Пістолети для герметика / піни

Пістолети для герметика / піни

Пістолет для піни та пістолет для герметика: як вибрати

Сьогодні як монтажна піна, так і герметик, силікон застосовуються практично повсюдно під час проведення будівництва, ремонту, монтажу і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 31 (всього 2 сторінок)

Пістолет для піни (пістолет для монтажної піни) та пістолет для герметика (пістолет для силікону) використовуються для того, щоб Ви могли швидко, зручно та легко наносити дані розхідники на різні поверхні.

Але як вибрати та купити пістолет для піни, пістолет для герметика? Про це нижче.

купити пістолет для піни

Пістолет для монтажної піни: як вибрати

Монтажна піна виробляється в 2 варіантах: готова для застосування та під пістолет. Другий варіант більш популярний по ряду причин, про які Ви дізнаєтеся далі.

Пістолет для піни застосовується для видачі певної кількості пінополіуретанового герметика та його моментального укладання на необхідне місце. Так, пістолет для монтажної піни часто використовується при монтажі вікон, дверних коробок, різних рам, відливів та відкосів, підвіконь, для заповнення отворів, швів, стиків, щілин і так далі.

купити пістолет для піни

Використовуючи пістолет для монтажної піни, Ви отримуєте наступні переваги (якщо порівнювати з піною з балона):

 • витрата піни менша приблизно в 3 рази — пістолет для монтажної піни забезпечує точне дозування розхідника, економне укладання;
 • використовувати пістолет для монтажної піни дуже зручно (в порівнянні з натисканням клапана балона);
 • пістолет для піни має вузький ствол — можна працювати в місцях з утрудненим доступом, закладати самі дрібні щілини;
 • використовуючи пістолет для монтажної піни, піну, що залишилася в балоні Ви зможете використовувати пізніше, оскільки клапан інструменту запобігає швидкому застиганню розхідника.

купити пістолет для піни

Пістолет для піни: конструкція

Пістолет для піни має дуже просту надійну конструкцію, до складу якої входять такі елементи:

 • корпус — випускається з металу або пластику;
 • ствол з металу з голчастим стрижнем всередині;
 • ручка з курком, який відкриває випускний клапан;
 • сопло (наконечник), який дозволяє використовувати різні насадки;
 • адаптер з клапаном для накручування балона з піною, балона з очищувачем піни;
 • гвинт для регулювання діапазону натиску курка — дозволить дозувати кількість розхідника.

купити пістолет для піни

Пістолет для монтажної піни: використання

Використовувати пістолет для монтажної піни дуже просто.

Для початку балон протягом декількох хвилин інтенсивно струшується, потім накручується на адаптер, який має пістолет для піни. При накручуванні балон слід утримувати соплом вгору. Перед початком нанесення розхідника пістолет для монтажної піни утримують за ручку, при цьому балон розташований на ньому клапаном вниз.

купити пістолет для піни

Поверхня перед нанесенням розхідника очищається та змочується водою.

Утримуючи пістолет для монтажної піни за ручку, натискаємо курок та розхідник починає виходити з сопла. Для зменшення або збільшення інтенсивності виходу розхідника, повертаємо гвинт на торці стволу.

Вертикальне заповнення виконується знизу вгору. Коли ширина шва велика, крім вертикального переміщення слід виконувати і звивисті переміщення стволу. Заповнювати шви рекомендується на половину (до 50%), оскільки через деякий час розхідник збільшується в об'ємі (професійна піна практично не збільшується).

Використаний балон відкручується, потім пістолет для монтажної піни необхідно промити спеціальним очисником. Коли піна в балоні залишилася та буде використана пізніше, балон не знімається з інструменту, промивається тільки наконечник стволу інструменту. Зберігати пістолет для піни слід так, щоб балон постійно знаходився знизу.

пістолет для піни ціна

Пістолет для піни: підбір

Вибрати й купити пістолет для монтажної піни дуже просто. Для цього слід придивитися до матеріалів виготовлення інструменту, можливості розбирати механізм інструменту, герметичності клапанів, наявності запчастин та визначити, як часто буде використовуватись пістолет для піни.

Виготовляється пістолет для піни з недорогого пластика, ударостійкого пластика, металу або металу з тефлоновим напиленням.

Пістолет для монтажної піни з недорогого пластика відрізняється доступною ціною, але не підходить для частого тривалого застосування. Також якісно виконати роботи таким інструментом вельми проблематично.

Пістолет для піни з ударостійкого пластику якісний, за міцністю не гірший металевого, але більш легкий.

пістолет для піни ціна

Пістолет для монтажної піни, зроблений з металу, є оптимальним варіантом. Інструмент довговічний, простий та зручний в роботі, легко розбирається та очищається.

Пістолет для піни, зроблений з металу з тефлоновим напиленням найбільш дорогий, оскільки це професійний інструмент, який має низку переваг в роботі та налаштуванні.

Пістолет для монтажної піни може бути нерозбірним та розбірним. Нерозбірний інструмент, звичайно, дешевший, але після виходу з ладу одного з його елементів викидається. Розбірний пістолет для піни після поломки цілком реально полагодити, за рахунок чого такі інструменти служать дуже довго.

пістолет для піни ціна

Від герметичності клапанів безпосередньо залежить коректна робота інструменту. Щоб перевірити герметичність, використовуйте не піну, а очищувач для піни. Вкрутивши балон з ним, декілька разів натисніть на курок та переконайтеся у відсутності протікання рідини з інструменту. При нормальній роботі інструменту очищувач розпилюється, а не витікає. Потім зніміть балон. Через добу знову натисніть на курок без встановленого балона. При хорошій герметичності клапанів відбудеться розпилення, при поганій — очищувач витече з сопла.

Наявність запчастин також дуже важлива. Адже часто буває так, що через відсутність у продажу однієї детальки необхідно повністю міняти пістолет для піни.

Необхідно точно знати, як часто буде використовуватись пістолет для монтажної піни. У разі, коли Ви будете використовувати пістолет для піни рідко, вибирайте недорогу модель. Коли працювати доведеться часто та багато, краще купити пістолет для монтажної піни професійного класу.

пістолет для піни ціна

Пістолет для герметика: як вибрати

Вибрати й купити пістолет для герметика також дуже просто. Пістолет для силікону також, як і пістолет для монтажної піни, має ручку, курок та механізм. Але пістолет для герметика також має направляючу, не маючи при цьому стволу. Працює пістолет для силікону з різними герметиками.

купити пістолет для герметика

Пістолет для герметика використовується для подачі певної кількості розхідника в шви, стики, щілини і так далі.

Варто відзначити, що герметик може бути упакований в тюбики або туби з рухомим дном, яке переміщається всередині корпусу туби. Також на кінчик туби Ви можете встановлювати різні насадки, які нададуть видавлюваній смузі розхідника необхідну Вам форму. Саме з тубами працює пістолет для силікону.

купити пістолет для герметика

Так, поршень, яким обладнаний пістолет для силікону переміщує дно туби, коли Ви натискаєте на курок. Оскільки габарити туб уніфіковані, вони точно підходять для всіх моделей інструментів.

Пістолет для силікону може бути побутовим та професійним. Побутовий пістолет для герметика також має декілька типів. Варто відзначити, що всі побутові моделі є ручними.

купити пістолет для герметика

Пістолет для силікону: професійний

Професійний пістолет для силікону може бути акумуляторним або пневматичним. Професійний пістолет для герметика відрізняється від побутового підвищеною продуктивністю, розрахований на тривалий часте застосування. Як правило, такий пістолет для силікону може працювати як з герметиками в тубах, так і з нефасованими герметиками (в пакетах).

Пневматичний пістолет для герметика діє трохи по-іншому, ніж механічний інструмент: розхідник видавлюється за рахунок тиску повітря, а не зусилля та механічного тиску. Завдяки даній особливості майстер втомлюється значно менше, також можна запросто виставити необхідний тиск повітря для більш рівномірного нанесення розхідника.

купити пістолет для герметика

Акумуляторний пістолет для герметика є найбільш дорогим варіантом. Інструмент дозволить Вам виконати попереднє регулювання швидкості видавлювання розхідника, що значно підвищить якість роботи.

купити пістолет для герметика

Не варто забувати і про те, що професійний пістолет для силікону має в комплекті багато різних насадок, які дозволять Вам створювати шви різних форм та товщини. Також професійний пістолет для герметика має розширений функціонал:

 • система фіксація курка — зручно для тривалої роботи;
 • насадки для проведення робіт в місцях з утрудненим доступом;
 • система захист від протікання;
 • підсвітка;
 • в комплекті є голка — дозволить чистити інструмент;
 • вбудований пробійник — можна швидко видалити застиглий розхідник;
 • налаштування швидкості видавлювання безступеневе — можна досягти високих точності та якості робіт.

купити пістолет для герметика

Пістолет для герметика: побутовий

Побутовий пістолет для силікону, як говорилося вище, може бути одного з чотирьох типів: скелетний, посилений скелетний, напівкорпусний та з циліндричним корпусом.

Скелетний пістолет для герметика застосовується для разових робіт. Такий інструмент має жорсткі ребра, за рахунок яких міцно утримує тубу. Поршень та шток переміщаються відносно плавно, без сильних перекосів. Корпус інструменту виконаний зі сталі, товщина якої 1.5 мм, ручка зі сталі товщиною 2 мм, шток з сталевого шестигранного прутка, перетин якого 6 мм.

пістолет для герметика ціна

Посилений скелетний пістолет для силікону схожий на попередній, але зроблений з більш міцної та товстої сталі: корпус — 2 мм, ручка — 3 мм, шток — перетин 8 мм.

пістолет для герметика ціна

Напівкорпусний пістолет для герметика є найбільш доступним. Такий інструмент підходить для разової роботи, оскільки при тривалому використанні туба з розхідником починає перекошуватися, шток починає йти з великими труднощами. Виготовляється такий пістолет для силікону зі сталі, товщина якої 1 мм.

пістолет для герметика ціна

Пістолет для силікону з циліндричним корпусом є оптимальним варіантом. Додатково Ви зможете працювати не тільки з тубами, але й з нефасованими розхідниками. Завдяки своїй конструкції такий пістолет для герметика найбільш зручний в роботі, оскільки в ньому не буває перекосу туби, а хід штока в ньому максимально плавний. Найчастіше в комплекті з даним інструментом є декілька насадок.

пістолет для герметика ціна

Пістолет для силікону: заправка

Будь-хто  з першого разу запросто вставить м'який пакет з розхідником в корпусний пістолет для силікону. Так, необхідно просто відрізати верх пакету, видаливши заглушки з дроту, вставити пакет в циліндричний корпусу та загвинтити заглушку з насадкою на торці. Кінчик насадки пакета зрізають по нанесеній на ній розмітці. Є перехідники, якими може бути обладнаний певний пістолет для герметика. Перехідники дадуть Вам можливість використовувати на пакеті з розхідником нагвинчувані насадки.

пістолет для герметика ціна

Туба вставляється в пістолет для силікону так:

 • кінчик туби зрізають під кутом 45˚, при цьому діаметр отриманого отвору повинен бути трохи менший ширини шва;
 • нагвинчують аплікатор з комплекту;
 • шток з поршнем піднімають до упору вгору;
 • тубу ставлять в пістолет для силікону, направляючи зрізаний її кінець в отвір на торці інструменту;
 • шток направляють в дно туби, потім натискають на запобіжник для притиснення поршня;
 • розхідник видавлюють, натискаючи на курок необхідну кількість разів.