Фени

Фени

Фен будівельний: як вибрати

Фен будівельний або фен промисловий, термофен, фен технічний, термопістолет, термовітродувка, термоповітродувка — все це назви дуже популярного електроінструменту, який Ви не зможете замінити нічим іншим.

Фен промисловий такий популярний через широку сфери використання. Термофен недорогий, практичний, функціональний, невеликий та простий в частому застосуванні.

Фен технічний є електроінструментом, який виробляє потік гарячого повітря. Купити фен будівельний рекомендується для використання в домашніх майстерень, будівельних майданчиках, виробничих цехах.

купити фен будівельний

Фен промисловий: можливості

Термофен дозволить Вам виконувати сотні робіт. Так, фен технічний незамінний, коли необхідний безпечний локальний розігрів поверхні. Варто відзначити, що потужний професійний фен будівельний допоможе зробити все те, для чого раніше використовувалася паяльна лампа.

Ви не зможете використовувати фен промисловий тільки в тому випадку, коли поблизу немає розетки, також не рекомендується застосовувати термофен в дощову погоду. Тільки в цих двох випадках паяльна лампа має перевагу.

Але фен технічний вигідно відрізняється від паяльної лампи, адже при використанні електроінструменту немає відкритого полум'я, Ви можете виконувати тонке регулювання температури потоку повітря, фен будівельний компактний та універсальний.

купити фен будівельний

Фен промисловий дозволить Вам вирішити ряд завдань:

 • зняти нагріте лакофарбове покриття, плівку, шпон, паркет, шпалери, плитку;
 • паяти та деформувати полімери;
 • зварювати тканини, лінолеум, матеріали з ПВХ;
 • плавити, гріти, різати бітумну черепицю та руберойд;
 • лудити та знімати олово, працювати з різними припоями;
 • монтувати термозбіжну ізоляцію;
 • паяти сріблом та оловом;
 • прискорювати процеси склеювання;
 • продувати, сушити, охолоджувати різні поверхні;
 • розморожувати труби, ступені, жолоби та інші конструктивні елементи;
 • різати пінні полімери;
 • топити різні розчини;
 • запресовувати і так далі.

купити фен будівельний

Варто відзначити, що термофен дозволить Вам розпалити вугілля та навіть зробити рум'яну скоринку на блюді! Також фен технічний будівельники часто використовують для просушування мокрої роби та навіть для розігріву «тормозка».

Природно, фен будівельний може бути любительським (має дещо обмежений функціонал) або професійним (багатофункціональний).

купити фен будівельний

Термофен: параметри

Будь-який фен промисловий, незалежно від моделі та класу, має однакові принцип роботи і конструкцію. Так, термофен обладнаний стійким до нагрівання пластиковим корпусом та ізолятором з кераміки, на якому розташована спіраль. Під час роботи спіраль розігрівається і доводить повітря до необхідної температури, а завдяки електромотору з вентилятором нагріте повітря подається в потрібному напрямку. Фен технічний також має сопло, яке формує вихідний повітряний потік.

купити фен будівельний

Перед тим, як купити фен будівельний, зверніть увагу на найбільшу температуру вихідного повітряного потоку та об’єм повітря, що подається — продуктивність електроінструменту. Як правило, фен промисловий здатний розігріти повітря до температури від 600 до 650°C, але є і моделі, які можуть нагріти повітря до температури від 750 до 800°С.

Термофен має продуктивність роботи від 200 до 650 л/хв.

Природно, що чим більша продуктивність та максимальна температура, тим більш функціональною є модель. Зворотною стороною високопродуктивної моделі є споживана потужність — від 500 до 2500 Вт.

купити фен будівельний

Фен технічний: додатковий функціонал

Перед тим, як купити фен промисловий, обов'язково придивіться до наявності в інструменті різних додаткових систем та функцій, які здатні значно спростити та зробити безпечнішим використання техніки.

Регулювання температури — це дуже важлива система, якою може бути обладнаний фен технічний. Завдяки даній системі Ви зможете працювати з дуже великою кількістю матеріалів, які відрізняються як складом, так і своїми властивостями.

купити фен будівельний

Так, любительський фен будівельний, як правило, має ступінчастий перемикач, який дозволяє електроінструменту використовуватися в режимі «мінімум», «середній» та «максимум». Такий фен промисловий дозволить Вам обробляти тільки ті матеріали, які по температурі потрапляють в дані діапазони. Більш цікавим є професійний термофен, в якому температура може регулюватися плавно. Це дозволить обробляти куди більший спектр матеріалів, плавно вибираючи необхідну температуру. Так, система регулювання температури може бути реалізована за допомогою електроніки або повзунка.

купити фен будівельний

Холодний обдув — це також дуже корисна функція, якою може володіти фен технічний. Завдяки даній функції Ви можете запросто остудити, наприклад, недавно зварений стик та одразу знову продовжити роботу. Це дозволить Вам знизити витрати часу на виконання всієї роботи. Варто зазначити, що подача холодного повітря може виконується за допомогою відключення спіралі або завдяки спеціальному соплу.

Підтримка зазначеної температури (стабілізатор температури) — це система, що реалізована на базі спеціальної електроніки, яка зчитує інформацію з різних датчиків і автоматично вирівнює потужність під певні умови роботи. При цьому фен будівельний не перегрівається і не виходить з ладу, оскільки температура потоку повітря завжди буде такою, яку Ви вказали, незалежно від перепаду напруги, поривчастого вітру або низької / високої температури повітря в місці роботи. Варто відзначити, що фен промисловий з такою системою також має пам'ять, завдяки чому при наступному запуску буде відтворено крайній режим. Такий термофен більш зручний у використанні, дозволить швидше впорається з роботою та отримати високу її якість. Дану систему має тільки професійний фен технічний.

купити фен будівельний

Фільтрація вхідного повітря — це дуже корисна система, коли фен будівельний буде використовуватися в умовах високої запиленості повітря. Так, пил може потрапляти на спіраль та приводити її перегріву і, як наслідок, перегорання. Професійний фен промисловий обладнаний спеціальними знімними фільтрами, які після роботи можна запросто почистити. Таким чином спіраль завжди буде в безпеці.

Контрольна індикація — для проведення ряду високоточних операцій, в процесі яких існує небезпека перегріву або недогріву матеріалу необхідно постійно контролювати характеристики повітря, що видається електроінструментом. Так, термофен може бути обладнаний різними інформаційними екранами, ЖК-панелями або системою різнобарвної світлодіодної індикація.

купити будівельний фен

Фен будівельний: компонування

Як правило, фен промисловий обладнаний основною «пістолетною» ручкою, яка за типом буває закритою (є скоба для захисту оператора) або відкритою.

купити будівельний фен

Але Ви можете купити термофен прямого компонування. Завдяки такому компонуванню фен технічний стає трохи менш безпечним та зручним у використанні, але отримує високу «прохідність», завдяки чому Ви зможете працювати в місцях з утрудненим доступом.

купити будівельний фен

Варто зазначити, що сьогодні можна купити фен будівельний з поворотною конструкцією, завдяки чому електроінструмент може мати як Г-подібну, так і пряму форми.

купити будівельний фен

Не забувайте, що фен промисловий з гумовими накладками на рукояті дозволить працювати більш комфортно та безпечно.

Термофен обладнаний мережевим кабелем зі спеціальною петлею, яка дозволить Вам повісити електроінструмент на цвяху, практично будь-якому гачку і так далі. Також завдяки такому пристосуванню Ви можете запросто направити потік гарячого повітря в потрібну зону, що дуже корисно, коли не потрібна висока точність нагріву, наприклад, для розігріву густої бітумної мастики. Також фен технічний може бути обладнаний корпусом, на якому можуть бути різні опори або зачепи для встановлення електроінструменту на плоскій поверхні.

купити будівельний фен

Захист від опіків — з цією метою фен будівельний обладнаний корпусом зі спеціального пластика, який не так сильно, як метал розігрівається під час роботи. Але фен промисловий має металеве сопло, яке завжди закривається термозахисним кожухом. Термозахисний кожух може бути знімним, що дозволить Вам використовувати фен промисловий в місцях з утрудненим доступом. Варто відзначити, що іноді сопла оснащують особливими «скидачами» нагрітих насадок.

Термофен є ручним електроінструментом, тому перед покупкою придивіться до його ваги та розмірів. Як правило, фен технічний важить в межах від 0.5 до 1 кг. Що стосується кабелю живлення, то, чим він довший, тим комфортніше буде працювати. Дуже добре, коли довжина шнура стартує від 3 м.

купити будівельний фен

Фен промисловий: комплектація

Фен технічний, незалежно від моделі та виробника, обов'язково має в комплекті набір різних металевих насадок, які називаються соплами, форсунками або дюзами. Ці пристосування покликані формувати потік вихідного гарячого повітря так, щоб розширити можливості застосування електроінструменту. Як правило, на будь-який фен промисловий Ви можете самостійно докупити різні форсунки, які сьогодні є в достатку та коштують небагато.

купити будівельний фен

Так, для:

 • розігріву та пайки труб з міді, герметизації стиків і швів зварювальною стрічкою відмінно підходить фен технічний з фокусуючими соплами круглої форм;
 • деформації пластиків, зняття різних покриттів чудово підійде фен будівельний з соплами плоскої форми;
 • деформації труб з різних полімерів, термоусадки та запресовування застосовується термофен с рефлекторним соплом, яке має фронтальний округлений відвід, завдяки якому матеріал прогріється по обидва боки;
 • склеювання внахлест елементів з ПВХ застосовується фен технічний зі щілинними соплами;
 • прямого або фігурного різання пінних полістиролів використовується фен будівельний з ріжучою насадкою, яка зроблена у вигляді сплюсненої вузької трубки та точково концентрує нагріте повітря;
 • чищення рам підходить термофен зі склозахисними соплами «бічного типу»;
 • подачі зварювального шнура служить фен технічний з плоскою V-подібною насадкою;
 • повернення відбитого тепла в зону нагріву з метою контактного зварювання різних пластиків необхідний фен будівельний із дзеркальною насадкою.

купити будівельний фен

Коли необхідно обладнати фен промисловий дюзами малого діаметра, слід використовувати спеціальні редукційні перехідники. Таке пристосування також працює як концентруюча насадка. Пам'ятайте, що фен технічний може бути обладнаний і насадками інших типів, адже перераховані вище є лише основними та найбільш популярними.

Варто відзначити, що термофен також може мати в базовій комплектації додаткову ручку, скребки, притискний валик, зварювальний стрижень, різні перехідники та кейс. Варто зазначити, що фен будівельний може бути замість кейса оснащений металевим ящиком, що вважається показником високої якості електроінструменту.

купити будівельний фен

Використовуючи термофен, не забувайте користуватися захисними аксесуарами, які допоможуть уникнути опіків та травм!

-20%
Безкоштовна доставка

Metabo Фен технічний 2000 Вт HE 20-600

Артикул: 602060000
Код: 099521

2799 грн.2226 грн.

В наявності
-21%
Безкоштовна доставка

2149 грн.1699 грн.

В наявності
-20%
Безкоштовна доставка
-29%
Безкоштовна доставка

Metabo Фен технічний 1600 Вт H 16-500

Артикул: 601650000
Код: 099520

1641 грн.1171 грн.

Очікується
Показано з 1 по 16 з 27 (всього 2 сторінок)