Сітки та стрічки штукатурні

Сітки та стрічки штукатурні

Сітка штукатурна: як вибрати

Сітка штукатурна (будівельна сітка, малярська сітка, фасадна сітка) — це розхідник, який незамінний при більшості як зовнішніх, так і внутрішніх обробних робіт.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 33 (всього 2 сторінок)
Будівельна сітка застосовується для зміцнення стін, підвищення адгезії стіни з розчином, збільшення терміну служби покриття, що наноситься і так далі.

Щоб коректно вибрати та купити штукатурну сітку, необхідно знати про її типи, яка та де застосовується. Про це далі.

сітка штукатурна купити

Будівельна сітка: для чого необхідна

Для збереження первісного вигляду оштукатурених поверхонь якомога довше, слід суворо дотримуватися сучасної технології обробки. Так, сітка штукатурна поміщається між чорновою стіною та розчином і служить для з'єднання цих двох «шарів». Раніше з метою такого армування застосовувалися прути та рейки з деревини, потім — металева малярська сітка та дріт, сьогодні в доповнення до металевої використовується скловолоконна та пластикова фасадна сітка. Але призначення та принцип роботи розхідника залишився колишнім — максимально можливе зміцнення поверхонь та створення якомога кращих умов для подальшого нанесення вирівнюючого та оздоблювального шару.

сітка штукатурна купити

Малярська сітка може використовуватися для:

 • створення внутрішнього зміцнюючого каркаса, завдяки якому оздоблювальний шар не буде розсипатися та тріскатися;
 • посилення адгезії оздоблювального розчину з поверхнею за рахунок створення додаткового рельєфу та збільшення площі зчеплення (незамінна при нанесенні розчину на пінопласт та схожі матеріали, ДСП, фанеру, блоки з силікату і так далі);
 • зміцнення стиків, швів, примикань;
 • монтажу утеплювачів та гідроізоляцій;
 • зміцнення як будь-яких вертикальних поверхонь, так і наливних підлог, бетонних стяжок і так далі.

сітка штукатурна купити

Малярська сітка: навіщо потрібно зміцнювати розчин

Фасадна сітка неодмінно необхідна для зміцнення розчину, що наноситься. Так, після нанесення розчину тонким шаром при висиханні він дає нерівномірну усадку, що дуже часто призводить до розтріскування покриття. Сітка штукатурна не дозволяє розчину руйнуватися як при висиханні, так і в майбутньому (при вологісних та температурних перепадах, механічних впливах і так далі).

сітка штукатурна купити

До найбільш згубних та серйозних впливів схильні зовнішні стіни приміщень та будівель, тому при таких роботах використовується посилена будівельна сітка.

Так, вся малярська сітка може бути розділена на 2 великі категорії: для внутрішніх та зовнішніх робіт.

Варто відзначити, що фасадна сітка пристосована для служби в екстремальних умовах, тому вартує більше, ніж розхідник для внутрішніх робіт.

сітка штукатурна купити

Фасадна сітка: типи

Сьогодні Ви можете запросто знайти безліч типів та різновидів даного розхідника, тому заплутатися при виборі дуже просто. Так, сітка штукатурна відрізняється не тільки призначенням та вартістю, але й матеріалами, які використані для її виробництва.

Так, будівельна сітка може бути таких основних типів: пластикова, універсальна, скловолоконна, плуріма, армафлекс, синтофлекс, металева, оцинкована.

сітка штукатурна купити

Пластикова малярська сітка є однією з найбільш міцних, складається з особливого полімеру та використовується при нанесення тонких шарів розчину, укладанні цегли.

Універсальна фасадна сітка буває дрібною (осередки 6х6 мм), середньою (осередки 15х13 мм) та великою (осередки 35х22 мм). Перша застосовується з метою армування тонких шарів розчину. Друга виготовляється з поліуретану, також може використовуватися як для обробки стель, так і для оздоблення стін. Третя, як правило, використовується для зовнішніх робіт при обробці стін промислових та складських приміщень.

Скловолоконна сітка штукатурна найбільш популярна, може використовуватися як всередині, так і зовні приміщень та будівель. Виготовляється розхідник з алюмоборосилікатного скла (тонких його ниток) та відрізняється високою міцністю, можливістю простого використання навіть на дуже важких рельєфних поверхнях.

Плуріма — це будівельна сітка з поліпропілену, яка має осередки 5х6 мм та відрізняється підвищеною інертністю по відношенню до різних хімічних речовин, малою вагою. Розхідник часто застосовується при обробці стель, для фасадних робіт.

Армафлекс — це також малярська сітка з поліпропілену, однак вона має осередки 12х15 мм, відрізняється посиленими вузлами, тому використовується при нанесенні дуже грубих шарів розчину.

Синтофлекс — це фасадна сітка з поліпропілену з осередками 14х12 або 35х22 мм, відрізняється повною несприйнятністю до побутових та будівельних хімікатів, важить мало, універсальна — для внутрішніх та зовнішніх робіт.

Металева сітка штукатурна складається зі сталевого дроту та має осередки розмірами від 5 до 30 мм, застосовується в місцях з підвищеними навантаженнями. Розхідник не рекомендується використовувати зовні, оскільки дріт швидко почне іржавіти.

Оцинкована фасадна сітка також складається зі сталевого дроту, але має шар антикорозійного захисту, тому застосовується для зовнішніх робіт. Також її часто використовують для робіт всередині приміщень, в яких експлуатаційні умови є екстремальними.

сітка штукатурна ціна

Сітка штукатурна: критерії підбору

Будівельна сітка укладається легко, але при цьому слід дотримуватися та враховувати ряд нюансів для отримання якісного результату.

Є 2 важливі чинники, за якими повинна вибиратися малярська сітка: товщина шару штукатурки, що наноситься та матеріал поверхні (стіни, стелі, підлоги).

сітка штукатурна ціна

Також не варто забувати про таке поняття, як екстремальні умови нанесення розчину, при яких штукатурка наноситься шаром більше 30 мм, а поверхня виконана з матеріалу з недостатньою адгезією. В даному випадку фасадна сітка не просто топиться в розчині — її слід міцно зафіксувати на поверхні і тільки потім наносити розчин. В іншому випадку малярська сітка та розчин відваляться.

Отже, будівельна сітка вибирається з урахуванням матеріалу основи:

 • якщо поверхня з цегли або бетону, фасадна сітка кріпитися за допомогою дюбелів та шайб, при цьому діаметр шайб повинен бути більший розміру осередку;
 • до дерева сітка штукатурна прикручується саморізами (оцинкованими);
 • на металеві основи укладається тільки будівельна сітка з металу та фіксується з використанням зварювального апарату.

сітка штукатурна ціна

Пам'ятайте, що чим більша товщина шару розчину, тим міцніша сітка штукатурна Вам необхідна. Наприклад, розхідник з поліпропілену не застосовується при великих навантаженнях (товстих шарах розчину) та використовується тільки при нанесенні штукатурки тонким шаром — примазується розчином до основи.

Для визначення необхідної товщини шару слід використовувати будівельний рівень: спочатку знаходиться максимально низька точка, наприклад, на стелі, де ставиться відмітка та тільки потім оцінюється необхідна товщина шару штукатурки. Залежно від результатів вимірювань підбирається будівельна сітка:

 • для стелі без рустів або при висоті шару розчину до 20 мм можна зовсім не використовувати розхідник;
 • для стелі з рустами або висоті шару розчину від 20 до 30 мм, використовується скловолоконна малярська сітка;
 • при шарі розчину висотою більше 30 мм потрібно металева сітка штукатурна, яка повинна додатково фіксуватися на основі;
 • для нерівних стін та стель, де перепади по висоті більші 50 мм малярська сітка не використовується — вирівнювання проводять листовими матеріалами, а не розчином: гіпсокартоном, фанерою і так далі (оскільки витрата розчину виявиться занадто великою, що економічно невигідно).

сітка штукатурна ціна

Також будівельна сітка вибирається з урахуванням декількох важливих її характеристик: щільності, просочення та прямого призначення розхідника.

Щільність поверхні — це основна її характеристика, від якої безпосередньо залежить довговічність та надійність основи. Від кількості грам матеріалу на квадратний метр залежить міцність армування.

Залежно від щільності сітка штукатурна буває:

 • від 50 до 160 г/м² — це будівельна сітка для внутрішніх робіт (сітка штукатурна та малярська сітка відрізняються — перша має осередки не менше 5х5 мм, друга може мати більш дрібні осередки);
 • від 160 до 220 г/м² — це фасадна сітка, осередки якої можуть бути 5х5 або 10х10 мм, також застосовується при нанесенні тонких шарів розчину;
 • від 220 до 300 г/м² — армована фасадна сітка, застосовувана при обробці розчином підземних та цокольних конструкцій, посилена.

Сітка штукатурна тим дорожча, чим вища її щільність.

сітка штукатурна ціна

Призначення, яке має конкретна будівельна сітка, відображено в маркуванні:

 • С — сітка;
 • СС — скловолоконна будівельна сітка;
 • Н — фасадна сітка для зовнішніх робіт;
 • В — малярська сітка для внутрішніх робіт;
 • Ш — сітка штукатурна під шпаклівку;
 • А — армована будівельна сітка, з підвищеною міцністю, для підземних приміщень та цоколів;
 • У — посилена фасадна сітка.

Малярська сітка також поруч з буквами має показник міцності на розтягнення, що вказується в Нютонах для смуги розхідника шириною 50 мм.

купити будівельну стрічку

З різноманітністю будівельних стрічок, які також використовуються в процесі нанесення розчинів та сумішей, Ви можете ознайомитися тут.