Відвіси

Відвіси

Відвіс будівельний: як вибрати

Відвіс (відвіс будівельний) — це нескладне пристосування, що застосовується для швидкого контролю вертикалі під час виконання як земельних, так і ремонтних, будівельних робіт.

Читати далi
Показано з 1 по 3 з 3 (всього 1 сторінок)
Відвіс являє собою просту нитку, на одному кінці якої кріпиться вантаж, другий кінець кріпиться на узвишші біля перпендикулярної площини, яку і потрібно проконтролювати. Так, вантаж випрямить нитку, створюючи рівну лінію, яка і буде орієнтиром.

Але як коректно підібрати та купити відвіс будівельний? Про це далі.

купити відвіс

Відвіс: для чого використовується

Відвіс будівельний дозволить Вам оперативно виявити невідповідності при зведенні, монтажі, контролі вертикальних поверхонь, предметів і так далі.

купити відвіс

Так, відвіс неодмінно використовується під час:

 • кустарного виробництва меблів та предметів інтер'єру;
 • контролю рівності стін;
 • монтажу дверних та віконних систем;
 • встановлення штукатурних маяків;
 • зведення фундаментів, опалубки;
 • креслення вертикальних ліній;
 • будівництва будівель;
 • укладання кахлю;
 • монтажу крокв на даху;
 • вирівнювання картин, різних предметів інтер'єру і так далі.

купити відвіс

Відвіс будівельний: конструкція та параметри

Як говорилося вище, конструктивно простий відвіс складається з циліндричного грузика з загостреним закінченням (схожий на олівець або кулю) та тонкого шнурка або нитки, яка кріпиться до центру основи грузика.

Відвіс будівельний дозволить Вам оперативно перевірити вертикальність як будівель, так і різних поверхонь, позначити вертикальні лінії на них.

Простий відвіс відрізняється доступною ціною, тому використовується повсюдно. Але більш складні моделі мають ряд додаткових можливостей, тому істотно відрізняються вартістю.

купити відвіс

Стандартний відвіс будівельний зроблений з таких матеріалів:

 • грузик виготовляється зі сталевої головки, яка має поліамідну вставку або з оцинкованої сталі;
 • планки випускаються з листів алюмінію товщиною до 2 мм;
 • шнурок є канатиком з капронового або хлоринового волокна.

В середньому відвіс важить від 200 до 250 г і має довжину від 5 до 8 м. Але вага може відрізнятися, в залежності від матеріалів виконання. Так, є відвіс будівельний, який важить не більше 100 г, чого достатньо для контролю всередині приміщень та будівель, де немає вітру. Коли ж необхідно провести контроль на вулиці, краще використовувати відвіс вагою 300 г, який практично не реагує на пориви вітру.

купити відвіс

Відвіс: типи

Відвіс будівельний буває не тільки простим мотузковим (класичним), він також може бути магнітним та лазерним.

Магнітний варіант відрізняється тим, що в ньому, як зрозуміло з назви, встановлений магніт, який дає можливість закріпити інструмент на поверхні з металу.

відвіс ціна

Лазерний відвіс будівельний невеликий, може працювати від АКБ або батарейок. Під час включення пристрій автоматично проектує лазерні точки на стелю, підлогу та стіни. Як правило, показники по розбіжності, якщо така є, виводяться на компактному дисплеї. Якщо дисплея немає, на контрольованих поверхнях виводяться лінії, спотворення яких свідчить про невідповідності.

відвіс ціна

Відвіс будівельний: як використовувати

Для проведення коректного вимірювання слід дотримуватися певного алгоритму. В іншому випадку, Ви, швидше за все, отримаєте невірні результати, які неодмінно позначаться на подальших роботах.

відвіс ціна

Якщо Ви використовується класичний шнуровий відвіс будівельний, проводьте контроль так:

 • кінець канатика слід зафіксувати у верхній точці площини, яку необхідно проконтролювати (іноді на кінці мотузки є спеціальна шайба для більш зручного використання пристрою);
 • потім необхідно опустити вантаж та дочекатися моменту, коли він встановиться на деякому рівні;
 • тепер потрібно порівняти отримані показники, і, якщо такі розходяться, виявити неточності.

відвіс ціна

Для використання пристрою більше немає особливих рекомендацій, але є декілька моментів, які необхідно враховувати. Перед початком вимірювань рекомендується зробити відступ в 20-30 мм від вимірюваної поверхні.

Також пам'ятайте, що відвіс не дозволить Вам виміряти площини, які знаходяться впритул до вертикальної площини, оскільки результати перевірки будуть невірними.

Якщо Ви виявили нерівності, наприклад, під час укладання цегляних стін, рекомендується порівнювати відстань від пристрою до предмета не в одній точці, а по всій протяжності стіни.