Фрезери

Фрезери

Фрезер ручний: як вибрати

Фрезер по дереву — це незамінний електроінструмент для професійних столярів, майстрів-обробників, меблярів і так далі.

Спочатку фрезер ручний був зроблений, як електроінструмент, який повинен обробляти деревину. Сучасний же фрезер ручний дозволить Вам обробляти заготовки та деталі з: деревини, пластика, різних кольорових металів, штучного каменю, композитів різного типу і так далі.

Ручний фрезер в основному використовується для проведення столярних робіт різної складності, при виробництві меблів і багатьох декоративних виробів.

купити ручний фрезер

Купити фрезер ручний варто в тому випадку, коли Вам буде необхідно виконувати такі операції, як:

 • вибірка чверті;
 • створення фальців, пазів, шипів, шліців;
 • точна підготовка місць для посадки дюбелів, навісів, дверних петель і замків, різної фурнітури;
 • фігурне і пряме профілювання кромки;
 • полірування та шліфування;
 • створення отворів;
 • нарізка шипів і створення пазів різного типу («ластівчин хвіст», V-подібних, Т-подібних, мікрошипів і так далі);
 • точна підгонка деталей, що з'єднуються;
 • розкрій матеріалу і його порізка на відрізки необхідної довжини;
 • чорнове вирівнювання поверхні і контурів;
 • гравірування та декоративна різьба;
 • створення канавок (прямих і спіральних) і так далі.

купити ручний фрезер

Фрезер ручний, в залежності від конструкції та призначення, може бути універсальним або вузькоспеціалізованим. Серед різновидів електроінструменту:

 • погружний фрезер (штанговий, вертикальний) — застосовується для виконання всіх основних операцій: створення отворів, пазів, заокруглень, фрезерування контурів, зняття фаски і так далі. Даний фрезер ручний застосовують як в домашніх майстернях, так і на виробництві;

купити ручний фрезер

 • кромковий фрезер (окантовочний) — використовується для створення канавок, вибірки пазів, зняття фаски, вирізання по шаблону, акуратної обробки ламінованих і покритих шпоном елементів. Такий ручний фрезер використовують на виробництві;

купити ручний фрезер

 • ротаційний фрезер — застосовується для створення отворів в деревині, пластиці, гіпсокартоні, керамічній плитці, обробки кромки;

купити ручний фрезер

 • ламельний фрезер — використовується тільки для вибірки пазів;

купити ручний фрезер

 • присадочний фрезер — застосовується для створення парних отворів, які потрібні для з'єднання елементів на шкантах. Даний фрезер ручний потрібен при виробництві меблів.

купити ручний фрезер

Як вибрати фрезер? Дуже просто — необхідно визначитись з типом робіт, які збираєтеся виконувати за допомогою цього інструменту, об'ємом майбутніх робіт. Варто відзначити, що найбільш популярним і універсальним обладнанням є саме погружний фрезер, про який мова піде далі.

Вертикальний ручний фрезер: конструкція

Фрезер ручний конструктивно є найпростішим з усього обладнання. І це не дивно, адже робоча оснастка встановлюється безпосередньо на вал мотора і крутний момент передається без ременів, шестерень і так далі. Це дозволяє фрезі запросто набирати високих обертів.

Фрезер ручний обладнаний спеціальним корпусом («головною частиною» або «головою»), який переміщується як вниз, так і вгору по спеціальних напрямних штангах, жорстко закріплених на міцній опорній платформі. Коли ви тиснете на ручки, головна частина опускається вниз, послаблюючи тиск голова піднімається в початкове положення.

До валу електромотора кріпиться цанговий патрон, на якому, в свою чергу, встановлена фреза. Опускаючись разом з корпусом, фреза плавно входить в матеріал на раніше зазначену глибину (глибина виставляється за допомогою упору). Далі, при переміщенні обладнання в горизонтальному напрямку фреза створює паз.

купити ручний фрезер

Фрезер ручний: основні параметри

Перед тим, як купити фрезер, ознайомтеся з його основними характеристиками.

Потужність

Можливості даного, як і більшості, електроінструменту, визначаються його потужністю. Чим вона вища, тим більших діаметра і довжини фрези Ви можете використовувати на обладнанні, і тим довше Ви можете користуватися пристроєм без перерв. Варто зазначити, що зі збільшенням потужності ростуть габарити і вага обладнання.

За потужністю ручний фрезер буває:

 • легким — потужність до 0.75 кВт, маса від 2 до 3 кг;
 • середнім — потужність від 0.75 до 1.5 кВт, маса від 3 до 5 кг;
 • важким — потужність від 1.5 до 2.3 кВт, маса від 5 до 6 кг.

Для регулярного частого використання рекомендується купити ручний фрезер, потужність якого не менше 1.5 кВт — це обладнання, яке дозволить Вам виконати будь-які професійні роботи. Але для проведення різних дуже тонких робіт, наприклад, обробки кромки, краще купити фрезер ручний меншої потужності.

купити ручний фрезер

Швидкість обертання шпинделя

Частота обертання шпинделя також є дуже важливим параметром, на який слід звернути увагу перед тим, як купити ручний фрезер. Чим вища швидкість, тим краща якість обробки. Коли Вам потрібна більш висока точність, рекомендується користуватися обладнанням на менших обертах. Також на невеликій швидкості обробляються різні пластики та пластмаси, адже в іншому випадку матеріал основи можете оплавитись.

Як правило, частота обертів валу становить від 20000 до 30000 об/хв, але є як більш «повільні» моделі з частотою обертів валу від 10000 до 20000 об/хв, так і більш «швидкі» моделі з частотою до 35000 об/хв. Необхідно пам'ятати, що чим більшого діаметру стоїть фреза, тим меншою повинна бути швидкість обертів валу.

Дуже корисною є система регулювання швидкості обертів валу, яка у високому ступені визначає функціонал електроінструменту. Регулювання може виконуватися плавно або східчасто (до 8 положень).

купити ручний фрезер

Хід фрези

Робочий хід фрези — це найбільша можлива глибина фрезерування. Це один з найважливіших параметрів, від якого залежить функціонал пристрою.

Легкий фрезер ручний, як правило, має хід фрези в межах від 20 до 50 мм, професійний потужний ручний фрезер — від 70 до 80 мм. Чим більше число даного параметра, тим глибше фреза зможе зануритися в матеріал і тим більш грубі елементи Ви зможете обробити.

Варто відзначити, що ряд моделей обладнані системою тонкого регулювання глибини занурення. Як правило, точність регулювання становить 0.1 мм.

купити ручний фрезер

Додаткові функції

Дуже добре, коли ручний фрезер обладнаний різними додатковими функціями, які дозволяють Вам працювати більш комфортно та розширюють функціонал електроінструменту:

 • константна електроніка — з ростом щільності матеріалу або швидкості ведення фрези уздовж оброблюваного елемента кількість обертів почне зменшуватися. Для підтримки стабільного числа обертів використовується система константної електроніки, яка управляє потужністю електромотора. Дана система дуже корисна при частих високих навантаженнях на обладнання, тому, як правило, нею обладнаний тільки професійний ручний фрезер;
 • плавний пуск — завдяки даній системі електромотор набирає оберти плавно, при цьому виключені різкі ривки оснастки на початку роботи. Ручний фрезер з такою системою, як правило, служить довше, адже його вузли не схильні до короткочасних періодичних перевантажень;
 • система захисту від перевантажень — спрацьовує в разі нагрівання обмотки електромотора до критичного рівня. Ручний фрезер, в залежності від моделі, може сигналізувати про це за допомогою світлової індикації або система автоматично відключить подачу живлення. Таку систему, як правило, має тільки професійний фрезер ручний;
 • захист від ненавмисного запуску — фрезер ручний обладнаний додатковою кнопкою, яку слід натискати одночасно з кнопкою пуску. Також ця кнопка дасть Вам можливість блокувати кнопку запуску у включеному положенні, що неодмінно стане в нагоді при використанні обладнання в стаціонарному положенні (як фрезерний стіл).

купити ручний фрезер

Ручний фрезер: конструктивні особливості

Перед тим, як купити ручний фрезер, слід врахувати ряд конструктивних особливостей, якими володіють різні моделі електроінструменту.

Підошва

Будь-який фрезер ручний обладнаний підошвою — опорною платформою, яка представляє собою один з найважливіших елементів конструкції обладнання.

Підошва виготовляється з литого або ж штампованого металу. Лита платформа володіє чіткою геометрією і відмінно прилягає до поверхні, тому забезпечує високу якість обробки, нею обладнаний професійний ручний фрезер. Штампована платформа дешевша у виготовленні, тому нею, як правило, обладнаний більш доступний за ціною фрезер ручний.

Нижня частина підошви обов'язково повинна бути закрита спеціальною накладкою, яка зроблена з пластику. Як правило, ручний фрезер має знімну накладку, тому її дуже просто замінити.

Також перед тим, як купити ручний фрезер, зверніть увагу і на отвір (розмір отвору) в підошві. Від розміру даного отвори залежать габарити робочої оснастки.

купити ручний фрезер

Штанговий механізм

Штанги служать для переміщення корпусу. Від плавності переміщення корпусу безпосередньо залежить комфорт користування електроінструментом і продуктивність роботи.

Перед тим, як купити ручний фрезер, переконайтеся у відсутності перекосів і люфтів в штанговому механізмі, корпус повинен переміщатися плавно.

купити ручний фрезер

Вертикальний упор

Вертикальний упор дозволить Вам виставити необхідну глибину занурення фрези в матеріал. Даний стрижень виконаний з металу і впирається в площадку, яка розташована на платформі, завдяки чому голова не зможе опуститься нижче зазначеного рівня. Глибина обробки регулюється переміщенням стержня вниз або вгору, для фіксації використовується гвинт.

купити ручний фрезер

Професійний фрезер ручний також обладнаний регулювальним гвинтом, який дозволить Вам виконати тонке налаштування глибини обробки завдяки мікрометричній шкалі. Такий фрезер ручний відрізняється розширеним функціоналом.

Якщо Ви хочете виконувати кілька проходів з поступовим збільшенням глибини, рекомендується купити фрезер ручний з револьверним багатоступінчатим упором. Такий упор являє собою площадку на підошві, яка має кілька ступенів різної висоти. У ці ступені впирається стрижень, обмежуючи при цьому глибину фрезерування. Залежно від моделі, ручний фрезер може мати револьверний багатоступінчастий упор у вигляді декількох гвинтів. У такій моделі регулювання виконується за допомогою викручування і вкручування даних гвинтів.

купити ручний фрезер

Кріплення оснастки

Фрезер ручний обладнаний міцним вузлом для кріплення оснастки. Так, оснастка кріпиться на шпинделі за допомогою цангового патрона. Цанговий патрон — це гайка з цангою всередині, яка нагвинчується на шпиндель і затискає хвостовик робочої оснастки.

Легкий ручний фрезер дозволить Вам користуватися оснасткою, діаметр хвостовика якої від 6 до 8 мм, важкий — від 10 до 12 мм.

Діаметр фрези неодмінно повинен відповідати діаметру цанги.

Варто зазначити, що якісна цанга повинна надійно фіксувати хвостовик по осі шпинделя, що запобігає вібрації. Рекомендується купити ручний фрезер, цанговий затиск якого має велику кількість затискних пелюсток — це дозволить краще відцентрувати робочу оснастку.

купити ручний фрезер

Додаткові пристосування

Ручний фрезер, як правило, не застосовується для чорнової обробки деталей, адже від нього часто необхідна висока точність обробки. Для більш точної обробки і підвищення зручності використання фрезер ручний може бути обладнаний різними додатковими пристосуваннями:

 • паралельний упор (бічний упор) — потрібен для фрезерування паралельно до краю деталі і дозволяє рівномірно вести фрезу на деякому невеликому віддаленні від кромки. Такий упор, як і підошва, може бути виготовлений з штампованого або литого металу, обладнаний знімною накладкою з пластика;

купити ручний фрезер

 • направляюча шина — необхідна для фрезерування по прямій, але може встановлюватися на будь-якому віддаленні від краю деталі і під різними кутами до кромки. Направляюча шина — це профільована лінійка, яка кріпиться на деталі за допомогою струбцин. На фрезер ручний ставиться особливий башмак, який далі буде переміщатися по пазах шини, направляючи при цьому ручний фрезер;

купити ручний фрезер

 • копіювальна втулка — використовується для фрезерування по складній траєкторії за допомогою копіювання контурів використовуваного шаблону. Втулка дозволить Вам створювати копію шаблону і підбирається під діаметр робочої оснастки, фіксується за допомогою швидкозатискного пристосування;

купити ручний фрезер

 • лінійка-циркуль — потрібна для фрезерування деталі по радіальній лінії. Один кінець такого пристосування кріпиться гвинтами до підошви, інший фіксується штифтом в отворі, який зроблено в деталі (центр кола);

купити ручний фрезер

 • патрубок — дозволить Вам використовувати під час роботи промисловий пилосос, що дасть можливість зберігати робоче місце в чистоті.

купити ручний фрезер

Фрезер ручний: техніка безпеки

Тепер Ви знаєте, як вибрати ручний фрезер. Але як безпечно користуватися приладом?

 • ручний фрезер рекомендується використовувати, враховуючи головне правило — без поспіху. В противному випадку існує ризик отриманням травм, виходу з ладу електроінструменту або псування деталі;
 • до заміни оснастки слід відключати фрезер ручний від електричної мережі;
 • закріплюйте оброблювану деталь за допомогою струбцин;
 • не рекомендується намагатися за 1 прохід зняти багато матеріалу, оскільки фреза може зламатися;
 • не забувайте користуватися індивідуальними засобами захисту;
 • до початку робіт обов'язково прочитайте інструкцію, навіть якщо Ви вважаєте себе професіоналом в користуванні даними електроінструментом — адже фрезер ручний, в залежності від моделі, має свої особливості.
-10%
Безкоштовна доставка
ТОП

Фрезер Bosch POF 1200 AE (1200 Вт) (060326A100)

Артикул: 060326A100
Код: 102111

3499 грн.3149 грн.

В наявності
-10%
Безкоштовна доставка

Фрезер Bosch POF 1400 ACE (1400 Вт) (060326C820)

Артикул: 060326C820
Код: 102099

5299 грн.4769 грн.

В наявності
-20%
Безкоштовна доставка

Фрезер Makita M3600 (1650 Вт)

Артикул: M3600
Код: 063513

4999 грн.3999 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Фрезер Makita M3700 (530 Вт)

Артикул: M3700
Код: 106397

1971 грн.

В наявності
-20%
Безкоштовна доставка

Makita Фрезер 900 Вт RP0900

Артикул: RP0900
Код: 099614

4999 грн.3999 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Фрезер Makita 3709 (0.53 кВт)

Артикул: 3709
Код: 106423

3225 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Фрезер Makita M3601 (900 Вт)

Артикул: M3601
Код: 111522

3172 грн.

В наявності
Безкоштовна доставка

Фрезер Makita 3710 (530 Вт)

Артикул: 3710
Код: 106371

3603 грн.

В наявності
-21%
Безкоштовна доставка

11428 грн.8999 грн.

В наявності
Показано з 1 по 16 з 23 (всього 2 сторінок)