Човнові мотори

Човнові мотори

Двигун для човна: як вибрати

Коли Ви є власником надувного човна, Вам точно стане в нагоді мотор.

Читати далi

У цій категорії немає товарів.

Човнові мотори здатні раз та назавжди позбавити Вас від греблі веслами, дозволивши при цьому переміщатися по воді значно швидше.

Щоб вибрати та купити двигун для човна, якій підійде саме до Вашого човна, слід оцінити його потужність, габарити, економічність.

купити двигун до човна

Човнові мотори: типи двигунів

Сам мотор — це найважливіший компонент, яким обладнаний будь-який двигун для човна. Найважливішою його характеристикою є потужність та швидкість пересування по воді, які він забезпечує.

Перед тим, як вибирати човнові мотори, визначитеся з їх типом. Так, є електричні (акумуляторні) човнові мотори та 2-тактні чи 4-тактні бензинові човнові мотори. Бензиновий двигун для човна, в залежності від моделі, може має різні потужності, є більш габаритним і шумним, ніж електричний. Але при цьому бензиновий двигун для човна більш продуктивний.

Електричні човнові мотори обмежують пересування човна по воді до швидкості не більше 8 км/год. Електричний двигун для човна більш тихий та екологічний, але, в той же час, менш потужний.

купити двигун до човна

Як говорилося вище, потужність є найважливішим параметром, за яким підбираються всі човнові мотори.

Бензиновий двигун для човна орієнтований на малі експлуатаційні витрати. Бензинові човнові мотори абсолютно безпечні в застосуванні, споживають порівняно мало палива, відрізняються високою продуктивністю та дозволяють Вашому човну розвинути максимально можливу безпечну швидкість.

Оптимальна потужність, яку матимуть бензинові човнові мотори, розраховують, з огляду на вагу човна. Наприклад, при масі човна 18 кг рекомендована потужність двигуна становить від 2 до 3.5 к.с.

купити мотор до човна

Електричний двигун для човна дозволить розігнатися до швидкості в 8 км/год, є екологічно безпечним, не вимагає заправки паливом. На швидкість пересування човна не впливають габарити електромотора.

Електричні човнові мотори відмінно підходять для байдарок, надувних боут, понтонних судів. Від разового заряду акумулятора електричний двигун для човна може пропрацювати від 2 до 16 год (все залежить від швидкості переміщення). Для забезпечення роботи пристрою Вам потрібне таке обладнання, як сама АКБ на 12, 24 або 36 В, футляр для АКБ та зарядний пристрій.

Пам'ятайте, що, обчислюючи вагу човна, слід враховувати вагу всіх пасажирів, спорядження та самого двигуна. Як альтернативу для розрахунку величини тяги Ви можете використовувати довжину човна. Так, чим важчий та довший Ваша човен, тим більшою повинна бути тяга. Наприклад, необхідна тяга для судна довжиною від 3.6 до 3.9 м дорівнює 13 кгс, на 5 м — до 22 кгс, на 6.6 м — 46 кгс.

купити мотор до човна

Двигун для човна: вал, пропелер, транец та інші

Вибираючи бензиновий двигун для човна, обов'язково зверніть увагу на такі моменти.

Пропелер. Зверніть увагу, що ряд виробників не включають пропелер в комплект поставки. Пропелер дасть Вам можливість більш точно коригувати переміщення човна. Можливо, є сенс купити двигун для човна з двома пропелерами, завдяки яким судно зможе справлятися з підвищеними навантаженнями.

Довжина валу. Всі човнові мотори обладнані валами, показник довжини яких неодмінно вказаний в кожному технічному паспорті. Довжина повинна бути відповідною під конкретний човен, щоб мотор не кавітував. Варто відзначити, що бензиновий двигун для човна може мати одну з трьох стандартних довжин, для кожної з яких потрібна своя мінімальна висота транця.

Транець. Відразу після того, як Ви встановили двигун для човна, упевніться, що Ви все виконали правильно. Так, пластина з антиковітаційним пристосуванням повинна розташовуватися на 25-50 мм нижче, ніж донна частина транцевої пластини двигуна.