Шліфмашини

Шліфмашини

Шліфмашинка: як вибрати

Зістарити або просто відшліфувати дерев'яні вироби, видалити старе лакофарбове покриття, задирки, іржу, обробити пластик, затерти шпаклівку, відполірувати вироби з каменю — все це запросто може сучасна шліфувальна машина.

Шліфування є монотонним, кропітким, трудомістким, курним, іноді гучним та трішки шкідливим процесом, який водночас неминучий. Швидко впоратися з роботою Вам допоможе вузькоспеціалізований електроінструмент — шліфувальна машина, — без якої, власне, вже і не обійтися.

Але як же вибрати і купити шлифмашинку серед такого розмаїття моделей і різного призначення електроінструменту? Ми допоможемо Вам в цьому.

купити шліфмашинку

Шліфувальна машинка: типи

Шліфувальна машина, як і більшість електроінструментів, буває професійною або побутовою.

Серед всіх моделей виділяють 3 основні типи:

 • стрічкова шліфувальна машина (СШМ);
 • плоскошліфувальна машина / вібраційна шліфмашина (ПШМ);
 • ексцентрикова шліфувальна машина / орбітальна шліфмашина (ЕШМ, ОШМ).

купити шліфмашинку

Кожна шліфувальна машина має індивідуальну спеціалізацію, все ж всі ці шліфувальні машини утворюють певний каскад можливостей, завдяки яким Ви можете виконувати операції від грубої обробки до делікатного кінцевого шліфування.

Коли Ви будете знати, які роботи потрібно виконати можна запросто купити шліфмашинку певного типу. Професіонали мають у своєму арсеналі всі типи шліфувальних машин. Так:

 • стрічкова шліфувальна машина (СШМ) являє собою «важку артилерію», яка призначена для швидкого зняття досить грубих шарів з великих площ;
 • плоскошліфувальна машина / вібраційна шліфмашина (ПШМ) призначена для фінішної обробки великих поверхонь;
 • ексцентрикова шліфувальна машина / орбітальна шліфмашина (ЕШМ, ОШМ) дозволяє отримати ще більш високий результат обробки поверхонь, який межує з поліруванням.

купити шліфмашинку

Стрічкова шліфувальна машина (СШМ)

Стрічкова шліфувальна машина, як зрозуміло з назви, обладнана широкою абразивною стрічкою, яка склеєна в нескінченне кільце. Стрічка переміщається по 2 кінцевим роликам, за рахунок чого і шліфує поверхню. СШМ — це потужний електроінструмент, який, до того ж, відрізняється надійною простою конструкцією: клиноремінна передача та кутовий редуктор. Стрічкова шліфувальна машина також відрізняється низьким центром ваги, швидкість переміщення абразивної стрічки висока.

СШМ дозволить Вам оперативно зняти кілька міліметрів матеріалу, створити закруглення або кромку, зняти іржу та лакофарбове покриття і так далі. Стрічкова шліфувальна машина дасть Вам можливість обробляти деревину, різні метали, багато будматеріалів, полімери.

купити шліфмашинку

Однак стрічкова шліфувальна машина підходить тільки для грубих робіт, після яких на матеріалі основи неодмінно залишаться раковини та подряпини. Для фінішної обробки Вам знадобиться вібраційна шліфмашина або ексцентрикова шліфувальна машина.

Продуктивність обладнання, як відомо, безпосередньо залежить від потужності електромотора. На сучасному ринку Вам доступні СШМ з потужностями від 500 до 1200 Вт.

Дуже важливою для СШМ характеристикою є швидкість переміщення абразивної стрічки. Висока швидкість дозволить швидше впорається з наміченою роботою, але придавити таку високошвидкісну СШМ не вийде, якщо висока швидкість не підкріплена додатковою потужністю. Так, при високому моменті падає сила електроінструменту.

купити шліфмашинку

Відповідальний виробник СШМ дуже добре балансує вищевказані характеристики, ось чому стрічкова шліфувальна машина часто обладнана спеціальною «розумною» електронікою. Швидкість переміщення стрічки в таких СШМ може бути від 150 до 550 м/хв.

Як правило, стрічкова шліфувальна машина обладнана спеціальним регулятором швидкості переміщення абразивної стрічки, який може бути зроблений по типу коліщатка або повзунка. Також Ви можете купити шліфмашину з системою захисту від перегріву та / або системою блокування кнопки пуску у включеному положенні. Це все, що стосується додаткової електроніки у СШМ.

купити шліфмашинку

Що стосується механіки СШМ, тут все куди цікавіше. Стрічкова шліфувальна машина може мати в комплекті:

 • особливі струбцини, які необхідні для кріплення електроінструменту, наприклад, на столі. Це дозволить Вам без зусиль обробляти, для прикладу, різні деталі невеликого розміру;
 • шліфувальну раму, яка служить обмежувачем, завдяки якому Ви не пошкодите оброблювану заготовку;
 • кутовий або паралельний упор, які неодмінно знадобляться для створення високоточного скосу або досягнення рівної паралелі поверхні;
 • додаткову ручку знімного типу або із змінним нахилом, котра дозволить більш комфортно використовувати СШМ та розширить сферу застосування електроінструменту.

купити шліфмашинку

Передній ролик в ряді моделей СШМ має невеликий діаметр, завдяки чому Ви можете мінімізувати так звану «мертву зону» у внутрішніх кутах.

Стрічкова шліфувальна машина може мати систему автоматичного центрування стрічки, завдяки якій виключається сповзання абразивної стрічки.

На окрему увагу заслуговує розмір підошви СШМ — робоча площина. Від даного параметра безпосередньо залежить ширина використовуваної стрічки. Потужна професійна стрічкова шліфувальна машина обладнана широкою підошвою (100 мм), тому відрізняється високою стабільністю і продуктивністю. Стрічкова шліфувальна машина класу «хобі», як правило, обладнана підошвою, ширина якої становить 75 мм.

купити шліфмашинку

Дорога і дуже надійна стрічкова шліфувальна машина, як правило, обладнана широкою довгою підошвою дуже складної конструкції. Так, підошва такої СШМ має пружну пластину і підкладку, що забезпечує рівномірний безперервний контакт абразивної стрічки з оброблюваною поверхнею (стрічкова шліфувальна машина відмінно «тримає площину»).

Також є стрічкова шліфувальна машина з досить вузькою оснасткою. Така стрічкова шліфувальна машина ще називається «електронапильником». Дана СШМ не дуже потужна і точно не універсальна, але цінується через свою компактність та можливості для маневру.

купити шліфмашинку

Системою пиловідведення обладнана абсолютно будь-яка стрічкова шліфувальна машина, але не на всіх моделях ця система працює з належною ефективністю. Так, Ви завжди можете підключити до СШМ, замість стандартного мішка для пилу, промисловий пилосос. Пам'ятайте, що дуже дешева стрічкова шліфувальна машина обладнана крильчаткою, яка не дозволяє добре всмоктувати повітря. При цьому відбувається швидке засмічення каналів і в повітрі починає утворюватися шкідливий пил.

купити шліфмашинку

Плоскошліфувальна машина / вібраційна шліфмашина (ПШМ)

За чистотою обробки матеріалів вібраційна шліфмашина займає проміжне місце між такими електроінструментами, як стрічкова шліфувальна машина та ексцентрикова шліфувальна машина.

ПШМ дозволить Вам виконати фінішну обробку різних плоских поверхонь, які зроблені з самих різних матеріалів, серед яких деревина, метали, пластики, камінь і так далі.

купити шліфмашинку

Завдяки досить великій робочій площині вібраційна шліфмашина дозволить працювати з великою квадратурою. Вібраційна шліфмашина вельми популярна, оскільки:

 • вартість такого електроінструменту порівняно невелика;
 • до ПШМ можна запросто підібрати різну оснастку;
 • вібраційна шліфмашина не залишає «мертвих зон» під час обробки будь-яких поверхонь (можна запросто обробляти кути).

купити шліфмашинку

Вібраційна шліфмашина, по суті, складається з двигуна і плити (платформи). Плита постійно здійснює зворотно-поступальні переміщення з високою частотою. Електродвигун ПШМ розташований вертикально, що дозволяє перевести обертальні переміщення його валу в зворотно-поступальні ходу платформи.

Сучасний ринок пропонує Вам на вибір ПШМ з потужністю двигуна від 150 до 300 Вт. Така вібраційна шліфмашина вельми маневрена, є доволі компактною та легкою. Але є вібраційна шліфмашина, яка може мати потужність до 600 Вт. Така ПШМ більша та важча, але дозволить Вам працювати тривалий час без перерв, причому ПШМ буде працювати на малих обертах.

купити шліфмашинку

Найголовнішим показником, за яким слід вибирати ПШМ, є амплітуда ходу підошви. Вібраційна шліфмашина, в залежності від моделі, має різну амплітуду ходу підошви. Як правило, платформа ПШМ здійснює переміщення на відстань від 1 до 3 мм, більш рухлива вібраційна шліфмашина відрізняється амплітудою ходу підошви від 5 до 6 мм. Варто зазначити, що більш висока амплітуда дозволить Вам швидше відшліфувати поверхню, але обробка буде більш грубою.

Вібраційна шіфмашіна також вибирається за таким показником, як частота ходу підошви. При великій частоті ПШМ оперативно знімає порівняно більш товстий шар матеріалу, при меншій — обробка виконуватися більш точно та чисто. Вібраційна шліфмашина може мати систему, яка дозволить Вам змінювати частоту ходу платформи. При цьому, даний показник може перевищувати значення 20000 хід/хв, що, в свою чергу, дозволить налаштувати ПШМ для обробки певних матеріалів і поверхонь.

купити шліфмашинку

Вібраційна шліфмашина також підбирається виходячи з характеристик платформи. Є 2 розміри підошви: деякі «стандарт» та «міні» (до 100 мм2). ПШМ з підошвою «міні» чудово підходить для роботи в затиснутих, дуже вузьких місцях та місцях з утрудненим доступом. Само собою, вібраційна шліфмашина повинна бути обладнана ідеально плоскою, якісної підошвою з чіткими формами. Бюджетні ПШМ, як правило, обладнані платформами з пластмаси або сталі, більш «просунуті» моделі — з сплавів, в яких міститися магній і алюміній. Якісна вібраційна шліфмашина обладнана підошвою, яка добре збалансована, що дуже просто визначити по малому ступені вібрації на холостому ходу (без навантаження). Також важливо, з чого у ПШМ зроблена накладка. Хорошим варіантом є електроінструмент з накладкою з пористого полімеру, який краще гуми «утримує» площину.

купити шліфмашинку

Окремо виділяться вібраційна шліфмашина з дельтоподібною платформою, яка називається в народі «праска». Така ПШМ відрізняється компактністю та високою «прохідністю», тому використовується для обробки невеликих виробів, різних поверхонь зі складним рельєфом. Варто відзначити, що платформа такої ПШМ може бути поворотною або знімною для більш комфортної роботи з обладнанням.

Абразив може кріпиться до платформи за допомогою:

 • липучок;
 • пружних затискачів.

Система відведення пилу у ПШМ аналогічна системі у СШМ: мішок для пилу або підключення до промислового пилососа.

купити шліфмашинку

Ексцентрикова шліфувальна машина / шліфмашинка орбітальна (ЕШМ, ОШМ)

Ексцентрикова шліфувальна машина призначена для якісної прецизійної обробки — делікатного шліфування й полірування. ОШМ дозволяє обробляти найрізноманітніші матеріали, працювати як з плоскими, так і з об'ємними, профільними, криволінійними поверхнями. Єдине, для чого не підходить ексцентрикова шліфувальна машина — обробка дрібних поглиблень та кутів.

Так само, як і вібраційна шліфмашина, ексцентрикова шліфувальна машина обладнана як противагою, так і ексцентриком, завдяки яким виконуються хід платформи «по орбіті» з деякою амплітудою. Завдяки такому типу ходу платформи і можна отримати якісно оброблену поверхню без хвиль, заглиблень та подряпин.

купити шліфмашинку

Сучасна ексцентрикова шліфувальна машина обладнана електромотором, потужність якого від 200 до 900 Вт. Більш потужна ексцентрикова шліфувальна машина оснащена підошвою, діаметр якої може досягати 150 мм.

Швидкість поступальних переміщень також може бути різною:

 • для моделей з регулятором — від 4000 до 14000 об/хв;
 • для моделей без регулювання — до 12000 об/хв.

купити шліфмашинку

Ексцентрикова шліфувальна машина володіє амплітудою ходу платформи (амплітудою коливання) від 2 до 7 мм. Чим менше цей показник, тим меншу площу можна обробити за той же період часу, але тим чистіше виходить обробка. Ексцентрикова шліфувальна машина може бути обладнана системою, яка дозволить регулювати цей параметр.

Ексцентрикова шліфувальна машина, в порівнянні з СШМ і ПШМ, має на борту багато різної електроніки. Професійна ОШМ, як правило, обладнана системою для автоматичної підтримки частоти (частота є незмінною навіть при високому навантаженні). Також ексцентрикова шліфувальна машина може бути обладнана електродинамічним гальмом, котре здатне миттєво зупиняти плиту — це запобіжить порчі заготовки. Потужна ОШМ може бути обладнана обмежувачем пускових струмів, завдяки якому двигун розганяється плавно, виключаючи стартовий ривок та не допускаючи короткочасного сильного збільшення навантаження.

купити шліфмашинку

Також ексцентрикова шліфувальна машина може побут оснащена:

 • знімним мережевим кабелем;
 • знімною рукояткою або рукояткою, що регулюється;
 • фіксатором кнопки пуску;
 • функціональною системою збору пилу.

Вибираючи такий електроінструмент, як ексцентрикова шліфувальна машина, зверніть увагу на встановлену підошву. Для дуже делікатної обробки не слід купувати ОШМ з підошвою великого діаметру і амплітудою від 5 до 7 мм.

Також пам'ятайте, що плита, яка зроблена з металу, є більш стабільною, міцною і добре відводить тепло. У свою чергу, еластична плита чудово підходить для обробки опуклих поверхонь.

Будь-яка ексцентрикова шліфувальна машина має спеціальну липучку, яка служить для фіксації абразивного листа.

купити шліфмашинку

 

Ми раді запропонувати Вам широкий асортимент СШМ, ПШМ, ОШМ та їх різновиди!

Не забувайте під час обробки будь-яких матеріалів користуватися індивідуальними засобами захисту!

Показано з 1 по 16 з 62 (всього 4 сторінок)