мале навантаження, що дуже погано, коли Ви вирішуєте купити дизельний генератор. Так, коли дизельні генератори довго працюють на навантаженні менше 30%, це призводить до закоксуваня вихлопної системи (щоб нейтралізувати це слід час від часу запускати роботу генератора на навантаженні понад 60%).

Щоб визначити потужність, яку повинен мати електрогенератор змінного струму, слід:

 • визначити всіх підключених до нього споживачів;
 • проаналізувати тип кожного навантаження.

генератори електричного струму

Так, активне навантаження, в числі якого прилади освітлення, різні нагрівальні елементи і так далі споживає власну номінальну потужність, при цьому не потрібен облік додаткових втрат.

А ось індуктивне навантаження, в числі якого електромотори, кондиціонери, насоси, вентилятори і так далі, а також ДБЖ (джерела безперебійного живлення) мають свої особливості як під час включення, так і під час споживання. Ці особливості і слід враховувати перед тим, як вибрати електрогенератор.

Навантаження, що має високу індуктивність, забезпечує високий пусковий струм, котрий в 6 або 7 разів перевищує номінальний. Так, споживана навантаженням потужність під час включення зростає. Вибираючи електрогенератор просто додайте завищену потужність до номінальної, що дозволить запобігти відключенню електростанції у зв'язку з перевантаженням або зменшіть пусковий струм за допомогою встановлення частотного перетворювача або пристрою для плавного пуску.

При підключенні до електрогенератору ДБЖ, електростанція повинна бути на 30% більш потужною від ДБЖ.

генератори електричного струму

Якщо Ви хочете купити генератор для будинку, радимо ознайомитись з усередненими показниками по споживанню потужності найпопулярніших навантажень:

 • холодильник — від 0.1 до 0.3 кВт;
 • мікрохвильовка — 1 кВт;
 • ТВ — 0.08 кВт;
 • електричний чайник — 2 кВт;
 • пральна машина — 1.5 кВт;
 • пилосос — 0.8 кВт;
 • праска — 1 кВт;
 • лампа розжарювання — від 0.04 до 0.1 кВт;
 • комп'ютерний РК монітор — від 0.02 до 0.06 кВт.

генератори

Електрогенератор: кількість фаз

Сьогодні можна купити електростанцію з вихідною напругою 230В (1 фаза) або 400В (3 фази). Якщо Ви вибираєте, наприклад, дизельні генератори на 20 кВт і більше, питання вибору фаз не актуальне. Але якщо прийнято рішення купити генератор, наприклад, на 5, 10, 15 кВт, це питання вкрай важливе.

Трифазний генератор змінного струму слід навантажувати так, щоб на кожну з фаз припадали навантаження однакової потужності. У випадку великого відхилення потужностей навантажень по фазах відбудеться перекіс фаз. При цьому робота електростанції може бути припинена в зв'язку з перевантаженням однієї з фаз. Перекіс фаз в трифазному агрегаті не повинен бути більше 30%.

Так, якщо все навантаження є однофазними (для живлення потрібно 220В) і Ви не зможете розподілити його по фазах рівномірно, радимо купити електростанцію, яка буде давати вихідну напругу в 230В.

генератори

Генератор електрики: тип палива

Сьогодні на Ваш вибір є дизельні генератори, бензогенератор, газогенератор. Кожна електростанція має як переваги, так і недоліки.

Бензогенератор

Бензогенератор найкраще підходить для забезпечення короткочасним електроживленням різного устаткування в компактних приватних будинках, котеджах і на невеликих підприємствах.

Бензиновий генератор має 2 основні переваги (якщо порівнювати з дизельним і газовим генератором):

 • невелика вартість;
 • наявність малопотужних моделей (до 4 кВт).

Варто відзначити, що бензиновий генератор дещо обмежений за потужністю — до 20 кВА. Це обумовлено встановленою на обладнанні виключно повітряною охолоджувальною системою. Також бензогенератор відрізняється невеликим міжсервісним інтервалом, який становить до 100 мотогодин і споживає порівняно велику кількість палива. Якщо Ви вирішили купити бензиновий генератор, необхідно пам'ятати, що дане обладнання має найменшим моторесурс — від 2000 до 3000 мотогодин, що не дозволяє використовувати його як основне джерело енергопостачання.

Також пам'ятайте, що бензогенератор може некоректно працювати з системами АВР, осільки обладанная виготовляєтья на базі карбюраторних моторів, при запуску яких необхідно регулювати подачу палива (залежить від температури повітря і мотора).

генератори

Дизельні генератори

Дизельні генератори змінного струму мають ряд переваг (якщо порівнювати з бензиновим генератором):

 • великий вибір моделей різних потужностей;
 • економне споживання палива;
 • великий моторесурс;
 • нормальна робота з системами АВР;
 • стійкість до перевантажень.

Так, сьогодні Ви можете купити дизельний генератор, потужність якого буде від 4 до 3000 кВт. Це дає Вам можливість вибрати дизельн генератори необхідної потужності під різні завдання.

Міжсервісний інтервал такого генератора великий і становить до 500 мотогодин, моторесурс становить від 5000 до 20000 мотогодин, що значно перевищує ті ж показники бензогенератора.

Зважаючи на відсутність необхідності в регулюванні подачі палива під час запуску пристрою, дизель генератор чудово працює з АВР.

Серед недоліків — відносно висока вартість.

генератори

Газогенератор

Газогенератор чудово підходить для роботи як основне джерело енергопостачання, оскільки техніка має найбільші моторесурс (до 25000 мотогодин) і міжсервісний інтервал (до 1000 мотогодин).

Купити газовий генератор також вигідно через невелику вартість палива.

Також газогенератор найчастіше використовують в системах тригенерації і когенерації (тепло від генератора використовується для кондиціонування та опалення приміщень).

Варто відзначити, що газовий генератор відрізняється малим вмістом у вихлопних газах шкідливих речовин.

Але газова електростанція не завжди може використовуватися як резервне джерело енергоживлення обладнання, оскільки:

 • ціна, залежно від моделі, вище аналогів на дизелі та бензині;
 • в такому режимі роботи відсутня суттєва економія на вартості палива і обслуговуванні;
 • для роботи пристрою від газової магістралі необхідно узгодити підключення обладнання до даної магістралі, що не вигідно при річній роботі пристрою від 200 до 300 годин.

генератори

Електростанція: охолоджувальна система

Сьогодні Ви можете купити електрогенератор з повітряним або рідинним охолодженням.

Перша система охолодження передбачає охолодження обладнання за допомогою навколишнього повітря, що обдуває ожух циліндра, відводячи тепло. Така система найпростіша і дозволяє випускати невеликі електростанції з малою вагою. Також з огляду на просту конструкцію вартість установки є невеликою (в порівнянні з генератором тієї ж потужності, але з водяною охолоджувальною системою).

Однак оскільки повітря має невелику теплоємність, така охолоджувальна система не може відводити від мотора багато тепла, що веде до обмеження таких генераторів по потужності до 20 кВА. Також електрогенератор з системою охолодження повітрям має невеликий моторесурс (до 5000 мотогодин), відрізняється ускладненим запуском при негативних температурах і нестабільною роботою при високих температурах. Електрогенератор такого типу має низьку стійкість до перевантаження.

Електрогенератор з повітряним охолодженням рекомендується використовувати для короткочасної роботи.

купити генератор

Генератор смінного струму з водяним охолодженням відводить тепло від мотора за допомогою рідини, що циркулює по контуру між радіатором та двигуном. Встановлений вентилятор забезпечує постійний обдув радіатора повітрям, завдяки чому тепло йде в атмосферу. Такий тип охолодження здатний відвести велику кількість тепла, що дає можливість виготовляти обладнання з вихідною потужністю від 6 до 3000 кВт.

Електрогенератор змінного струму з рідинною охолоджувальною системою має такі переваги (в порівнянні з аналогічною за потужністю моделлю з повітряною охолоджувальною системою):

 • невеликий шум (можна ставити поблизу житлових будинків);
 • високий моторесурс (до 25000 мотогодин) дозволить користуватися пристроєм як основним джерелом електроживлення для різних пристроїв;
 • нормальний пуск при мінусовій температурі до -33°C через застосування антифризу і можливій системі додаткового підігріву охолоджуючої рідини;
 • стабільне використання при високих температурах до +50°C;
 • висока стійкість до перевантажень.

Варто відзначити, що електрогенератор з рідинною охолоджувальною системою вартує більше аналога по потужності з повітряним охолодженням.

купити генератор

Електрогенератор: виконання

Дизельний, бензиновий та газовий електрогенератор може виготовлятись в одному з наступних виконань:

 • відкритому (відкритого типу);
 • закритому (в кожусі або контейнері).

Генератор змінного