Торцювальні пили

Торцювальні пили

Пила торцювальна: як вибрати

Пила торцювальна (торцовка, маятникова пила) — це електроінструмент, необхідний для порізки деревини поперек волокон, оформлення торців. Торцовка відрізняється від циркулярки якраз тим, що остання, як правило, застосовується для різання вздовж волокон.

Сучасна маятникова пила здатна також порізати пластик, різні металеві труби та профілі, композити і так далі. Звичайно, форма деталей для порізки може бути якою завгодно.

Пила торцювальна дасть Вам можливість різати деталі як під прямим, так і під обраним Вами кутом, тому торцовка також іменується як «електричне стусло». Також торцовка, в залежності від моделі, дозволить Вам змінити кут як в горизонтальній, так і у вертикальній площині — Ви зможете пиляти під нахилом.

Варто відзначити, що маятникова пила часто дозволяє навіть вибирати пази.

купити торцовку

Маятникова пила: конструкція та можливості

Пила торцювальна, незалежно від моделі та виробника, складається з таких конструктивних елементів:

 • ручки, на якій знаходиться кнопка пуску;
 • пильного кругу (диска);
 • захисного кожуха для пильного кругу;
 • струбцини, необхідної для фіксації заготовки, яку буде обробляти маятникова пила;
 • упорів для оброблюваної заготовки;
 • робочого столу та системи фіксації робочого столу під певним кутом;
 • шкали, яка дозволить виставити горизонтальний кут;
 • системи для налаштування вертикального кута;
 • електромотора;
 • пилозбірника і патрубка, який дозволить підключити будівельний пилосос;
 • ручки для зручного перенесення.

купити торцовку

Інші елементи є доповненнями, які не змінюють принцип, за яким працює маятникова пила та покликані розширити його функціонал і поліпшити комфорт роботи з обладнанням.

Торцовка має 2 головні конструктивні елементи: електромотор і пильний диск, що випускається з надміцної якісної сталі. Мотор, круг та редуктор для їх з'єднання — це функціональний блок, на якому до того ж знаходиться кнопка пуску і ручка.

Цей блок закріплений на станині, яка також служить для розміщення оброблюваної заготовки. На основі стоїть поворотний круг, необхідний для вибору кута різання. Також до станини кріпиться упор. Професійна маятникова пила обладнана станиною, зробленою з легких і дуже міцних магнієвих та алюмінієвих сплавів, завдяки яким основа є надійною, а пила торцювальна в цілому — мобільною та легкою.

купити торцовку

Функціональний блок, яким обладнана торцовка, надійно з'єднаний зі станиною за допомогою спеціального поворотного важеля. Для з'єднання служить підпружинений шарнір. Поворотний важіль називається маятником, тому торцовка часто іменується як «маятникова пила». Маятник служить для переміщення робочого модуля.

Щоб пила торцювальна почала різати, потрібно опустити важіль вниз, при цьому пильний диск увійде в зафіксовану заготовку. Це найпростіша система для порізки, якою може бути обладнана торцовка. Сучасна маятникова пила, як правило, обладнана спеціальним механізмом, завдяки якому робочий стіл можна обертати в горизонтальній площині. Так, напрямні та інші елементи конструкції столу будуть нерухомими, а сама пила торцювальна змінить положення в горизонтальній площині. Така маятникова пила розширює можливості торцювання.

купити торцовку

Комбінована пила — це торцовка, обладнана додатковим шарніром, завдяки якому Ви можете обертати важіль щодо вертикалі. Так, пила торцювальна дозволить Вам змінювати кут різання в двох площинах. Як правило, поворот навкруг горизонтальної осі можливий лише в одну сторону — від електроприводу, але є моделі, де Ви зможете виконати нахил в будь-яку сторону.

Вищевказані рішення істотно розширюють функціонал, яким може похвалитися торцовка. Так, похилий різ по вертикалі дасть можливість торцювати деталі, висота яких більша активного радіусу диска.

купити торцовку

Торцовка: ширина різання

Ширина пиляння, якою володіє пила торцювальна, порівняно невелика. Особливо це помітно, коли Ви пиляєте під нахилом або кутом. Наприклад, середньостатистична торцовка, що обладнана кругом на 10", дозволить Вам розпиляти під прямим кутом (90°) брусок 95 х 95 мм або дошку 135 х 69 мм. Встановлюючи будь-які інші, відмінні від прямого, кути, розміри оброблюваної заготовки будуть зменшуватися. Так, маятникова пила не застосовується для виконання поздовжнього розпилювання та поперечного розпилу заготовок з великою шириною.

Для збільшення ширини пиляння пила торцювальна може бути обладнана системою тяги. Торцовка з такою системою дає Вам можливість переміщати робочий блок як навкруг осі шарніра, так і вздовж лінії пиляння по спеціальних напрямних штангах. Це веде до того, що найбільша ширина пропила під 90° росте з діапазону від 80 до 180 мм до діапазону від 280 до 340 мм. Маятникова пила з тягової системою називається «пила торцювальна з протяжкою» або «пила з горизонтальним переміщенням». Механізми протягання можуть бути різними, все залежить від виробника і конкретної моделі електроінструменту.

купити торцовку

Пила торцювальна: вибір електромотора

Як правило, двигун, яким обладнана маятникова пила, знаходиться праворуч від пильного диска. Але в ряді моделей мотор зміщений назад, що дозволяє збільшити огляд робочої зони і уникнути перешкод при різанні під нахилом. Також така торцовка часто має систему нахилу робочої оснастки в обидві сторони.

Маятникова пила може бути обладнана колекторним, асинхронним або безколекторним електромотором.

купити торцовку

Асинхронний електродвигун

Асинхронний двигун є більш надійним, економним і безшумним. Він позбавлений контактів, а значить, не шумить, не перегрівається і не вийде з ладу від високої вологості, пилу, вібрації. Такий двигун має підшипники — єдині елементи, які можуть зношуватися, ось чому маятникова пила з таким мотором запросто працює без перебоїв десятки років.

Однак асинхронним електромотором обладнана далеко не кожна торцовка. Це пов'язано з головним недоліком такого мотора — невеликою потужністю при великій масі. Наприклад, асинхронний мотор на 2 кВт важить більше 20 кг. Так, маятникова пила такої потужності стає досить незручним для переносу електроінструментом.

Також варто відзначити, що при подачі на асинхронний мотор струму промислової частоти, вал двигуна просто не зможе розвинути швидкість, яка перевищує 2850 об/хв.

купити торцовку

Колекторний електромотор

З точки зору потужності та розмірів колекторний двигун куди привабливіший. При однаковій вазі крутний момент, що розвивається валом колекторного мотору може бути набагато вищим, ніж у асинхронного — від 5000 до 10000 об/хв. Варто відзначити і більш прості системи стабілізації та управління обертами.

Так, незважаючи на недоліки колекторного двигуна, а саме високий шумовий рівень, потребу в регулярному техобслуговуванні (заміна щіток), більшість торцовок обладнані саме такими двигунами.

купити торцовку

Безколекторний електродвигун

Маятникова пила з безколекторним мотором — це електроінструмент на базі сучасних напівпровідників — золота середина між двома попередніми варіантами. Вентильний або безколекторний електромотор маркується літерами BL (безщітковий — brushless).

В такому електромоторі щітково-колекторний вузол замінений спеціальним блоком електроніки, який володіє високою швидкістю перемикання силових вентилів і неймовірно малим опором.

купити торцовку

Маятникова пила: редуктори

Електромотор і пильний диск, якими обладнана кожна торцовка, пов'язує редуктор, який перетворює і подає крутний момент від електродвигуна до пильного круга. Маятникова пила може бути обладнана одним з 2 типів редукторів: з ремінною або зубчастою передачею.

Зубчаста передача — це шестерні, які гарантують жорстку зв'язку валів, вони не злітають і не прослизають, не рвуться, як ремінь. Однак найчастіше маятникова пила обладнана саме ремінною передачею. Так, надійність зубчастої передачі має зворотний бік: під час позаштатної ситуації зубчастий редуктор може просто зламатися, що призведе до його повної заміни або капітального ремонту в сервісному центрі.

Ремінна передача — це звичайний ремінь, який може рватися і злітати, але для його заміни або встановлення на місце від Вас не будуть потрібні особливі вміння або знання. Це завдання під силу будь-кому. Додатково, ремінь забезпечує невелике зниження осьових і радіальних вібрацій, що веде до зниження зношування підшипників та різних компонентів електромотора. Під час позаштатної ситуації просто відбувається прослизання ременя, що запобігає поломці компонентів електромотора. Варто відзначити і менший шум, який виробляє торцовка з ремінною передачею.

купити торцовку

Пила торцювальна: потужність

Пила торцювальна, в залежності від моделі, може мати потужність в межах від 0.8 до 2.5 кВт. Високою популярністю користується торцовка, потужність якої від 1.6 до 1.8 кВт, адже така пила торцювальна відмінно служить як домашньому майстрові, так і на виробництві.

Перед тим, як купити торцовку, обов'язково визначте тип виконуваних обладнанням робіт, адже:

 • коректне співвідношення потужності та структури матеріалу обробки дасть можливість уникнути перевантажень — торцювальна пила працюватиме довго і стабільно;
 • чим вища потужність електроінструменту, тим більший діаметр кола, який Ви зможете використати під час роботи.

купити торцовку

Торцовка: оберти диска

Також перед тим, як купити маятникову пилу, зверніть увагу на швидкість обертання пильного диска. Як правило, маятникова пила може розкрутити круг до швидкості від 3200 до 6000 об/хв.

Пам'ятайте, що якісна та чиста порізка будь-якого матеріалу виконується виключно на високих швидкостях. Наприклад, при діаметрі кола 260 мм його швидкість обертання повинна бути від 2800 об/хв. Професійна торцовка може розкрутити круг, незалежно від його діаметра, до швидкостей від 4000 до 5000 об/хв.

Маятникова пила також може мати систему регулювання швидкості обертів диска. Так, пила торцювальна може бути точно налаштована під порізку конкретного матеріалу.

купити торцовку

Маятникова пила: функції і пристосування

Пила торцювальна сучасності неодмінно обладнана тими або іншими додатковими функціями та пристосуваннями, які необхідні для полегшення роботи, підвищення комфорту використання обладнання і безпеки.

Перед тим, як купити торцовку, обов'язково дізнайтеся про доповнення, які має конкретна модель.

 • система видалення пилу — дозволить підключати мішок або будівельний пилосос, завдяки яким Ви будете працювати, не вдихаючи шкідливий пил від порізки матеріалу, робоче місце буде в чистоті;

торцювальна пила

 • захисний кожух — пристосування, яке повністю закриває круг до моменту початку різання, істотно знижуючи тим самим ризик виникнення нещасного випадку;

торцювальна пила

 • обмежувач глибини пропила — застосовується при торцюванні профілів та вибірці пазів;

торцювальна пила

 • лазер — виводить направляючу лінію, по якій буде виконуватися порізка, що істотно підвищить точність порізки (лазером, як правило, обладнана тільки професійна пила торцювальна);

торцювальна пила

 • підсвітка — покращує видимість в робочій зоні, особливо корисна при роботах в місцях з недостатнім освітленням (підсвіткою обладнана далеко не кожна маятникова пила);

торцювальна пила

 • система плавного пуску — оберти вала двигуна при включенні будуть рости поступово, на старті не буде ривків, що підвищує безпеку робіт і подовжує період безвідмовної роботи електроінструменту;
 • автовимкнення під час заклинювання кругу — підвищує безпеку використання електроінструменту;
 • регулювання швидкості обертання круга — дозволить більш точно налаштувати роботу обладнання для обробки певного матеріалу;
 • підтримка швидкості обертів диска при зміні навантаження — незалежно від навантаження круг буде обертатися з однаковою швидкістю, забезпечуючи якісне пиляння.

торцювальна пила

Пила торцювальна: пильний диск

Розпил деревини та матеріалів, що її містять — це завдання, з яким справиться будь-яка торцовка. А ось на результат розпилу впливає не сама маятникова пила, а використовуваний на ній пильний диск (круг). Також від типу кругу залежить, який матеріал зможе різати пила торцювальна.

Будь-який круг, який може використовувати пила торцювальна, має:

 • технологічні прорізи;
 • посадковий отвір (внутрішній діаметр);
 • зовнішній діаметр;
 • свою найбільшу швидкість обертання;
 • певна кількість зубів;
 • свою товщину.

торцювальна пила

Зовнішній та посадковий діаметри — це найважливіші параметри, за якими слід вибирати круг.

Як правило, пила торцювальна може працювати з дисками, посадкові отвори котрих мають діаметри 30 мм.

Зовнішній же діаметр диска може бути 10" (250, 255 і 260 мм) або 12" (300 і 305 мм). Круги діаметром менше 185-216 мм і більше 360 мм можна зустріти рідше.

Пам'ятайте, що пила торцювальна з кругом великого діаметра дасть Вам можливість різати габаритні заготовки, але для використання такого диска торцовка повинна володіти великим крутним моментом та високою потужністю

Варто зазначити, що основна інформація про диск — його зовнішній та посадковий діаметр, кількість зубів, товщина, максимальна швидкість обертання та призначення — нанесена на його поверхні.

торцювальна пила

Пила торцювальна — це серйозний електроінструмент, при використанні якого не забувайте про засоби захисту!

-24%
Безкоштовна доставка

Metabo Пила торцювальна 1500 Вт KGS 216 M

Артикул: 619260000
Код: 099266

8299 грн.6299 грн.

В наявності
-25%
Безкоштовна доставка

Metabo Пила торцювальна 1350 Вт KS 216 M

Артикул: 619216000
Код: 099265

5849 грн.4414 грн.

В наявності
-19%
Безкоштовна доставка

Metabo Пила торцювальна 2000 Вт KGS 305 M

Артикул: 619305000
Код: 099268

14399 грн.11599 грн.

В наявності
-20%
Безкоштовна доставка

Metabo Пила торцовочна 1700 Вт KGSV 216 M

Артикул: 619261000
Код: 069846

10399 грн.8333 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Пила торцювальна Makita LS1040N (1650 Вт)

Артикул: LS1040N
Код: 106174

11898 грн.

В наявності
-19%
Безкоштовна доставка

Пила торцювальна Makita MLS100N (1500 Вт)

Артикул: MLS100N
Код: 108786

9299 грн.7499 грн.

В наявності
-20%
Безкоштовна доставка

17399 грн.13999 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 25 (всього 2 сторінок)