Пилососи

Пилососи

Будівельний пилосос: як вибрати

Перед тим як вибрати будівельний пилосос, Вам необхідно розібратися, для чого призначене дане устаткування, які завдання дозволить Вам вирішувати. Варто відзначити, що промисловий пилосос володіє цілим спектром можливостей та рядом важливих характеристик, знаючи про які Ви зможете запросто вибрати та купити будівельний пилосос оптимальної конфігурації.

купити будівельний пилосос

Особливість різних будівельних майданчиків, великих виробничих будівель та приміщень, майстерень та будь-яких місць, де використовується перфоратор та дриль, болгарка, електролобзик, відбійний молоток або різнотипні верстати — це велика кількість пилу, стружки, тирси та іншого будівельного сміття. Варто відзначити, що дискомфорт для працівників є найменшим злом, яке породжують дані відходи. Так, дрібнодисперсна (дуже дрібна) пилюка, потрапляючи в наші легені, може завдати значної шкоди організму! Також пил часто призводить до поломки електроінструменту та загорання. Для захисту здоров'я людей та підтримки працездатності всього обладнання Ви можете прийняти єдине правильне рішення — купити промисловий пилосос.

Будівельний пилосос дасть Вам можливість:

 • створити комфортні для персоналу умови праці;
 • забезпечити високу безпеку робочого місця;
 • скоротити час, що витрачається на прибирання будинку або приміщення.

Також ми настійно рекомендуємо користуватися на робочому місці відповідними засобами захисту.

купити будівельний пилосос

Промисловий пилосос: у чому його суть

Будь-який новачок неодмінно задається питанням: «Чому не можна замість будівельного пилососа користуватися побутовим?». Дійсно, як промисловий пилосос, так і побутовий на перший погляд нічим не відрізняються. Але маючи схожі конструкцію та принцип роботи, це обладнання призначене для вирішення абсолютно різних завдань.

Основна відмінність між цими різновидами пристроїв — речовини, які здатна прибирати техніка. Так, побутовий пилосос підходить для прибирання домашнього «легкого» пилу, але не може прибирати, наприклад, дрібні камінчики. Ще гірше, коли Ви захочете прибрати побутовим пилососом дрібнофракційний будівельний пил: пристрій просто вийде з ладу або викине такий пил з повітряним потоком назад в приміщення.

Промисловий пилосос же розрахований на прибирання будівельного «важкого» пилу, різних виробничих та будівельних відходів, здатний працювати з великими об'ємами відходів.

купити будівельний пилосос

Відмінні риси, якими володіє будь-який будівельний пилосос:

 • стійкий до пошкоджень корпус;
 • шланг великого діаметра;
 • ємний пилозбірник;
 • багатоступенева високоефективна фільтрувальна система;
 • висока потужність електромотора;
 • можливість працювати тривалий час без необхідності в перерві;
 • порівняно великі розмір та вага.

купити будівельний пилосос

Будівельний пилосос: принцип роботи та конструкція

Промисловий пилосос працює за досить нехитрим принципом, який нічим не відрізняється від принципу роботи побутового пилососа та добре всім відомий.

Вентилятор приводиться в дію електромотором та створює всередині пристрою сильне розрідження повітря. Так, повітря з пилом та різними відходами по шлангу потрапляє в зону зниженого тиску. При цьому велика частина сміття залишиться всередині контейнера для пилу, а решта дрібнофракційного пилу з приміщення уловлюватиметься спеціальними додатковими фільтрами. Після проходження через багатоступеневу фільтраційну систему очищене повітря виходить назовні за допомогою вихідного отвору.

купити будівельний пилосос

Варто відзначити, що промисловий пилосос дозволить Вам збирати пил та різні відходи як під час роботи, так і по її завершенню:

 • забір пилу з робочої зони — шланг міцно фіксується як можна ближче до оброблюваного матеріалу, що дозволяє значно знизити концентрацію пилу як в повітрі, так і на робочій зоні;
 • під’єднання до електроінструменту — шланг під’єднується до патрубку, яким обладнано багато електроінструментів, при цьому концентрація пилу як в повітрі, так і на робочій зоні зводиться до мінімуму;
 • прибирання після завершення роботи — пил та різне сміття завжди можна швидко прибрати після закінчення всіх робіт традиційним методом.

купити будівельний пилосос

Промисловий пилосос: фільтри та пилозбірники

Будівельний пилосос, як і побутовий, буває «мішковим» та «безмішковим»:

 • промисловий пилосос з мішком може бути обладнаний як одноразовим паперовим, так і багаторазовим тканинним мішком;
 • будівельний пилосос без мішка буває циклонним (контейнерним) та водяним (аквапилосос).

купити будівельний пилосос

Паперовий одноразовий мішок

При наповненні одноразовий паперовий мішок з усім вмістом викидається. Так, це зручно, але веде до додаткових витрат.

Варто відзначити, що паперовий мішок відрізняється дуже хорошими експлуатаційними параметрами та значно перевершує тканинний аналог, наприклад, по здатності затримувати дрібнодисперсний пил з фракцією до 0.3 мкм. Так, повітря на об'єкті завжди будуть чистим та у Вас не буде необхідності часто міняти і чистити додаткові фільтри.

Але будьте уважні при збиранні будівельного сміття з великою фракцією. Так, гостре каміння, бите скло, металева стружка і так далі здатні порвати такий мішок.

купити будівельний пилосос

Тканинний багаторазовий мішок

При наповненні тканинний багаторазовий мішок просто очищається та встановлюється назад. Такий мішок сьогодні все ще є найпопулярнішим та найпоширенішим в простих побутових пилососах. Варто зазначити, що кількість циклів застосування даного мішка дуже велике.

Такий мішок виготовляється з синтетичних тканин, наприклад, флізеліну.

Основні переваги тканинного мішка — це низька ціна та тривалий період служби. Але даний мішок має і свій недолік — тканина здатна утримати досить великі частки пилу, але пропускає дрібнодисперсний будівельний пил, який потім виходить назовні з повітрям, покриваючи при цьому всі поверхні. Варто зазначити, що сьогодні багаторазові мішки почали виготовляти з двошарового флізеліну, завдяки чому промисловий пилосос утримає в такому мішку навіть найдрібніші частинки до декількох мікрон.

купити будівельний пилосос

Контейнер

Циклонний будівельний пилосос збирає сміття за допомогою відцентрової сили, яка виникає в спеціальному вбудованому резервуарі.

Серед недоліків можна виділити високий шум під час роботи обладнання.

Варто відзначити, що промисловий пилосос циклонного типу може використовувати в якості пилозбірника мішок.

купити будівельний пилосос

Аквафільтр

Промисловий пилосос з аквафільтром пропускає повітря разом зі сміттям через воду, в якій і осідає останнє. Дрібний пил при цьому залишається в сепараторі — резервуарі, який йде наступним за ємністю з водою. Така система дає найкращий результат. Але подібне обладнання коштує більше за всі інші типи. Також недоліком пристроїв з аквафільтром є нездатність прибирати великі обсяги будівельного сміття.

купити будівельний пилосос

Крім контейнера для сміття в фільтраційну систему входять 1 або декілька спеціальних фільтраційних елементів для тонкої очистки повітря. Ці фільтри можуть бути одноразовими або багаторазовими. Фільтри можуть випускатися з:

 • нейлону — підходять для збору дрібного пилу;
 • поліуретану — підходять для прибирання різних рідин;
 • різних синтетичних матеріалів.

купити будівельний пилосос

Основне завдання такого типу фільтрів — уловлювання та утримання дрібнодисперсного суспензії будівельного пилу, яка проходить через мішок або основний контейнер для пилу.

Варто зазначити, що від даних фільтрів безпосередньо залежить як знос мотора, так і якість прибирання площ. Як і основний контейнер для пилу, ці фільтри необхідно чистити від бруду. В іншому випадку промисловий пилосос не буде працювати з тією ж продуктивністю та виросте навантаження на мотор.

купити будівельний пилосос

Будівельний пилосос: типи та призначення

Будь-який промисловий пилосос може бути професійним або побутовим.

Дані типи пристроїв відрізняються ємностями контейнерів для пилу, продуктивністю роботи, ресурсом двигуна, всмоктуючою силою та часом невпинного використання.

Для вибору типу обладнання, необхідно визначити, з якою інтенсивністю Ви хочете використовувати техніку. Для нерегулярного використання, наприклад, в невеликій майстерні або під час домашнього ремонту, можна сміливо купити будівельний пилосос побутового типу. Коли ж Ви хочете користуватися обладнанням в умовах великого будівництва або виробництва, де обладнання буде використовуватися інтенсивно та часто, рекомендуємо купити промисловий пилосос професійного типу.

купити промисловий пилосос

Промисловий пилосос, в залежності від призначення, може бути:

 • для сухого прибирання — найпростіший варіант, який відрізняється від «домашнього» обладнання тільки продуктивністю роботи, потужністю та якістю фільтрації, застосовується для збирання гіпсового, цементного, вапняного та іншого подібного пилу;
 • для вологого та сухого прибирання — дане устаткування підходить як для прибирання сухого сміття, так і для збирання різної рідини;
 • миючий — дозволять прибирати сухий пил, виконувати вологе прибирання різних приміщень, місць з високою прохідністю людей і так далі;
 • для прибирання пожежо- та вибухонебезпечних відходів — ця техніка дозволить прибирати, наприклад, цинковий або алюмінієвий порошок, вугільний пил, різні органічні відходи (борошняний, цукровий, деревний та інший подібний пил);
 • термостійкий — застосовується для збирання гарячих відходів, наприклад, розігрітої металевої стружки.

купити промисловий пилосос

Промисловий пилосос: критерії підбору

Промисловий пилосос є досить дорогим обладнанням, тому до його вибору рекомендується підходити грунтовно. Перед тим, як купити промисловий пилосос, рекомендуємо звернути свою увагу на наведені нижче моменти.

купити промисловий пилосос

Тип сміття, що збирається

Не забувайте, що пил буває дуже різним, що необхідно враховувати перед тим, як купити промисловий пилосос. Так, коли обладнання призначене для збирання вибухонебезпечних відходів, агресивних рідин або розпеченої металевої стружки, необхідно купити будівельний пилосос вузької спеціалізації.

Так, будь-яке сміття ділиться за ступенем небезпеки:

 • L (більша частина будівельного сміття) — мала ступінь небезпеки, при збиранні досить застосування звичайного нейлонового фільтра;
 • M (бетонна та деревна пилюка, сміття від обробки марганцю, нікелю, міді і так далі) — середня ступінь небезпеки, необхідно застосування декількох фільтрів, які можуть вловити до 99.9% пилу;
 • H (азбест, свинець та різні канцерогени, токсичні матеріали, пил з АЕС, відходи з великою кількістю мікроорганізмів — грибок, цвіль, бактерії, віруси) — висока ступінь небезпеки, потрібна складна система фільтрації та система, яка дозволить змінювати швидкість повітряного потоку, необхідна безпилова утилізація зібраних відходів;
 • ATEX (легкозаймисті та вибухонебезпечні відходи, вугільна, алюмінієва, борошняна, цукрова та інша пилюка) — необхідно використовувати обладнання вибухобезпечного виконання (клас не менше IP54).

купити промисловий пилосос

Продуктивність роботи та потужність

Так, чим вища потужність мотора, тим більша продуктивність обладнання і його ресурс безперебійної роботи.

Промисловий пилосос побутового класу, в залежності від моделі, може споживати потужність від 1000 до 1400 Вт. Будівельний пилосос здатний працювати з продуктивністю до 50 л/с (мається на увазі кількість літрів всмоктуваного повітря).

Професійний промисловий пилосос може мати потужність до 7000 Вт та продуктивність від 60 до 100 л/с.

Варто зазначити, що сьогодні можна купити промисловий пилосос, в якому встановлені та підключені паралельно 2 мотора. Так, Ви можете використовувати один з них або відразу обидва.

Пам'ятайте, що чим вищий показник потужності, тим більший запас міцності та моторесурс обладнання, що не менш важливо.

купити промисловий пилосос

Розрідження повітря

Створюване в обладнанні розрідження визначає всмоктувальну силу. Промисловий пилосос може створювати розрядження від 17 до 250 мбар. Чим вищий цей показник, тим важчі частинки зможе прибирати обладнання.

купити промисловий пилосос

Ємність пилозбірника

Як правило, промисловий пилосос обладнаний пилозбірником, ємність якого становить від 20 до 50 л. При невеликому обсязі робіт можна запросто купити будівельний пилосос з невеликим пилозбірником. Таке обладнання порівняно невелике та важить небагато.

Для великого капітального прибирання, яке, до того ж, виконується регулярно та часто, рекомендуємо купити промисловий пилосос професійного класу, ємність пилозбірника у якого 100 л. Так, Вам не доведеться часто звільняти контейнер для сміття, роблячи перерви.

купити промисловий пилосос

Корпус

Найчастіше будівельний пилосос обладнаний корпусом з різних ударостійких матеріалів, наприклад, пластика з армуванням або металів, серед яких латунь, алюміній, нержавіюча сталь.

Багато моделей по периметру обладнані бампером, який запобіжить удару корпусу об різні перешкоди.

Перед тим, як вибрати та купити будівельний пилосос, придивіться до його коліщат (роликів), їх надійності та функціональності. Також не зайвим буде звернути увагу на ручку для транспортування обладнання, довжину шланга та мережевого шнура.

купити промисловий пилосос

Опції

Будівельний пилосос може мати ряд різних додаткових функцій, які полегшать процес роботи з обладнанням:

Силова розетка — дозволить підключити безпосередньо до пилососа різний електроінструмент. Так, промисловий пилосос буде працювати тільки після того, як Ви запустили електроінструмент, а вимикається трохи пізніше після вимикання електроінструменту. При виборі обладнання з даною опцією, зверніть увагу на найбільшу потужність, яку може мати під’єднуваний Вами електроінструмент.

купити промисловий пилосос

Система регулювання сили всмоктування — Ви зможете регулювати тягу, в залежності від типу сміття, що збирається та його кількості.

купити промисловий пилосос

Автоочистка фільтра — така система встановлена над основним фільтром та обладнана особливим клапаном, що змінює напрямок руху потоку повітря. Так, фільтр автоматично продувається і очищається. Система також може запускатися в ручному режимі.

купити промисловий пилосос

Перехідники для під’єднання шланга до патрубку пиловідведення електроінструменту — дозволить запросто під’єднати до пилососа будь-який електроінструмент.

купити промисловий пилосос

Розгалужувач для шланга — можна під’єднати до пилососа відразу 2 або більше електроінструментів.

купити промисловий пилосос

Світлодіодна індикація стану — Ви будете проінформовані про забитий фільтр або шланг, переповнення ємності для сміття і так далі.

купити промисловий пилосос

Захист мотора від перевантаження — системою укомплектований промисловий пилосос, який буде працювати в жорстких умовах на великому підприємстві.

-20%
Безкоштовна доставка

Пилосос Makita VC 2512 L (1 кВт, 25 л)

Артикул: VC2512L
Код: 103392

7349 грн.5899 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Порохотяг 1200 Вт 25 л, GAS 12-25 PL, Bosch

Артикул: 060197C100
Код: 009520

11536 грн.

В наявності
-10%
Безкоштовна доставка

4099 грн.3689 грн.

В наявності
-20%
Безкоштовна доставка

Пилосос Metabo ASA 32 L (1.2 кВт, 32 л) (602013000)

Артикул: 602013000
Код: 080025

7349 грн.5888 грн.

В наявності
-19%
Безкоштовна доставка

9799 грн.7899 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 130 (всього 9 сторінок)