Бордюрні стрічки

Бордюрні стрічки

Бордюрна стрічка для ванни: як вибрати

Бордюрна стрічка для ванни (бордюрна стрічка для ванної, стрічка для ванни, стрічка для ванної) — це розхідник, основним призначенням якого є захист стику між стіною та ванною (сантехнічним виробом) від попадання всередину вологи.

Читати далi
Показано з 1 по 4 з 4 (всього 1 сторінок)
Пам'ятайте, що застій води в стику може привести до утворення цвілі, грибка, появи різних комах. Так, бордюрна стрічка для ванної виготовляється з водовідштовхувальних, водостійких матеріалів.

Але як вибрати та купити стрічку для ванни? Про це нижче.

купити бордюрну стрічку для ванни

Бордюрна стрічка для ванної: характеристики

Стрічка для ванни відрізняється пластичною структурою, завдяки якій відмінно прилягає в тому числі і до нерівних поверхонь стін. Хороша фіксація забезпечується завдяки аплікатору, який має по краях стрічка для ванної.

Наклеєний розхідник розташований під кутом, завдяки чому вода стікає всередину сантехнічного виробу. Весь період використання розхідник зберігає міцність та гнучкість, не тріскається та не промокає.

купити бордюрну стрічку для ванни

Бордюрна стрічка для ванни, як правило, поставляється комплектом, в який входять:

 • сам розхідник в рулоні;
 • ніж для різання;
 • кутники (якщо розхідник фігурний);
 • аплікатор.

купити бордюрну стрічку для ванни

Серед переваг, якими володіє бордюрна стрічка для ванни:

 • доступна ціна та період служби від 2 років;
 • надійна довговічна герметизація шва (при дотриманні правил поклейки);
 • висока еластичність (можна клеїти на нерівні поверхні);
 • проста поклейка на різні поверхні;
 • висока стійкість до пошкоджень.

купити бордюрну стрічку для ванни

Серед недоліків, які також має бордюрна стрічка для ванної:

 • заміна розхідника вимагає деяких зусиль (відклеювання, видалення залишків, знежирення поверхні);
 • клейовий склад розхідника несумісний з кислотними силіконами.

Незважаючи на недоліки бордюрна стрічка для ванни користується великою популярністю, оскільки дозволить швидко та з мінімальними витратами сил та часу виконати герметизацію шва.

бордюрна стрічка для ванни ціна

Бордюрна стрічка для ванни: типи

Умовно виділяють кілька типів витратних матеріалів за такими ознаками:

 • колір — як правило, бордюрна стрічка для ванної біла, в колір сантехніки, але є й розхідники рожевого, бежевого, зеленого, блакитного кольорів, які підійдуть під стіни різних кольорів;
 • габарити — в залежності від розмірів сантехнічного виробу, ширини шва між ним та стіною, підбирається розмір, стандартна довжина розхідника в рулоні 3.2 або 3.5 м, ширина 20, 40 або 60 мм;
 • тип монтажу — бордюрна стрічка для ванни, як правило, є самоклейкою, але є розхідники без клейової основи, для фіксації яких слід використовувати нейтральний або акриловий герметик.

Варто відзначити, що бордюрна стрічка для ванної може мати фігурні краї або декоративне тиснення.

бордюрна стрічка для ванни ціна

Бордюрна стрічка для ванної: підбір

Крім функції герметизації шва бордюрна стрічка для ванни несе й декоративну функцію: надає сантехнічному виробу закінчений вигляд, кольорові та фігурні варіанти роблять інтер'єр приміщення більш привабливим.

Перед тим, як вибрати та купити бордюрну стрічку для ванної, зверніть увагу на:

 • ширину розхідника, яка повинна бути на 10-15 мм більша, ніж ширина шва;
 • довжину розхідника в рулоні — 3.5 м розхідника досить для герметизації швів з 3-х сторін (якщо ванна симетрична) або з 2-х сторін (якщо ванна асиметрична або кутова);
 • цілісність упаковки та термін зберігання.

бордюрна стрічка для ванни ціна

Бордюрна стрічка для ванни: тонкощі застосування

Бордюрна стрічка для ванни дозволить Вам швидко загерметизувати шов між стіною та ванною. Фіксація виробу проводиться виключно на знежирені очищені поверхні. Якщо не дотримуватися цього правила, бордюрна стрічка для ванної не буде щільно прилягати.

бордюрна стрічка для ванни ціна

Коли Ви вибрали виріб шириною 60 мм, клеїти його необхідно при температурі від 10˚С. При його просушуванні температура також повинна бути не нижчою, ніж зазначена.

Бордюрна стрічка для ванної приклеюється відрізками невеликої довжини, кожен з яких після приклеювання притискається та утримується близько 20 с (щоб клейовий склад схопився). Після висихання складу виробу не страшна вода, його можна чистити різними миючими засобами.