Піни монтажні

Піни монтажні

Піна монтажна: як вибрати

Піни монтажні (будівельна піна) є універсальним, популярним у ремонтників, будівельників та монтажників розхідником, який використовується для встановлення будь-яких дверей, вікон, прокладки труб на об'єкті, нарощування конструкцій і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 9 з 9 (всього 1 сторінок)

Про те, як вибрати та купити монтажну піну далі.

купити піну монтажну

Будівельна піна або герметик

Піна монтажна входить в клас герметиків, але має від них ряд відмінностей. Як правило, будівельна піна використовується для закладення швів та стиків, ширина яких більше 30 мм. Щоб закрити шви та стики меншої ширини краще використовувати герметик.

Варто відзначити, що піна монтажна без додаткового покриття не застосовується для закладення зовнішніх стиків та швів, оскільки під прямими сонячними променями матеріал змінює структуру, починає темніти та кришитися. Якщо будівельна піна використовується в фасадних роботах, її обов'язково необхідно шпаклювати або штукатурити.

купити піну монтажну

Піна монтажна: побутова та професійна

У багатьох виникає питання: що краще — побутова піна монтажна або професійна будівельна піна? Так, побутовий варіант відмінно підходить для чорнового ремонту (закладення пустот, встановлення дверей і так далі). Але це не все.

Побутова піна монтажна поставляється у вигляді балона з трубкою та є однокомпонентною. У складі розхідника полімер, різні каталізатори та підсилювачі адгезії, морозостійкі та вогнетривкі добавки та гази. Побутова будівельна піна наноситься дуже просто: балон струшується близько 30 с, потім починається нанесення розхідника на поверхню. Розхідник вступає в реакцію з повітрям, при цьому збільшуючись в об’ємі та твердіючи.

купити піну монтажну

Професійна будівельна піна поставляється в балонах ємністю від 750 мл та наноситься за допомогою спеціального пістолета. Розхідник складається з двох активних речовин, які до моменту використання зберігаються окремо. При змішуванні компоненти починають взаємодіяти, для чого їм не потрібні повітря або вода. Як правило, невикористаний до кінця балон з трубкою не зберігають, оскільки склад швидко твердне, а ось професійна піна монтажна під пістолет може бути використана в декілька прийомів. Зберігають балончик надягнутим на пістолет з закритим соплом.

купити піну монтажну

 

Побутова

Професійна

Готовність

повністю готова

необхідний пістолет

Використання

закладення щілин, монтаж

комплексні високоточні роботи

Фасування

от 300 г

от 750 г

Вихід

в 4-5 раз більше ємності балона

в 15-20 раз більше ємності балона

Розширення

до 100%

практично відсутнє

Усадка

от 5 до 7%

до 3%

Варто відзначити, що навіть для проведення побутових робіт, незважаючи на різницю в ціні, більше підходить професійна будівельна піна для пістолета. Адже заощадивши, Ви зіткнетеся з досить великою витратою піни, Вам доведеться регулювати вихід розхідника, ймовірність отримати нерівні шви істотно зросте, Вам доведеться займатися додатковою роботою, обрізаючи надлишки застиглого складу.

піна монтажна ціна

Будівельна піна: зверніть увагу

На етикетці, як правило, виробник вказує вихід розхідника. Але не варто довіряти маркетинговим винаходам: наприклад, написам «збільшений вихід» або «вихід до 65 л!». Тут Вам допоможе проста арифметика. Так, з 1 кг полімеру вийде близько 65 л піни, але ж об’єм найбільшого балона становить 950 г, з яких близько 150 г — це газ, а 100 г — вага балона. Отримуємо (950 - (150 + 100)) 700 г чистого полімеру, а це приблизно 45 л розхідника на виході.

піна монтажна ціна

Також на етикетці розміщена інформація про температуру, при якій піна монтажна повинна використовуватися:

  • літня — від +5 до +35˚С;
  • зимова — від -10 до -35˚С;
  • всесезонна — від -10 до +35˚С.

Також пам'ятайте, що будівельна піна не зможе бути нанесена, якщо температура повітря менша -10ºС, навіть якщо це «зимовий» варіант. Так, вихід розхідника значно знижується пропорційно падінню температури. Якщо вже просто необхідно працювати в мороз, можете розігріти балон в теплій воді (але не іншими методами!) до кімнатної температури.

піна монтажна ціна

Перед вибором розхідника обов'язково дивіться на термін придатності. Це дуже важливо.

Ряд виробників додатково вказують на етикетці показник усадки розхідника після затвердіння, його пористість та рівень розширення після виходу. На це звертати особливу увагу не варто, оскільки багато в процесі роботи залежить безпосередньо від якості матеріалу.