Подовжувачі і перехідники

Подовжувачі і перехідники

Подовжувач: як вибрати

Часто для підключення різних електроприладів, електроінструментів, садової техніки не вистачає розеток або вони знаходяться в віддаленому місці.

Читати далi
-16%

Vago Подовжувач 15 м (2х1,5 мм)

Артикул: 098009
Код: 098009

187 грн.157 грн.

Очікується

Подовжувач 10 м (2х1,5 мм)

Артикул: ПР10-3
Код: 011945

244 грн.

Очікується
Показано з 1 по 25 з 25 (всього 1 сторінок)
Тоді використовується подовжувач (переноска, мережевий подовжувач, переноска електрична) — аксесуар, який дозволить зручно працювати з електричним обладнанням практично в будь-якому місці. Під час монтажів, ремонтів та будівництва переноска є просто необхідністю.

Але як вибрати та купити подовжувач? Про це далі.

купити подовжувач

Переноска: перетин, тип та довжина кабелю

Основне, на що необхідно звернути увагу, вибираючи мережевий подовжувач — це потужність або струм, який він може витримати. Як правило, дана інформація вказана на упаковці. Але якщо її немає, Ви можете самі визначити ці параметри.

Часто люди помилково вважають, що якщо на вилці або розетці вказаний ампераж, наприклад, 16 А — то вся переноска електрична витримає цей струм. Але це не факт. Для вибору необхідного амперажу ряд електриків користуються правилом «10 А на 1 мм2 перерізу жили, яка проводить струм». Як правило, дане правило працює. Так, мережевий подовжувач:

  • з перетином жили 0.75 мм2 витримає струм 6 А;
  • 1 мм2 — 10 А;
  • 1.5 мм2 — 16 А;
  • 2 мм2 — 19 А;
  • 2.5 мм2 — 21 А.

купити подовжувач

Довга переноска електрична (від 25 або від 50 м — котушка), як правило, має провід перетином 2.5 мм2. Так, знижуються втрати при передачі напруги, а також сам подовжувач виходить більш міцним.

Для побутових потреб, наприклад, підключення пральної або посудомийної машини, обігрівача купується переноска довжиною від 5 до 7 м з перетином жил кабелю 1.5 мм2.

Універсальна переноска електрична виготовляється з дроту типу ПВС, який відрізняється товстою ізоляцією, має круглий поперечний зріз та заповнений діелектриком проміжок між жилами. Такий мережевий подовжувач стійкий до пошкоджень, служить дуже довго, добре гнеться. Але якщо дана переноска має перетин жил 2.5 мм2, а не 1.5 мм2 — вона досить об'ємна та важка.

Для роботи ж в дуже важких умовах краще купити подовжувач на основі кабелю КГ.

купити подовжувач

Мережевий подовжувач: вилки та розетки

Виходячи з конструкції розеток та вилок можна вибрати подовжувач із заземленням або без нього. Для роботи не дуже потужного устаткування до 1 кВт універсальним є варіант без заземлення.

Вилка, якою обладнана переноска, може бути литою або розбірною. Лита вилка служить довше, зате розбірна замінюється швидше.

подовжувач ціна подовжувач ціна

Також необхідно коректно вибрати мережевий подовжувач за ступенем захисту від вологи та пилу. Для робіт на відкритому повітрі, наприклад, на будівництві, дачі, на присадибній ділянці і так далі слід враховувати можливість намокання аксесуару. Так, в даному випадку Вам підійде переноска електрична з якомога більш високим ступенем захисту IPxx, де xx — це цифри ступеня захисту (чим більше число, тим кращий захист).

Також переноска електрична вибирається, виходячи з кількості розеток на колодці. Найбільш популярні варіанти мають від 1 до 4 розеток, але є пристрої, наприклад, і з 8 розетками (все залежить від кількості обладнання, що підключається).

купити переноску

Переноска електрична: мережевий фільтр та кнопка ввімкнення

Якщо подовжувач буде використовуватися для живлення різної чутливої електроніки, не зайвою буде наявність мережевого фільтра та кнопки ввімкнення / вимкнення.

Мережевий фільтр пригнічує електромагнітні поміхи, які створює підключене обладнання в електромережі. Крім фільтрів, така переноска обладнана варистором, що захищає підключену електроніку від стрибків та сплесків напруги.

Також даний мережевий подовжувач обладнаний запобіжником та кнопкою вимкнення, яка стане в нагоді для швидкого знеструмлення електроприладів, коли останні не використовуються (знижується ризик виходу з ладу при стрибках напруги).

купити переноску

Подовжувач: підбір

Так яка переноска краще підійде для підключення певного обладнання?

Якщо необхідно живити робоче місце з комп’ютером, Вам знадобиться мережевий подовжувач, в якому будуть розетки як мінімум для:

  • системного блоку / ноутбука;
  • монітора;
  • колонок;
  • роутера;
  • принтера.

переноска ціна

Так, необхідно як мінімум від 3 до 5 розеток, при цьому сумарна потужність рідко перевищує діапазон від 1 до 2 кВт. Також така переноска електрична обов'язково повинна бути обладнана мережевим фільтром.

Якщо необхідно живити, наприклад, електроінструмент, підійде мережевий подовжувач з 1 або декількома розетками (в залежності від кількості електроінструментів) та перетином жил 1.5 або 2.5 мм2.

Для використання в гаражі, підключення зварювального апарату або садової техніки знадобиться силовий мережевий подовжувач на котушці з довжиною дроту від 25 м та перетином жил не менше 2.5 мм2.

переноска ціна

Коли переноска електрична використовується дома, цілком підійде варіант з будь-якою кількістю розеток та потрібною Вам довжиною, при цьому достатньо перетину жил 1.5 мм2. Пам'ятайте, що переноска електрична не рекомендується для підключення електроплити або варильної поверхні, які повинні безпосередньо підключатися до ПЗВ та автоматичного вимикача.