Двигуни загального призначення

Двигуни загального призначення

Двигун загального призначення: як вибрати

Двигун внутрішнього згорання (ДВЗ) — це тепловий мотор, всередині якого згорає паливо, при цьому енергія від цього горіння перетворюється в механічну роботу.

Читати далi
Показано з 1 по 8 з 8 (всього 1 сторінок)
Двигун загального призначення буває двотактним і чотиритактним. Також двигун внутрішнього згорання може бути бензиновим або дизельним.

Мотори, які застосовуються під час випуску будівельної та садової техніки, генераторів і так далі називають «двигун загального призначення» або ДОН. До такого обладнання, в залежності від типу техніки, на яку вони встановлюються, пред'являється ряд вимог. Наприклад, двигун для мотокультиватора і мотоблока, снігоприбирача (снігоочисника) і газонокосарки повинен бути компактним і легким, але при цьому потужними; двигун для генератора повинен бути малошумним і економним; двигун для мотопомпи, крім малошумності і економності, повинен бути досить потужним.

купити двигун внутрішнього згорання

Двигун внутрішнього згорання: типи

Що стосується типів живлення, двигун загального призначення може бути бензиновим, дизельним і електричним.

Найбільш популярним є бензиновий і дизельний двигун внутрішнього згорання. Залежно від об’єму двигун загального призначення буває до 50 куб.см, від 51 до 440 куб.см, більше 441 куб.см.

За потужністю двигун внутрішнього згорання буває таких класів:

  • до 8 к.с. — найбільш популярний, встановлюється на культиватори та мотоблоки, мотопомпи, побутові генератори, крім горизонтального може мати вертикальний вал;
  • від 8 до 13 к.с. — це двигун загального призначення підвищеної потужності, який застосовується на садовій техніці, міні-тракторах і потужних електрогенераторах;
  • понад 13 к.с. — потужний двигун внутрішнього згорання, що працює на найпотужнішій будівельній та садовій техніці.

Залежно від особливостей конструкції двигун загального призначення відноситься до одній з груп, які і визначають його застосування.

купити двигун внутрішнього згорання

За типом розташування колінвала (колінчастого валу), яке безпосередньо впливає на кількість механізмів, систем і елементів усередині мотора, двигун внутрішнього згорання буває з горизонтальним розташуванням валу або з вертикальним розташуванням валу. Наприклад, двигун загального призначення для газонокосарки має вертикальний колінвал, адже ріжуче лезо газонокосарки безпосередньо на ньому закріплено без використання проміжних механізмів, завдяки чому вага і розміри обладнання зменшуються.

За типом валу двигун внутрішнього згорання буває з циліндричним валом або з конічним валом.

За типом виходу валу двигун загального призначення буває:

  • під шпонку — найбільш популярний, розмір кріплення від 19 до 24 мм, має потужність від 6.5 до 16 к.с.;
  • під шліци — також зустрічається досить часто;
  • під конус — використовується рідко.

Окремо виділяють двигун внутрішнього згорання з редуктором, який працює як мотор для картингу, снігохода, баггі, всюдихода, мотоблока і так далі.

купити двигун загального призначення

купити двигун загального призначення

купити двигун загального призначення

Двигун загального призначення: підбір

Популярним є двигун загального призначення бензинового і дизельного типу Електричний не такий популярний. З одного боку бензиновий двигун внутрішнього згорання менш шумний, з іншого — дизельний двигун внутрішнього згорання має вищий ККД.

Модифікацій моторів дуже багато, і на все є та буде попит. Щоб вибрати двигун загального призначення Вам необов'язково знати про його крутний момент, ступень стиснення, хід поршня. Достатньо вибрати по витраті палива, вихідній потужності і ціні.

Також вибираючи двигун внутрішнього згорання, зверніть увагу на обладнання, в якому він буде використаний, інтенсивність і періодичність його роботи. Так, для побутового використання цілком підходять малопотужні двигуни низького і середнього цінового сегмента, для виробничих цілей і робіт у важких умовах підійдуть більш потужні і дорогі мотори.