Вібратори глибинні

Вібратори глибинні

Вібратор для бетону: як вибрати

Вібратор для бетону (глибинний вібратор, вібратор будівельний) — це будівельне обладнання, яке використовується під час заливки фундаментів, стін, колон та різних бетонних конструкцій з метою ущільнення суміші (видалення з суміші повітря).

Читати далi

ENAR Вал гнучкий TAX 3м

Артикул: 296600
Код: 009867

5 306 грн.

Очікується
Показано з 1 по 14 з 14 (всього 1 сторінок)

Так, щоб бетонні конструкції добре служили тривалий час, необхідно як дотримуватися рецептури створення бетону та застосовувати якісні компоненти, так і правильно заливати розчин. Головне при заливці розчину — видалення з нього повітря (ущільнення суміші), яке залишається в суміші після змішування компонентів. Якщо не відвести зі суміші повітря, останнє істотно знизить міцність всієї конструкції. Саме для цього рекомендується купити вібратор для бетону.

купити вібратор для бетону

Глибинний вібратор: конструкція та принцип роботи

Глибинний вібратор є електромеханічним будівельним обладнанням відцентрової дії. Крім електромеханічного є бензинові та механічні аналоги, але зустрічаються вони досить рідко.

Вібратор будівельний обладнаний асинхронним двигуном, вал якого, в свою чергу, має дебалансири. Останні перетворюють електричну енергію в механічні кругові коливання. Від валу кругові коливання передаються насадці, яка, в свою чергу, передає їх бетонній суміші. Це і є вібрація матеріалу, яка ущільнює розчин.

Будь-який глибинний вібратор, незалежно від моделі та типу застосовується для:

  • зниження пористості бетонних сумішей;
  • забезпечення вільного проникнення суміші в усі щілини та зазори в конструкції, що заливається.

Так, вібратор будівельний забезпечує міцне й довговічне схоплювання.

купити вібратор для бетону

Вібратор будівельний: типи

Вібратор для бетону може бути одного з наступних типів:

  • занурювальний глибинний вібратор;
  • площадковий або зовнішній вібратор будівельний.

купити вібратор для бетону

Занурювальний вібратор для бетону

Занурювальний глибинний вібратор обладнаний гнучким валом, котрий занурюється в бетонний розчин. Такий вібратор будівельний працює від особливого приводу, який і необхідний для передачі коливань на вал.

Занурювальний вібратор будівельний буває побутовим та професійним.

Побутовий глибинний вібратор дасть Вам можливість ущільнювати розчин на глибині не більше 1 м та працює від побутової мережі.

Професійний вібратор для бетону має гнучкий вал довжиною декілька метрів, обладнаний особливим перетворювачем, який працює від струму, частота якого 200 Гц. Це високочастотний вібратор для бетону, який дає Вам можливість отримати найвищу якість при виготовленні фундаментів, колон, стін і так далі, які заливаються із застосуванням монолітної технології.

купити вібратор для бетону

Зовнішній вібратор будівельний

Площадковий вібратор для бетону застосовується поверх свіжезалитого розчину. Так, Вам необхідно укласти поверх суміші дерев'яний щит (поміст з дошок), на якому і розміщується будівельне обладнання.

Природно, ефективність роботи такого пристрою менша, ніж у попереднього. Але поверхневий вібратор для бетону незамінний там, де немає можливості застосувати глибинний вібратор, наприклад, коли в конструкції встановлено багато арматури.

Дане будівельне обладнання, як і попереднє, може бути простим та високочастотним. Також можна знайти пневматичний вібратор для бетону.

Сьогодні можна купити вібратор будівельний спрямованого та кругового типу. Спрямований вібратор для бетону дозволить Вам проводити спрямоване ущільнення, наприклад, ущільнення фундаментів по кутах опалубки.

Круговий вібратор будівельний застосовується для зниження пористості суміші в формах, що заливаються, наприклад, при виробництві фундаментних плит.

купити вібратор для бетону

Глибинний вібратор: параметри

Перед тим, як купити глибинний вібратор, необхідно визначитися з деякими його важливими параметрами:

  • довжина валу — від неї залежить максимальна глибина ущільнення, може бути від 1 до 15 м;
  • відстань від насадки до шару суміші, де бетон вже не коливається — це «діаметр» роботи, чим більша відстань, тим краще;
  • габарити наконечника (вібробулави) — дивіться, щоб вібробулава могла вільно пройти між армуючим арматурним каркасом;
  • частота (кількість коливань за 1 с) — чим більше, тим краще, але пам'ятайте, що високочастотний глибинний вібратор в домашніх умовах працювати не буде, адже йому необхідний струм частотою 200 Гц;
  • ергономіка — від ергономіки залежать місця використання обладнання.

купити вібратор для бетону

Вібратор будівельний: як користуватися

Але як використовувати вібратор будівельний?

Глибинний вібратор

Для початку необхідно правильно залити суміш, не зупиняючи процес та рівномірно розподіляючи розчин, поки не буде залита вся необхідна форма.

Глибинний вібратор повинен входити в суміш тільки вертикально, при цьому потрібно стежити за відстанню між місцями входу. Відстань має бути від 7 до 9 діаметрів вібробулави (все залежить від діаметра зони ущільнення). Також рекомендується допускати перетинання зон ущільнення. Пам'ятайте, що вібробулава повинна входити через верхній шар в нижній на глибину від 100 до 150 мм для більш міцного з'єднання шарів та створення моноліту.

Час ущільнення залежить від типу розчину та становить від 5 до 15 с. Чим щільніший бетон, тим більше потрібно тримати в ньому вібробулаву.

Коли поверхня після закінчення робіт блискуча та гладка, не виділяються бульбашки, значить Ви все зробили правильно.

Пам'ятайте, що вібробулава не повинна доторкатись до опалубки та арматури! Вона повинна завжди бути віддалена від них мінімум на 70 мм. Також рекомендуємо витягувати вібробулаву повільно, що дозволить більш щільно заповнити отвір від неї та валу розчином. В кінці вібробулава швидко висмикується, щоб уникнути вібрації поверхні розчину, яка знижує якість заливки.

купити вібратор для бетону

Площадковий вібратор для бетону

Як правило, площадкові вібратор будівельний застосовується для виробництва різних бетонних виробів, розчин для яких заливається в певні форми. Для цього необхідно зробити вібростіл — металеву площадку, на якій і буде стояти вібратор для бетону, а під ним — форми для розчину.

Після того, як суміш розлили по формам, включається обладнання, коливання від якого передаються столу і, далі, на форми та в розчин. При цьому виконується усадка суміші, тому Вам необхідно буде підлити її в форми.

Високочастотне будівельне обладнання площадкового типу застосовується для ущільнення розчину в опалубках прямо на місці. Тут необхідно зробити вібростіл, виходячи з потужності техніки.

І чим більша потужність, тим більша площа щита (стола), і тим більша площа, яку можна ущільнити за один підхід.

купити вібратор для бетону