Дискові пили

Дискові пили

Дискова пила: як вибрати

Електрична дискова пила (циркулярна пила, циркулярка, паркетка) — це електроінструмент, який створений для проведення поздовжньої порізки деревини та деревовмісних матеріалів (плит ОСБ, фанери, ДВП, ДСП, МДФ і так далі). Циркулярка чудово тримає лінію, тому порівнювати її з електролобзиком просто недоречно. Самому собою, паркетка також може виконувати поперечне розпилювання.

Циркулярка дозволить Вам користуватися різними відрізними дисками, завдяки чому Ви також можете виконати розпил ГВЛ, різних ламінованих заготовок, пластиків, багатьох багатошарових матеріалів, оргскла, шиферу.

купити циркулярку

Додатково паркетка може бути укомплектована алмазним диском і мати систему подачі води, що дозволить обладнанню розпиляти цеглу, камінь, бетон і так далі.

Окремо виділяється дискова пила для розпилювання металу. Ця багатофункціональна паркетка в комплекті має не абразивний круг, а твердосплавний зубчастий багатоцільовий круг. Така циркулярка дозволить запросто пиляти жесть, труби, профілі, листові метали, нержавійку, сталь, кольорові метали і так далі.

купити циркулярку

Але є одне «але» — паркетка не здатна пиляти по кривій лінії.

А як же болгарка, скажете Ви? У порівнянні з КШМ, яка обладнана відрізним диском, циркулярка має наступні переваги:

 • в рази більша продуктивність;
 • оператор не так навантажений, оскільки паркетка під час роботи спирається на підошву;
 • рівень вібрації і шуму нижчий;
 • можливий точний пропил під кутом;
 • немає іскор, матеріал основи практично не гріється;
 • висока безпека (майже весь диск прихований, не зможе розірватися);
 • ресурс диска з твердосплавного матеріалу приблизно в 100 разів вищий, ніж абразивного диска;
 • дуже мала ціна різу;
 • в повітря не викидається мінеральний пил, як в процесі роботи з кам'яною оснаткою;
 • Ви отримуєте різ без задирок, якісний і рівний.

купити циркулярку

Погружна дискова пила

Циркулярка, в залежності від моделі, може бути погружною пилою. Погружна пила використовується для врізки в матеріал основи в будь-якому місці, а не тільки з краю. Погружна пила не має нижнього автоматичного кожуха, а диск стоїть над опорною плитою, опускаючись тільки під час натискання на кнопку запуску. Само собою, Ви можете регулювати глибину різу, причому робити це можна з точністю до міліметрів.

Погружна пила дозволить Вам запросто виконати, наприклад, локальний ремонт покрівлі, демонтаж кількох підлогових дошок, створити отвір в стільниці і так далі. Також Ви отримуєте можливість дуже просто зробити щілини, пази, жолоби і так далі.

купити циркулярку

Акумуляторна дискова пила

Акумуляторна дискова пила — це мобільне обладнання, для роботи якого немає потреби користуватися побутовою електромережею. Сьогодні АКБ стали дуже ємними, електромотори — економними, зарядки — швидкими, тому акумуляторна циркулярка — це електроінструмент сучасності. Для безперебійної роботи акумуляторна дискова пила повинна бути обладнана 2 сучасними АКБ і зарядкою.

Варто відзначити, що силові параметри, як то потужність і крутний момент, якими володіє сучасна акумуляторна паркетка, не поступаються аналогічним показникам мережевого електроінструменту. А ось по ергономіці і мобільності акумуляторна дискова пила набагато перевершує мережевий аналог.

купити циркулярку

Циркулярка: основні параметри

Основними характеристиками, які слід враховувати перед тим, як купити циркулярку, є потужність, швидкість обертання диска, зовнішній діаметр круга та глибина пропила.

Діаметр круга — це головний параметр, за яким підбирається будь-яка паркетка. Так, чим більший діаметр круга, тим потужніший стоїть мотор, тим більший необхідний крутний момент, тим більш технологічною повинна бути система стабілізації і тим габаритнішою, важчою та дорожчую буде паркетка. Варто відзначити, що більший диск дозволить Вам пиляти масивні деталі великої товщини.

купити циркулярку

Однак куди важливіше знати найбільшу глибину пропила, інформація про яку вказується в паспорті до обладнання (для поперечного розпилу і розпилу під кутом). За даним параметром паркетка умовно ділиться на 3 класи:

 • легка (від 40 до 50 мм) — дискова пила дозволить різати листові матеріали;
 • середня (від 50 до 65 мм) — універсальна циркулярка;
 • важка (від 65 до 140 мм) — професійний масивний електроінструмент.

Умовність полягає в тому, що ряд виробників вказують свою особливу класифікацію, тому нам залишається лише підібрати та купити циркулярку, відштовхуючись від специфіки запланованих робіт.

купити циркулярку

Варто відзначити, що Ви можете, використовуючи практично будь-яку паркетку, перерізати товсту заготовку, роблячи попил з двох сторін. При цьому круг не буде наскрізь проходити через деталь.

Що стосується потужності. Даний параметр безпосередньо залежить від діаметру круга. Так, паркетка, в залежності від моделі, може відноситься до 1 з 3 класів по потужності:

 • до 0.8 кВт;
 • від 0.8 до 1.2 кВт;
 • від 1.2 кВт.

купити циркулярку

Що стосується швидкості обертання круга. Є 3 моменти:

 • чим швидше обертається вал електромотора, тим чистіше паркетка виконає пропил;
 • чим вища швидкість обертання валу електромотора, тим нижчий крутний момент;
 • висока швидкість обертання — це підвищення температури в зоні пропилу, що може привести до плавлення, наприклад, пластиків.

Відмінним варіантом є дискова пила з системою регулювання кількості обертів вала електродвигуна.

купити паркетку

Паркетка: електроніка

Сучасна просунута дискова пила обладнана різними електронними системами. Якщо у Вас є фінансова можливість, рекомендуємо неодмінно купити дискову пилу з різними додатковими опціями, які дозволять більш безпечно та набагато зручніше користуватися електроінструментом.

 • підтримку стабільної швидкості обертання круга незалежно від навантаження забезпечує система підтримки постійної частоти обертання валу;
 • регулювання швидкості обертання валу електромотора дозволить ефективно пиляти різні матеріали;
 • система плавного пуску дозволить уберегти Вас від травм та убезпечить електроінструмент під час включення — система буде плавно розганяти диск, виключаючи ривки при запуску;
 • система захисту від перевантажень відключить живлення при перегріві обмоток мотора або перепадах електрики в мережі, зберігаючи працездатність електроінструменту;
 • електродинамічне гальмо миттєво зупинить обертання кола відразу після вивільнення клавіші запуску, чим виключить можливість отримання оператором травми або пошкодження заготовки.

купити паркетку

Дискова пила: механіка

Сучасна циркулярка, крім електроніки, має різні механічні системи, які також покликані зробити експлуатацію електроінструменту більш безпечною та ефективною.

 • при заклинюванні диску електромотор здатний швидко вийти з ладу. Також є ймовірність зворотного удару. Для захисту від цього паркетка має спеціальну муфту ковзання. Так, вал електродвигуна буде продовжувати обертатися навіть при нерухомому крузі;
 • захист від випадкового включення — це додаткова кнопка, яка встановлюється близько основної ручки. Так, для подачі живлення на двигун необхідно одночасно натиснути як на кнопку пуску, так і на цю додаткову кнопку. Зробити це ненавмисно просто неможливо. Варто відзначити, що дана кнопка не блокує курок у включеному положенні, як це часто реалізовано в іншому електроінструменті;
 • для більш комфортної заміни круга є система блокування шпинделя. Система спрацьовує за допомогою натискання на кнопку або важіль. Коли такої системи немає, паркетка стає складнішою в обслуговуванні, адже для заміни круга необхідно користуватися відразу 2 ключами;
 • для виконання рівного прямолінійного різу дискова пила може бути обладнана паралельним упором;
 • високоточне розпилювання реалізується шляхом використання направляючої шини;
 • верхом зручності використання є наявність на корпусі лазерного будівника лінії (під час роботи лазер потрібно лише поєднувати з розміткою);
 • підпружинений кожух — це обов'язкове пристосування, яким обладнана кожна паркетка. Такий кожух приховує диск, вивільняючи його тільки на початку розпилу;
 • для запобігання здавлювання диска з боків розрізаним матеріалом, дискова пила повинна бути обладнана спеціальним розклинюючим ножем.

купити паркетку

Циркулярка: опорна плита

Циркулярка — це багатофункціональний електроінструмент. На функціонал обладнання безпосередньо впливає тип опорної плити (підошви). На даному пристосуванні розташовані всі кріплення і механічні регулятори. Якіснішою є дискова пила, підошва якої виконана методом лиття легких сплавів. Такими опорними плитами обладнані професійні електроінструменти. Але підошви з товстої штампованої сталі є більш стійкими до ударних навантажень, знижують вартість електроінструменту.

Будь-яка дискова пила обладнана дуже важливою системою — системою регулювання похилого різу. Розпилювання під заданим кутом реалізується саме завдяки зміні положення підошви щодо верхньої частини і круга пили. Як правило, дискова пила дозволить Вам виставити нахил під кутами в 30° та 45°, а в ряді моделей до 50° або 55°. Додатково поруч з регулятором похилого різу дискова пила має регулятор глибини пропила.

Паркетка може володіти ще однією корисною особливістю — можливістю її встановлення в стаціонарному положенні. Так, Ви можете запросто перетворити електроінструмент в верстат без застосування спеціального столу.

купити паркетку

Паркетка: ергономіка

Паркетка — це ручний електроінструмент, ось чому перед тим, як вибрати та купити циркулярку рекомендується особливу увагу приділити ергономіці пристрою. Варто відзначити, що Ви навіть можете купити циркулярку, яка призначена саме для лівшів і має дзеркальну компоновку.

Комфорт використання обладнання сильно залежить від форми та розташування ручок. Як правило, передня рукоятка є прямою, розташована перпендикулярно до площини переміщення пильного диску. Це добре, коли паркетка ведеться вперед від себе. Але частіше дискова пила ведеться збоку, ось чому в такому випадку краще купити циркулярку з грибовидною ручкою, яку легко утримувати в будь-якому положенні. Варто відзначити, що дискова пила може мати і скобоподібні ручку.

купити паркетку

Пам'ятайте, що краще купити циркулярку з прогумованою ручкою, завдяки якій Ви зможете більш комфортно і надійно утримувати та контролювати електроінструмент при розпилі.

Також перед тим, як купити паркетку, рекомендуємо оцінити оглядовість робочої зони, на яку можуть впливати конструктивні особливості кожної окремої моделі дискової пили.

Дуже важлива і ефективність відведення стружки. Так, циркулярка може бути обладнана системою обдуву поверхні та/або патрубком для приєднання будівельного пилососа або мішка.

Придивіться, як зроблено місце кріплення мережевого шнура. Найкраще, коли він спрямований назад та обладнаний жорсткою і довгою вхідною гільзою. Так, максимальну мобільність забезпечує мережевий шнур довжиною не менше 4 м. Якщо шнур має меншу довжину, обов'язково придбайте подовжувач.

купити паркетку

Будь-яка циркулярка рано чи пізно потребує заміни встановлених вугільних щіток. Дуже добре, коли паркетка має спеціальне віконце, завдяки якому Ви зможете швидко замінити щітки. Так, Вам не доведеться розбирати корпус самостійно або нести електроінструмент в сервісний центр. Чудовим варіантом є циркулярка з системою автоматичного відключення щіток. Індикація стану щіток також є дуже корисним доповненням.

Коли Ви будете працювати з обладнанням лише час від часу, рекомендуємо купити циркулярку класу «хобі». Така дискова пила відмінно підійде для нетривалого використання (15 хвилин роботи, потім 15 хвилин відпочинку) до 4 год/добу.

Перед тим, як вибрати паркетку, обов'язково спрогнозуйте навантаження, під яким буде застосовуватися електроінструмент і тільки потім підбирайте модель за технічними характеристиками.

купити паркетку

Дискова пила: безпека

Дискова пила — це один з найскладніших в технічному відношенні електроінструментів. Справа в тому, що циркулярка в конструктивному плані повинна забезпечувати безпрецедентні заходи безпеки. При цьому дискова пила повинна забезпечувати високу точність порізки, для чого повинна бути дуже точно налаштована та збалансована.

Пам'ятайте, коли циркулярка вийшла з ладу, не займайтеся самостійним її ремонтом, оскільки у Вас навряд чи вийде відновити коректні заводські регулювання обладнання — звертайтеся в сервісний центр.

Також для забезпечення особистої безпеки настійно рекомендується користуватися під час роботи засобами захисту.

-10%
Безкоштовна доставка

4 804 грн.4 324 грн.

В наявності
-20%
Безкоштовна доставка

Пила дискова Makita HS7601 (1.2 кВт, 190 мм)

Артикул: HS7601
Код: 085362

5 099 грн.4 099 грн.

В наявності
ПРОМО
Безкоштовна доставка
Безкоштовна доставка

Пила дискова Makita N5900B (2 кВт, 235 мм)

Артикул: N5900B
Код: 099828

7 107 грн.

В наявності
-23%
Безкоштовна доставка

4 527 грн.3 499 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Пила дискова Makita HS6101 (1.1 кВт, 165 мм)

Артикул: HS6101
Код: 107578

8 454 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

3 939 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Пила дискова Makita HS7100 (1.4 кВт, 190 мм)

Артикул: HS7100
Код: 109464

8 703 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 32 (всього 2 сторінок)