Реноватори

Реноватори

Реноватор: як вибрати

Реноватор (мультитул, багатофункціональний інструмент, мультиінструмент, універсальний різак) — це електричний або акумуляторний ручний інструмент, який призначений для вирішення найширшого спектру завдань.

Читати далi
-13%
Безкоштовна доставка

Реноватор Bosch PMF 2000 CE (220 Вт) (0603102003)

Артикул: 0603102003
Код: 108400

2 870 грн.2 499 грн.

Знято з виробництва
Показано з 1 по 18 з 18 (всього 1 сторінок)

Реноватори - Поширені запитання

👓 Купити реноватор має сенс для дрібних робіт, які повинні виконуватися максимально акуратно, з філігранною точністю. Також він підходить для обробки м'яких, еластичних і крихких матеріалів, дуже зручний на важкодоступних ділянках (в кутах, вузьких нішах, під меблями).

👓 Серед побутових реноваторів є моделі більшої та меншої потужності, професійні універсальні різаки більш потужні, можуть тривалий час працювати без перерв. Також професійний інструмент зазвичай продається з набором насадок в комплекті, а до побутового їх часто доводиться купувати окремо.

👓 Ціна на реноватори варіюється в широкому діапазоні, значною мірою залежить від комплектації, класу, типу живлення та потужності.

Купити реноватор обов'язково рекомендується всім, хто виконує різні роботи по дому, на присадибній ділянці, професійно займається ремонтом.

купити мультитул

Мультитул все більше набирає популярність серед майстрів. Багатофункціональний інструмент дозволить Вам:

 • демонтувати різні елементи врівень з робочою площиною;
 • впритул різати близько перешкод (колон, стін, перегородок, парканів і так далі);
 • занурювати робочу оснастку в будь-якому місці заготовки, створювати отвори;
 • проводити зачистку плоских поверхонь;
 • працювати в дуже затиснутих місцях і місцях, доступ куди утруднений (в нішах, кутах і так далі);

купити мультитул

Реноватор дасть Вам можливість:

 • видаляти розчини, затирки з швів плитки, герметики, гідроізоляцію, замазки, фарбу, антикорозійні шари і так далі;
 • зачищати площі від клеїв та напливів різних розчинів;
 • проводити криволінійну порізку керамічної плитки;
 • вирізати канали в будь-яких мінеральних матеріалах;
 • різати плінтус, дверне полотно, лиштви, паркет, ламінат і так далі;
 • демонтувати покриття для підлоги (в тому числі рулонні — лінолеум, ковролін);
 • різати підлогові рулонні покриття;
 • видаляти клеї;
 • займатися занурювальним випилюванням будь-яких прорізів;
 • шліфувати поверхні будь-якої форми з металів, сталей, деревини, бетону, склопластику, цегли, будь-яких епоксидних матеріалів;
 • відрізати врівень труби, цвяхи, шпильки і різні кріпильні елементи;
 • виконувати розпил та торцювання профілів з металів, деревини, пластиків і так далі;
 • сточувати і підганяти різні деталі;
 • рівно та криволінійно пиляти плити ДСП, ГКЛ, ДВП, ГВЛ, ОСП, ОСБ, фанеру;
 • демонтувати каркаси з різних матеріалів;
 • створювати деформаційні шви;
 • фрезерувати пази, знімати фаски;
 • виконувати розкрій матеріалів для ізоляції;
 • полірувати;
 • різати і шліфувати камінь;
 • ущільнювати бетон та різні суміші;
 • точити ручний інструмент і багато іншого.

купити мультитул

Мультитул: принцип роботи та переваги

Мультитул складається з бази, яка є корпусом-рукояткою. У корпусі знаходиться електромотор, крутний момент від якого передається на спеціальну робочу частину. Робоча частина, в свою чергу, трансформує обертальний рух в коливальне та зворотно-поступальне переміщення робочої оснастки — осциляційне переміщення.

купити мультитул

Осциляційне переміщення — це коливання з високою частотою та невеликою амплітудою. Завдяки цьому принципу роботи реноватор має явні переваги перед електроінструментом з обертальним та поступальним переміщенням робочої оснастки:

 • не відбувається відцентровий викид матеріалу;
 • можливість розриву робочої оснастки вкрай мало ймовірна;
 • можна проводити занурювальний пропил, видаляти, кроїти, обробляти еластичні матеріали;
 • немає віддачі та зворотного удару;
 • в процесі роботи створюється дуже мало пилу;
 • просто використовувати;
 • якість обробки дуже висока.

купити мультитул

Якщо порівнювати багатофункціональний інструмент з обладнанням, яке виконує ексцентрикове переміщення насадки, реноватор дозволить різати найрізноманітніші матеріали: деревину і матеріали, що її містять, метали, сталі, пластики, цеглу, бетон, скловолокно, кахель, ламінат і так далі. Вам необхідно просто вибрати потрібне полотно.

Мультитул — це обладнання, функціонал якого залежить від типу насадки. Є дуже багато типів насадок, які підходять для виконання самих різних робіт. Ряд виробників ділять насадки на групи, і, крім базового комплекту, пропонують на вибір різні набори, які використовуються в певній галузі. Наприклад, для роботи з підлогою, в кухні та ванній, для ремонту приміщень, робіт на СТО, на вулиці та в саду, для суднобудівництва і так далі.

Головна відмінність всіх полотен, які встановлюються на багатофункціональний інструмент, від традиційних — це Z-образна форма, а ріжучі диски — тарілчасті.

купити мультитул

Багатофункціональний інструмент: параметри і особливості

Перед тим, як купити мультитул, рекомендуємо ознайомитися з основними його характеристиками, які дозволять Вам запросто вибрати потрібний електроінструмент.

Реноватор: потужність

Як правило, мультитул обладнаний не надто потужним електромотором, оскільки упор в даному обладнанні зроблений на компактність та високу частоту переміщення робочої оснастки.

Найчастіше багатофункціональний інструмент має потужність від 150 до 300 Вт. Само собою, більш потужний реноватор є більш продуктивним обладнанням, дозволяє користуватися ним без перерв довше. Так, професійний мультитул, як правило, застосовується в комерційних цілях.

купити мультитул

Мультитул: амплітуда і швидкість

Багатофункціональний інструмент обладнаний робочою оснасткою, переміщення котрої нагадує вібрацію. Варто зазначити, що швидкість переміщення оснастки дуже висока. Чим більша швидкість, тим чистіше і швидше Ви зможете виконати намічену роботу.

Середній показник становить приблизно 20000 хід/хв, але є і більш «швидкий» електроінструмент.

Будь-який реноватор має паспорт, в якому Ви з легкістю знайдете діапазон значень даного показника. Діапазон потрібен для того, щоб Ви могли підібрати необхідну швидкість для обробки різних типів матеріалів. Так, мультитул може різати метали, для чого потрібна порівняно невелика швидкість, а для різання деревини рекомендується вибирати максимальну швидкість.

купити мультитул

Будь-який багатофункціональний інструмент має систему електронного налаштування швидкості. Найчастіше швидкість вибирається ступінчато за допомогою невеликого колеса зі шкалою. Коліщатко знаходиться на рукояті або на торці близько шнура. Але реноватор може бути обладнаний коліщатком, яке дозволить безступінчато регулювати швидкість

Також Ви можете вибрати та купити мультитул, в якому замість повзунка запуску використовується клавіша, яка дасть Вам можливість змінювати швидкість в реальному часі при зміні сили натискання (як правило, від 0 до 20000 об/хв).

Варто зазначити, що діапазон налаштування швидкості переміщення робочої насадки електроінструменту, в залежності від моделі та виробника, сильно різниться. Чим більший діапазон налаштування — тим більше можливостей.

Багатофункціональний інструмент може бути обладнаний електронним стабілізатором, який при зміні навантаження на обладнання автоматично підтримає задану Вами частоту переміщення робочої оснастки. Так, якість робіт залишиться високою.

купити реноватор

Багатофункціональний інструмент: кути осциляції

Реноватор, в залежності від моделі, володіє різним кутом коливань робочої оснастки. Так, мультитул може володіти кутом осциляції від 1.4° до 3°.

В паспорті вказана або повна амплітуда, або відхилення вправо або вліво від осі.

Варто зазначити, що вже сьогодні Ви можете купити реноватор, кут осциляції якого становить 3.2°.

купити реноватор

Реноватор: плавний старт

Незважаючи на порівняно невелику потужність, багатофункціональний інструмент може бути оснащений системою плавного запуску. Реноватор не потрібно захищати від високих струмів при запуску, але необхідність стабілізації електроінструменту при старті все ж є.

Наприклад, завдяки даній системі на початку роботи багатофункціональний інструмент зможете врізатися в оброблюваний матеріал дуже акуратно, що запобіжить псуванню деталі або виробу.

купити реноватор

Мультитул: видалення пилу

Оскільки реноватор часто використовується для фінішних робіт, однією з популярних операцій, що проводяться за допомогою цього інструменту, є шліфування. Ось чому таким важливим є захист від пилу.

Як правило, багатофункціональний інструмент можна підключити до будь-якого промислового пилососа. Патрубок для підключення до будівельного пилососа встановлюється на реноватор до початку робіт.

Пам'ятайте, що під час використання дельтоподібної шліфувальної платформи від стороннього виробника, вона та наждачні листи до неї повинні мати отвори для підключення парубка пиловідведення.

купити реноватор

Багатофункціональний інструмент: кріплення робочої оснастки

Оснастка, яку використовує реноватор, визначає спектр виконуваних за допомогою електроінструменту робіт. Багатофункціональний інструмент може бути обладнаний різними насадками. Так, сама кількість виконуваних робіт і їх специфіка припускають часту заміну насадок. Від швидкості та надійності зміни насадки залежить як зручність користування електроінструментом, так і продуктивність роботи.

Стандарт — це встановлення насадки на реноватор в посадкове місце та її фіксація гвинтом, головка якого зроблена «під шестигранник». Більш «просунутим» є багатофункціональний інструмент, в якому насадка змінюється без використання стороннього інструменту — безінструментальна (SDS) заміна насадки. При такому способі, як правило, потрібно просто відвести важіль, який фіксує насадку, встановити насадку та повернути важіль в попереднє положення.

купити реноватор

Також дуже важливим є взаємозамінність насадок та електроінструменту від різних виробників. Насадки досить недешеві, асортимент їх дуже великий. Так, компанія Bosch ввела загальну систему встановлення та кріплення насадок на багатофункціональний інструмент — Oscillating Interface System (OIS) — це спеціальна 12-точкова система кріплення, яка дозволить Вам встановлювати насадку як фронтально, так і під кутом щодо осі корпусу (до 360°) . Завдяки такій системі реноватор дозволить Вам обробляти матеріали навіть в самих важкодоступних місцях та затиснутому просторі. Зверніть увагу, що систему OIS прийняли не всі виробники насадок. Також реноватор Bosch, як правило, укомплектований універсальним перехідником, який дозволить Вам з легкістю, без люфтів та втрати швидкості переміщення користуватися робочою оснасткою від багатьох виробників, що не перейшли на OIS.

купити реноватор

Акумуляторний реноватор

Мультитул з малопотужним мотором та АКБ — це по-істині ідеальний електроінструмент: Ви отримаєте найвищу мобільність, а економний двигун дуже нешвидко садить акумулятор. Так, мережевий мультитул зазнав змін — на нього встановили АКБ.

Варто зазначити, що порівняно невеликий запас енергії з лишком компенсується дуже швидкою зарядкою. Так, багатофункціональний інструмент, в залежності від моделі, може відновити заряд АКБ за 30 хвилин, при цьому від 75 до 80% заряду АКБ отримає протягом першої половини загального розрахункового часу заряду.

купити реноватор

Багатофункціональний інструмент заряджається швидко, при цьому як процес зарядки, так і процес використання АКБ безперервно контролює спеціальна електроніка, яка не допустить перегріву, перевантаження та глибокого розряду акумулятора. Така електроніка може навіть розпізнавати холостий хід та навантаження. Так, при холостому ході оберти вала двигуна знизяться автоматично, зберігши тим самим заряд. Також дуже добре, коли мультитул обладнаний системою світлодіодної індикації рівня заряду.

Більшість виробників обладнують багатофункціональний інструмент надмалими АКБ, які входять в рукоятку. Напруга таких АКБ від 9.6 до 12 В, ємність — від 1.3 до 1.5 А/год. Але є мультитул з ємними АКБ, наприклад, 14.4 В, 3 А/год, 18 В 3 А/год і так далі. Реноватор з такою батареєю в зазначених виробником характеристиках уже має потужність — від 250 до 280 Вт. Але важить такий мультитул до 2 кг.

купити реноватор

Як Ви розумієте, мобільний акумуляторний багатофункціональний інструмент коштує дорожче мережевого аналога.

Для забезпечення безперебійності роботи рекомендуємо купити мультитул з 2 АКБ. Коли ж Ви є щасливим володарем електроінструменту з уніфікованими АКБ і зарядкою, можна просто купити багатофункціональний інструмент, в комплекті якого не буде батареї та зарядки.

Варто зазначити, що мультитул з АКБ, в залежності від моделі, може бути обладнаний вбудованим світлодіодним ліхтарем, який дозволить працювати при поганій освітленості. Так, мережевий мультитул такої опції не має.

купити реноватор

Пам'ятайте, використовуючи мультитул не забувайте користуватися засобами індивідуального захисту!