Розміточні матеріали

Розміточні матеріали

Розмічальні матеріали: як вибрати

Розмітка є одним з дуже важливих етапів підготовки до самих різних робіт, які пов'язані з ремонтом, декоруванням та будівництвом.

Читати далi
Показано з 1 по 15 з 15 (всього 1 сторінок)
Так, сьогодні більшість як домашніх, так і професійних майстрів використовують для цієї мети відвіс та різний вимірювальний інструмент. Але не менш популярними є:

 • відбивний шнур (шнур розмічальний, розмічальна нитка);
 • шнур причалка (причальний шнур, шнур каменяра);
 • ліска будівельна;
 • трасувальна крейда (крейда розмічальна, порошок розмічальний, фарба для розмічального шнура).

Але як правильно вибрати та купити розмічальні матеріали? Про це далі.

купити розмічальні матеріали

Відбивний шнур: особливості

Шнур розмічальний (відбивний шнур, розмічальна нитка) — це спеціальний інструмент, який, як зрозуміло з назви, необхідний для виконання горизонтальної або вертикальної розмітки на різних поверхнях. Шнур розмічальний може мати овальний або круглий корпус, всередині якого знаходиться розмічальна нитка, намотана на котушку.

купити розмічальні матеріали

Варто зазначити, що нерідко розмічальна нитка застосовується в якості відвісу.

Щоб використовувати відбивний шнур необхідна спеціальна трасувальна крейда, яка ще називається «крейда розмічальна», «порошок розмічальний» або «фарба для розмічального шнура». Крейда розмічальна може бути виготовлена Вами самостійно, але професіонали не радять цього робити, адже трасувальна крейда вартує дуже мало, а саморобна крейда розмічальна не дасть необхідного ефекту.

Існує 2 типу розмітки, яку може виконувати відбивний шнур: площинна — позначення та контури наносяться на 1 площині і просторова — позначення та контури наносяться на декількох площинах.

купити розмічальні матеріали

Шнур розмічальний: використання

Відбивний шнур дуже простий в повсякденному використанні.

купити розмічальні матеріали

Нижче вказано приблизний порядок робіт з інструментом:

 • крейда розмічальна засипається в спеціальний контейнер, який має на корпусі шнур розмічальний;
 • закріплюємо гачок інструменту в точці початку розмітки;
 • відмотуємо необхідну довжину до другої точки (де повинна закінчуватися розмітка);
 • відтягаємо відбивний шнур, на якому вже нанесена трасувальна крейда та відпускаємо його.

Як результат — при застосуванні деяких невеликих зусиль та відтягування нитки на достатню довжину відбивний шнур створить на поверхні смугу з крейди.

купити розмічальні матеріали

Основні рекомендації для полегшення робочого процесу:

 • коли шнур розмічальний застосовується на стелі або стіні, Вам слід дуже надійно закріпити перший його кінець — за допомогою дюбеля або самоклеючої площадки;
 • не варто відразу заповнювати весь контейнер крейдяним порошком, виконуйте цю операцію поступово, час від часу розмотуючи та змотуючи шнур — таким чином покритий сумішшю буде весь відбивний шнур і лінії будуть виходити дуже чіткими.

купити розмічальні матеріали

Відбивний шнут: вибір

Шнур розмічальний вибирається дуже просто:

 • беріть продукцію тільки від перевірених відомих виробників;
 • придивіться до матеріалів, з яких виконаний відбивний шнур — матеріал корпусу (метал, пластик), розмічальна нитка (бавовняне волокно);
 • зверніть увагу на довжину, попередньо дізнавшись, на які відстані Вам належить наносити розмітку;
 • в конструкції котушки неодмінно повинен бути встановлений якісний редуктор або надійна пряма передача з ручки на вісь;
 • переконайтеся, що в магазині також є в наявності крейда розмічальна, без якої відбивний шнур просто марний.

розмічальні матеріали ціна

Трасувальна крейда: особливості

Як говорилося вище, крейда розмічальна (трасувальна крейда, фарба для розмічального шнура, порошок розмічальний) використовується для створення на поверхнях слідів, використовуючи шнур розмічальний.

розмічальні матеріали ціна

Трасувальна крейда, як правило, застосовується для внутрішніх робіт, але її також можна запросто використовувати для роботи на вулиці, якщо дозволяють погодні умови.

Крейда розмічальна випускається у вигляді порошку, Вам доступні декілька його забарвлень, завдяки чому працювати стає ще більш зручно.

розмічальні матеріали ціна

Шнур причалка: особливості

Шнур причалка — це спеціальний міцний тонкий шнур, намотаний на зручній рукояті, який натягують при кладці цегли, плитки, блоків газобетону та використовують як орієнтир для забезпечення горизонтальності і прямолінійності рядів кладки, контролю однакової товщини горизонтальних швів. Шнур причалка необхідний будь-якому мулярові, адже так майстер зможете запросто визначити, яке положення повинен мати кожен блок, що вкладається в версту. Так, шнур причалка візуально «креслить» лінію, на якій повинна знаходиться верхня межа блоків в ряді.

розмічальні матеріали ціна

Шнур причалка дуже простий у використанні. Основне завдання — виключити його провисання. В іншому випадку проблем не уникнути. Варто відзначити, що забезпечити необхідний ступінь натягу набагато простіше, якщо використовується кручений шнур причалка.

Так, ряд мулярів користуються простою капроновою ниткою, яка неодмінно провисне при сильному натягу. Професіонали не рекомендують її використовувати. Капронову нитку чудово замінить ліска будівельна.

розмічальні матеріали ціна

Шнур причалка: натяг

Натяг перевіряється дуже просто: коли при дотику до шнуру Ви чуєте характерний дзвін — по центру точно є провисання. Також пам'ятайте, що визначити провисання візуально майже неможливо, його наслідки Ви побачите тільки після укладання блоків в ряді. Так, при провисанні похибка укладання блоків буде стрімко рости з ряду в ряд.

розмічальні матеріали ціна

Варто відзначити, що навіть відмінно натягнутий якісний шнур причалка не завжди в силах забезпечити повний контроль, адже йому можуть перешкодити погодні умови. Так, шнур причалка повинен бути виготовлений методом поліестерного плетіння, завдяки якому він стає стійким до перепадів температур, впливу палива, оливи і так далі.