Віброплити та вібротрамбовки

Віброплити та вібротрамбовки

Віброплита та вібротрамбовка

Віброплита: як вибрати

Віброплита — це будівельне обладнання, необхідне для проведення трамбувальних робіт.

Читати далi
Показано з 1 по 8 з 8 (всього 1 сторінок)
Віброплита дозволить Вам ущільнювати покриття з асфальту, щебеню, гравію, піску, бетону, грунту та інших сипучих і в'язких покриттів.

Віброплита вирізняється широкою сферою використання, є комфортним та простим в роботі обладнанням. Віброплита застосовується для:

 • ущільнення грунту під заливку фундаментів та різних бетонних конструкцій;
 • облаштування тротуарів та доріг, приватних ділянок, спортивних майданчиків, автомобільних стоянок і так далі;
 • ущільнення асфальту та плитки.

купити віброплиту

Віброплита: конструкція

Віброплита конструктивно вельми проста, як і її застосування. В основі лежить сталева або чавунна плита, по центру якої знаходиться будівельний вібратор. Будівельний вібратор передає коливання на плиту, та остання утрамбовує поверхню. «Серцем» будівельного обладнання є двигун, що передає обертальні рухи на вібратор за допомогою клиноремінної передачі та муфти. Ця енергія перетворюється в коливання безпосередньо в самому коливальному механізмі плити. Всі вищевказані елементи конструкції розташовані на міцній легкій рамі.

Віброплита може бути обладнана таким двигуном:

 • електричним — потужність від 0.25 до 2.2 кВт;
 • бензиновим — потужність від 1.7 до 9.8 кВт;
 • дизельним — потужність від 3 до 24.5 кВт.

Найбільш популярними є електрична віброплита та бензинова віброплита. Дизельна віброплита не настільки популярна через високу ціну.

купити віброплиту

Віброплита: параметри

Перед тим, як купити віброплиту, придивіться до таких важливих її параметрів:

 • вага пристрою;
 • максимальне вібраційне зусилля;
 • габарити плити (робочої поверхні);
 • тип та потужність мотора.

Перші 3 параметра вкажуть Вам на якість ущільнення, четвертий — на простоту проведення робіт (чим вища потужність, тим менше зусиль необхідно докласти).

купити віброплиту

За вагою віброплита може бути:

 • легкою — вага не більше 76 кг;
 • універсальною — вага від 76 до 91 кг;
 • середньоважкою — вага від 91 до 141 кг;
 • важкою — вага більше 141 кг.

Кожен з типів підходить для виконання різних робіт. Пам'ятайте, що ефективність, з якою буде використовуватись віброплита, на 70% безпосередньо залежить від коректного вибору її ваги. За решту 30% ефективності відповідають вібраційне зусилля, габарити плити та тип двигуна.

купити віброплиту

Вібраційне зусилля — це характеристика потужності створюваних механізмом поштовхів, які передаються від будівельного вібратора на плиту. Чим вище дане число, тим більш щільні матеріали можна трамбувати.

Габарити плити — це характеристика тиску, який створює віброплита, на одиницю поверхні. Чим менший розмір плити, тим більший тиск створює віброплита і, відповідно, тим ефективніше будівельне обладнання впорається зі своєю роботою. Цей коефіцієнт співвідношення не повинен бути більшим 0.3.

Матеріал плити — сталь або чавун. Так, чавунна віброплита набагато ефективніше сталевої, оскільки при тих же інших параметрах габарити плити у неї менше.

Потужність мотора — визначає можливість переміщатися по в’язким поверхням, які знаходяться під різними нахилами. Так, віброплита відразу після запуску починає сама себе тягнути вперед і Вам не потрібно докладати додаткових зусиль. Коли потужність мала, віброплита може «потопати» в матеріалі, що утрамбовується і «зариватися» під час підйому.

купити віброплиту

Віброплита: вибрати дуже просто

Найважливішим параметром є вага будівельного обладнання. Так, віброплита чітко класифікована за вагою та типами робіт:

 • легка віброплита застосовується для облаштування ландшафту, створення доріжок з грунту глибиною до 150 мм, укладання тротуарної плитки, встановлення на тротуари демпфуючих килимків з поліуретану;
 • універсальна віброплита використовується для ландшафтних робіт, ремонту ям на асфальтних дорогах, ремонту дорожніх покриттів після монтажу інженерних комунікацій, будь-яких земляних робіт при товщині грунту до 250 мм;
 • середньоважка віброплита та важка віброплита необхідні для трамбування основ доріг, ущільнення траншей по периметрах фундаментів, ремонту асфальтних доріг, будь-яких земляних робіт при товщині грунту від 250 до 600 мм.

Далі віброплита вибирається за вібраційним зусиллям. Якщо 2 моделі мають однакову вагу, а основним є максимально висока щільність трамбування покриття, рекомендується купити віброплиту з більш високим вібраційним зусиллям. Так, легка віброплита дає вібраційне зусилля не більше 10 кН, для укладання тротуарної плитки відмінно підійде віброплита з вібраційним зусиллям від 18 до 20 кН. Рекомендуємо строго дотримуватися даних діапазонів.

купити віброплиту

Про габаритах плити сказано вище. Відзначимо тільки, що, вибираючи серед будівельного обладнання з однаковими параметрами потужності, ваги та вібраційного зусилля, рекомендуємо купити віброплиту з менш габаритною плитою.

Тепер настав час вибрати тип мотора, яким обладнана віброплита. Продуктивність не залежить від типу джерела живлення, але кожен з типів моторів володіє своїми перевагами та недоліками:

 • бензинова віброплита — найбільш комфортна в роботі та вигідна, оскільки коштує порівняно небагато, відрізняється високими показниками по потужності, дозволить Вам працювати в будь-яких умовах, не залежить від електромережі;
 • дизельна віброплита — відрізняються найвищими надійністю та ціною, тому використовуються професіоналами та будівельними компаніями;
 • електрична віброплита — має дуже вузьку область використання, адже її роботу визначає наявність електромережі та довжина подовжувача, але коштує така віброплита менше вищевказаних.

І останнє — вибір між реверсивною та прямохідною віброплитою. Реверсивна віброплита додатково має систему заднього ходу, чим вигідно відрізняється від прямохідної моделі. Реверсивна віброплита незамінна при роботах на малих площах — в траншеях, котлованах, невеликих фундаментах.

купити віброплиту

Віброплита: корисні додатки

Також перед тим, як купити віброплиту радимо придивитися до різних додаткових можливостей будівельного обладнання, серед яких:

 • чавунна плита — крім вищевказаної переваги має меншу ніж сталева ступенінь зносу;
 • транспортувальні колеса — полегшать перевезення обладнання;
 • складана ручка — також спростить перевезення техніки;
 • система зрошення — обов'язкова під час укладання асфальту, адже без неї гаряче покриття буде прилипати до плити, створюючи непотрібні незручності;
 • кожух для ременя — як муфти, так і ремінь повинні бути закриті спеціальним кожухом, який запобігатиме потраплянню в механізм частинок покриття, що ущільнюється;
 • цілісність корпусу онови плити та вібраційного механізму — без з'єднань та болтів дані системи будуть більш довговічними.

купити віброплиту

Вібротрамбовка: як вибрати

Вібротрамбовка (вібронога, трамбовка) — це будівельне обладнання, яке використовується для різних земляних трамбувальних робіт.

Вібронога може трамбувати грунт на різній глибині, але, як правило, вібротрамбовка застосовується для ущільнення поверхні грунту.

Конструктивно вібронога буває:

 • гідравлічною — промислова вібротрамбовка;
 • електричною — надійна та проста вібронога, найдоступніша за ціною, легко ремонтується, сама малошумна, але прив'язана до електромережі;
 • бензиновою — найпопулярніша вібротрамбовка, автономна, коштує відносно недорого, відрізняється високою продуктивністю, але важить більше, ніж електрична вібротрамбовка;
 • дизельною — найпотужніша, але й найдорожча вібронога.

купити трамбовку

Вібронога: конструкція та принцип роботи

Вібротрамбовка, незалежно від моделі і типу двигуна, працює за простим принципом: передача крутного моменту від валу (електрична вібронога) або колінвалу (бензинова вібротрамбовка та дизельна вібротрамбовка) мотора на спеціальний вібратор, який закріплений на плиті (площадці зі сталі).

Двигун, яким обладнана вібронога, встановлений зверху та приєднаний до вібраційного пристосування. Вібраційне пристосування — це вертикальна частина «ноги» висотою приблизно 600 мм. До вібраційного пристрою кріпиться плита зі сталі, розміри якої не більші 400 х 400 мм.

Вібронога відрізняється великою амплітудою коливань, яка становить до 70 мм та невеликою частотою вібрації. Зусилля передається за допомогою стиснення та відстрілу спеціальної потужної сталевої пружини.

Вібронога має важливу перевагу — максимально можливий трамбувальний вплив за рахунок порівняно невеликої контактної площі, що дозволяє гранично щільно трамбувати грунт.

купити трамбовку

Вібротрамбовка: сфера використання та переваги

Вібронога дозволить Вам виконати приблизно 70% від усіх робіт по трамбування грунту. Вібротрамбовка відрізняється від віброплити ще більшою мобільністю, високою маневреністю та меншою ціною.

Варто відзначити, що вібротрамбовка невибаглива до погоди, має дуже просту конструкцію, легко ремонтується. Також вібронога відмінно підходить для «мокрого» трамбування, при якому грунт змочується. Будь-яка вібронога дуже проста в транспортуванні та зручна в зберіганні.

Вібротрамбовка вибирається за габаритами плити і всього пристрою в цілому, силою удару.

Варто відзначити, що ручна вібронога може ущільнювати грунт на глибину від 300 до 350 мм.

купити трамбовку

Також перед тим, як купити вібротрамбовку, придивіться до її додаткових корисних можливостей, адже є:

 • вібротрамбовка з системою регулювання амплітуди вібрації;
 • вібронога з системою регулювання сили удару;
 • вібротрамбовка з системою зворотного ходу (реверс).

Говорячи простіше: професіоналу, котрий кожен день заробляє на життя земляними роботами потрібна довговічна, потужна та дорога вібронога з великим моторесурсом. Для рідкого або одноразового застосування відмінно підійде порівняно малопотужна вібронога по-дешевше.