Мішки та фільтри

Мішки та фільтри

Мішки для пилососа: як вибрати

Мішки для пилососа (мішок для пилососа, мішки для будівельного пилососа) — це аксесуари, які є одними з найважливіших компонентів системи фільтрації будь-якого пилососа, продовжують період роботи встановлених фільтрів та мотора.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 36 (всього 2 сторінок)
Мішок для пилососа має одну задачу — утримати всередині якомога більшу кількість сміття та дрібнодисперсного пилу.

Мішки для будівельного пилососа діляться на 2 групи: одноразові та багаторазові.

Але як вибрати та купити мішки для пилососа? Про це далі.

купити мішки для пилососів

Мішок для пилососа: що потрібно знати

Щоб вибрати та купити мішки для пилососа необхідно враховувати наступні моменти:

 • тип сміття, що збирається — це може бути пісок та дрібний пил, пил та сміття в приватному будинку та квартирі (побутове сміття), шерсть тварин, будівельне сміття і так далі;
 • алергіки — якщо в приміщенні знаходяться алергіки, неправильний вибір розхідника може погіршити їх стан (рекомендується купити одноразовий мішок з синтетичного матеріалу);
 • гігієна — чи допустимий контакт із зібраним сміттям після того, як мішки для будівельного пилососа заповняться;
 • ціна — чи готові Ви завжди користуватися та купувати змінні мішки для пилососа або будете чистити та повторно використовувати багаторазовий мішок для пилососа.

купити мішки для пилососів

Пилосос використовується повсюдно: для прибирання житлових приміщень, готелів, офісів, цехів, майстерень, виробництв, територій загального користування і так далі. Є багато типів даного обладнання, яке відрізняється розмірами, методом утримання сміття та пилу, типом очищення поверхонь (сухе та вологе прибирання).

Пилососи з мішками рекомендуються до використання людям, які мають різні дихальні проблеми (астма, алергія і так далі), а також тим, хто скрупульозно ставиться до чистоти повітря, що викидає обладнання, адже фільтрація в такій техніці дуже хороша, утримується навіть найдрібніший пил. Дана система включає в себе мішок для пилососа, фільтр захисту двигуна та випускний фільтр. Мішки для будівельного пилососа — це перший рубіж, на якому відбувається очищення, вони виконують роль фільтра грубої очистки, пропускаючи далі лише найбільш дрібний пил. Так, здатність утримувати маленькі пилинки залежить від матеріалу, з якого виробляється мішок для пилососа та елементів конструкції вироби (типу затиску, наявності ущільнювача, наявності системи закриття отвору).

купити мішки для пилососів

Мішки для будівельного пилососа: класифікація

Мішки для пилососа мають дуже багато різновидів, які відрізняються матеріалами виробництва, якістю, кількістю циклів роботи, гігієнічністю та зручністю заміни.

За кількістю циклів роботи мішок для пилососа може бути одноразовим (змінним) або багаторазовим (постійним).

купити мішки для пилососів

Одноразові мішки для пилососа

Одноразові мішки для пилососа випускаються з паперу або мікрофібри (синтетичного матеріалу). Дані мішки для будівельного пилососа відрізняються хорошою гігієнічністю, адже для їх заміни Вам практично не доведеться контактувати зі сміттям та пилом. Максимально гігієнічними є мішки для пилососа, які мають пластинку з системою ручного або автоматичного закриття отвору. Але одноразовий мішок для пилососа має недолік — їх відсутність виявляється в самий невідповідний момент, тому рекомендується час від часу поповнювати їх запаси. Одноразові мішки для будівельного пилососа можна використовувати близько 60 днів при регулярному прибиранню житлових приміщень. Але це число залежить від таких факторів:

 • площа прибирання — чим вона більша, тим частіше доведеться міняти мішки для пилососа;
 • тип поверхні — в місцях з великим скупченням людей більше сміття;
 • складність прибирання — наприклад, наявність килимів, на яких збирається більше сміття;
 • регулярність прибирання;
 • наявність шерсті тварин, яка дуже швидко заповнює мішок для пилососа;
 • локація — сільські та господарські приміщення, приміщення близько доріг, ремонтних та будівельних майданчиків завжди більше забруднені.

купити мішки для пилососів

Так, регулярно міняти мішки для будівельного пилососа деяким може бути не по кишені, ось чому хтось намагається використовувати розхідник повторно, що дуже некомфортно та доволі пильно. Також Ви не зможете добре відчистити стінки всередині розхідника від дрібного сміття та пилу, що призведе до зниження всмоктувальної здатності обладнання та перегріву мотора. У таких випадках краще купити багаторазові мішки для пилососа.

Вибираючи змінний мішок для пилососа, також зверніть увагу і на кількість шарів матеріалу, з якого зроблений розхідник. Шарів може бути від 1 до 6 шт., вони можуть бути зроблені з одного або різних матеріалів. Так, чим більше шарів, тим краще буде очищене повітря, адже кожен наступний шар утримує частинки пилу, які пройшли крізь попередній шар.

За матеріалом виробництва одноразові мішки для будівельного пилососа ділять на 3 групи: паперові, синтетичні та паперово-синтетичні.

купити мішки для пилососів

Паперові мішки для пилососа

Одноразові паперові мішки для пилососа роблять із щільного якісного фільтрувального паперу. Кількість шарів паперу відрізняється — все залежить від вартості та виробника розхідника. Найбільш популярним є мішок для пилососа з двома шарами паперу. Перший шар затримає великі частки пилу та сміття, другий — більш дрібні. Одношарові паперові мішки для будівельного пилососа сьогодні поступово виводяться з продажу через їх розриви з огляду на невелику міцність. Також одношарові варіанти пропускають велику кількість пилу.

Паперові мішки для пилососа застосовуються при повсякденному прибиранні — зборі дрібного пилу. Не рекомендується користуватися розхідниками для збору скла, каміння, скріпок, осколків матеріалів і так далі.

Серед переваг, якими володіють мішки для будівельного пилососа:

 • доступна ціна;
 • висока гігієнічність — майже немає контакту зі сміттям та пилом;
 • біорозкладні;
 • легкість встановлення та заміни.

Серед недоліків, які мають мішки для пилососа:

 • низька стійкість до «гострого» сміття;
 • не підходять для прибирання «великого» сміття, наприклад, крупи, камінчиків;
 • від впливу води відбувається деформація;
 • утримують менше пилу, ніж синтетичні аналоги.

купити мішок для пилососа

Синтетичні мішки для будівельного пилососа

Синтетичні мішки для будівельного пилососа виготовляються з трьох шарів спеціального фільтрувального матеріалу. Такі витратні матеріали більш міцні, більше стійкі до порізів, відрізняються кращими фільтрувальними характеристиками. Такі мішки для пилососа працюють за типом електростатичної фільтрації, завдяки якому пил вловлюється краще. Оскільки синтетичний мішок для пилососа досить міцний, він підходить для прибирання дрібного промислового сміття.

Серед переваг, якими володіє мішок для пилососа:

 • висока міцність та стійкість до зношування;
 • можна прибирати «гостре» сміття;
 • висока гігієнічність — майже немає контакту зі сміттям та пилом;
 • від впливу води не відбувається деформація;
 • краще, ніж паперові аналоги, ловлять дрібний пил.

Серед недоліків, які мають мішки для пилососа:

 • в порівнянні з паперовими аналогами, синтетичні довше розкладаються;
 • ціна вища.

купити мішок для пилососа

Паперово-синтетичні мішки для пилососа

Паперові мішки для будівельного пилососа з добавками синтетичного матеріалу мають перший внутрішній шар з синтетики, а останній — з паперу. Розхідники можуть мати 1 або 2 паперові шари. Завдяки синтетичному шару такі мішки для пилососа стали міцнішими, почали краще вловлювати дрібнодисперсний пил. Дані мішки для пилососа дещо поступаються за міцністю повністю синтетичним варіантам, зате є набагато міцнішими, ніж повністю паперові варіанти. Про якість уловлювання пилу можна сказати те саме.

Серед переваг, якими володіє мішок для пилососа:

 • підвищена міцність (якщо порівняти з повністю паперовими аналогами);
 • висока гігієнічність — майже немає контакту зі сміттям та пилом;
 • легкість використання.

Серед недоліків, які мають мішки для будівельного пилососа:

 • від впливу води відбувається деформація паперових шарів;
 • рідкість на ринку.

Варто відзначити, що в ряді ситуацій до розхідників висуваються досить специфічні вимоги, наприклад, людям з проблемами дихання дуже важлива ступінь фільтрації, хтось трепетно піклується про навколишнє середовище, власникам домашніх тварин важливо, щоб запах не поширювався по квартирі. Так, одноразові мішки для будівельного пилососа та не тільки випускаються в різних модифікаціях, серед яких «Антиалергія», біорозкладні, «Антизапах» та посилені мішки для пилососа.

купити мішок для пилососа

Одноразовий мішок для пилососа типу «Антиалергія» — це розхідник, вироблений з товстої синтетики з фільтрувальним класом не менше HEPA 10. Дані мішки для будівельного пилососа незамінні для людей, які страждають від астми або алергій. За всіма іншими параметрами витратні матеріали є такими ж, як звичайні синтетичні варіанти.

купити мішок для пилососа

Одноразові біорозкладні мішки для пилососа випускаються з природного каучуку, кукурудзяного крохмалю, переробленого картону і так далі, тому в природі розкладаються за 15 тижнів на екологічно безпечні речовини. За всіма іншими параметрами витратні матеріали є такими ж, як звичайні паперові варіанти.

купити мішок для пилососа

Одноразовий мішок для пилососа типу «Антизапах» є синтетичним розхідником, який просочений спеціальним абсорбером та нейтралізує неприємний запах. Розхідники незамінні для власників домашніх тварин. За всіма іншими параметрами витратні матеріали є такими ж, як звичайні синтетичні варіанти.

купити мішок для пилососа

Одноразові мішки для будівельного пилососа с посиленими міцністними параметрами мають пришиті стропи, які необхідні для уповільнення швидкості «гострого» та крупного сміття, що потрапляє в пилосос. Так, стінки мішка добре захищені від порізів.

купити мішок для пилососа

Багаторазовий мішок для пилососа

Багаторазові мішки для пилососа текстильні (виробляються зі спеціальної тканини) або нетканого матеріалу. Такі аксесуари можуть використовуватися не один раз, для цього їх необхідно вчасно очищати від сміття та пилу, що приносить певний дискомфорт, адже доводиться контактувати з пилом. З економічної ж точки зору, багаторазовий мішок для пилососа вигідніше одноразового. Також не забувайте, що багаторазові мішки для будівельного пилососа необхідно періодично прати.

Багаторазові мішки для пилососа відрізняються матеріалами виробництва: тканинні, неткані та типу «замок».

мішки для пилососів ціна

Тканинні багаторазові мішки для будівельного пилососа

Багаторазові тканинні мішки для пилососа випускаються з щільної фільтрувальної тканини, волокна якої в процесі використання аксесуарів не кошлатяться та не відшаровуються. Текстильний мішок для пилососа, на відміну від одноразового, стійкий до розриву, що дозволить Вам прибирати осколки, різне грубе та будівельне сміття. Оскільки в складі матеріалу присутні синтетичні волокна, виконується електростатична фільтрація (утримують найдрібніший пил). Тканинні мішки для будівельного пилососа дорожче одноразових, але служать дуже довго — від 5 до 8 років (все залежить від типу сміття, що постійно прибирається та частоти прибирання).

Текстильні мішки для пилососа по фільтрувальних параметрах дещо поступаються змінним, тому не рекомендуються до використання людьми, у яких є проблеми з дихальними шляхами (алергіки, астматики).

Серед переваг, які мають мішки для будівельного пилососа:

 • багаторазове застосування;
 • тривалий період служби;
 • економія коштів (якщо порівнювати зі змінними);
 • висока міцність, стійкість до зношування;
 • від впливу води не відбувається деформацій.

Серед недоліків, якими володіють мішки для пилососа:

 • Ви контактуєте зі сміттям та пилом при очищенні;
 • гірше (якщо порівнювати з одноразовими) затримують дрібнодисперсний пил.

мішки для пилососів ціна

Багаторазові неткані мішки для пилососа

Багаторазовий нетканий мішок для пилососа є синтетичним, вартує менше текстильного, оскільки з часом зважаючи на постійний вплив сильних повітряних потоків волокна внутрішніх стінок виробу починають відшаровуватися. Так, неткані мішки для будівельного пилососа служать менше тканинних.

Серед переваг, які має мішок для пилососа:

 • багаторазове застосування;
 • тривалий період служби;
 • непогана міцність та стійкість до «гострого» сміття;
 • від впливу води не відбувається деформацій.

Серед недоліків, якими володіють мішки для будівельного пилососа:

 • Ви контактуєте зі сміттям та пилом при очищенні;
 • порівняно незручне очищення після появи на внутрішніх стінках відшарованих волокон;
 • термін служби менший, ніж у текстильних;
 • гірше (якщо порівнювати з одноразовими) затримують дрібнодисперсний пил.

мішки для пилососів ціна

Багаторазовий мішок для пилососа типу «замка»

Щоб Ви могли зручно спустошувати багаторазові мішки для пилососа, вироби мають знизу застібку або затиск, завдяки яким можуть розкриватися. «Замковий» мішок для пилососа може мати одне з трьох виконань: застібка з текстилю або липучка, змійка (застібка-блискавка) або зіпер, затиск (фіксуюча пластина з пластику).

Текстильна застібка або липучка. Такий мішок для пилососа має застібку, яка дуже швидко забивається сміттям, тому стає проблематично стежити за герметичністю стику. Так, ризик нерівномірно закривати дані мішки для будівельного пилососа зростає. Також збільшується ймовірність, що мішок для пилососа самовільно розкриється в процесі прибирання. Варто відзначити, що мішок для пилососа на липучці має обмежений термін служби, який визначається кількістю зчеплень липучки.

мішки для пилососів ціна

Змійка (застібка-блискавка) або зіпер. Дані мішки для будівельного пилососа мають низьку герметичність, але вона вища, ніж у попереднього варіанту. Перевага виробу — зручне швидке відкриття / закриття, що дозволяє економити час на очищення. Від щільності встановлених на застібці зубів та наявності підкладки безпосередньо залежить якість уловлювання пилу. Як правило такий мішок для пилососа має великий об’єм та ширину не менше 200 мм.

мішки для пилососів ціна

Затиск (фіксуюча пластина з пластику). Якщо порівнювати ці мішки для будівельного пилососа з попереднім варіантом, дані вироби вловлюють більше пилу, якщо затиск щільно закритий. Але є недолік — незручне закривання, особливо якщо це широкий мішок для пилососа.

мішки для пилососів ціна

Перед тим, як вибрати та купити мішки для пилососа пам'ятайте, що моделей побутових та промислових пилососів дуже багато, як і мішків, які відрізняються об’ємами, формами, типами пластин, конструкцією та матеріалом виробництва. Так, для початку, необхідно знати модель пилососа.

Фільтр для пилососа: як вибрати

Система фільтрації дає можливість максимально знизити кількість пилу, який видувається з пилососа. Ряд моделей обладнання для прибирання має 12 фільтрів тонкого очищення та передмоторний поролоновий фільтр, також може стояти додатковий фільтр на ручці.

Як правило, нові моделі пилососів обладнані HEPA фільтрами та моторними фільтрами. Також можуть бути встановлені водяні фільтри, які дозволяють прибрати з повітря, що видувається весь пил.

Але як вибрати та купити фільтр для пилососа? Про це далі.

купити фільтр для пилососа

Фільтр для пилососа: класи

Будь-який фільтр для пилососа належить до одного з двох класів: грубої або тонкої очистки.

Фільтр грубої очистки. Даний фільтр для пилососа виконує первинну очистку повітря, яке потрапляє в основну ємність для сміття та пилу — мішок, резервуар з водою (аква-фільтр) або контейнер. Такий фільтр для пилососа здатний вловити від 60 до 99% всього пилу, але погано затримує дрібнодисперсний пил з частинками менше 0.31 мкм.

Фільтри тонкого очищення. Такий фільтр для пилососа дозволить (в залежності від типу) практично на 100% очистити повітря, що викидається с пилососа від пилу. Небезпеку для людини становить не лише пил, але й бактерії, продукти життєдіяльності побутових кліщів і так далі. Щоб усунути ці та інші алергени, звертайте увагу на ефективність видалення дрібнодисперсного пилу. Фільтр для пилососа буває класу S та H.E.P.A. Так, дані електростатичні мікрофільтри ефективно вловлюють пил (від 80 до 99.9%, частинки розмірами менше 0.3 мкм), служать дуже довго (їх рекомендується міняти під час заміни кожного 6 одноразового мішка). Фільтр для пилососа S-класу та HEPA, в залежності від типу, можна мити, що збільшує період служби до декількох років.

купити фільтр для пилососа

Фільтр для пилососа НЕРА

Абревіатура НЕРА розшифровується як «високоефективне уловлювання частинок пилу». Фільтр для пилососа HEPA має декілька типів: Н 10, Н 11, Н 12, Н 13, Н 14, Н 15 та Н 16. Чим більше число, тим краща фільтрація.

Так:

 • фільтр для пилососа НЕРА H 10 забезпечить уловлювання пилу в кількості 85%;
 • фільтр для пилососа НЕРА H 11 — 95%;
 • фільтр для пилососа НЕРА H 12 — 99.5%;
 • фільтр для пилососа НЕРА H 13 — 99.95%;
 • фільтр для пилососа НЕРА H 14 — 99.995%;
 • фільтр для пилососа НЕРА H 15 — 99.9995%;
 • фільтр для пилососа НЕРА H 16 — 99.99995%.

купити фільтр для пилососа

H.E.P.A.-фільтр буває змінним та постійним. Багаторазовий ХЕПА фільтр для пилососа необхідно періодично мити (раз на 6 місяців), але він дозволяє істотно заощадити.

Серед переваг:

 • низька ціна;
 • легкість зняття та встановлення;
 • простота використання;
 • високий ступінь очищення.

Серед недоліків:

 • виконують очистку лише від механічних забруднень (не очищують від бактерій, газів).

фільтр для пилососа ціна

Щоб вибрати та купити фільтр для пилососа, необхідно враховувати такі моменти:

 • фільтр для пилососа повинен мати рівномірні по всій поверхні складки;
 • складки не повинні бути розташованими занадто щільно одна до іншої, оскільки це ускладнює проходження повітря;
 • чим більший розмір фільтра, тим вища ефективність очищення і тим довше послужить фільтр до повного засмічення;
 • дуже добре, якщо поверхня фільтра просякнута особливою хімією, яка перешкоджає появі бактерій та мікробів;
 • корпус повинен бути зроблений з якісного пластику.

фільтр для пилососа ціна

Водний фільтр для пилососа

Водний фільтр для пилососа, як зрозуміло з назви, вловлює сміття та пил ємністю з водою. Так, максимальне очищення досягається шляхом використання 2 технологій: активного сепаратора або турбулентності.

Активний сепаратор вартує більше, але максимально ефективно вловлює пил.

фільтр для пилососа ціна

Серед переваг:

 • створюють в приміщенні ідеальний мікроклімат, оскільки паралельно очищають, зволожують та іонізують повітря;
 • можна прибирати як сухе, так і вологе сміття.

Серед недоліків:

 • досить велика вага та розміри;
 • ціна вища звичайних.