Пензлі

Пензлі

Кисть малярська: як вибрати

Кисть малярська є універсальним інструментом, який використовується під час ремонтних робіт, для декорування і так далі.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 63 (всього 3 сторінок)
Для виконання даних робіт Вам неодмінно знадобиться не одна кисть малярська.

Щоб вибрати та купити малярську кисть, необхідно знати, які бувають її типи та для чого вони застосовуються. Про це далі.

купити кисть малярську

Кисть малярська: конструкція

Кисть малярська має вельми просту конструкцію. Так, до рукояті за допомогою бандажа прикріплена робоча частина — зібраний в формі пучка довгий ворс.

купити кисть малярську

Для нанесення лакофарбового матеріалу (ЛФМ), грунтівки і так далі на поверхню слід вмочити пучок ворсу в фарбу, потім кисть малярська переноситься на оброблювану поверхню та ЛФМ розподіляється по поверхні з легким натиском.

Ефективність проведення робіт безпосередньо залежить від робочої частини інструменту.

Отже, малярська кисть, в залежності від моделі та типу відрізняється за формою пучка, за габаритами робочої частини та за матеріалом ворсу.

купити кисть малярську

Кисть малярська: форма пучка

Кисть малярська може мати плоский або круглий пучок.

Плоска кисть малярська найбільш поширена. Плоска робоча частина відрізняється підвищеною еластичністю, дозволяє Вам комфортно водити інструментом як вгору, так і вниз. Також такий пучок дасть Вам можливість комфортно та якісно наносити як рідкі, так і густі ЛФМ на будь-які поверхні. Кисть малярська з плоским пучком дає Вам можливість швидко нанести ЛФМ як на вузькі, так і на широкі ділянки конструкцій (залежить від ширини пучка). Плоска кисть малярська відмінно вбирає фарбу та чудово її «віддає» в міру ведення по оброблюваній поверхні.

купити кисть малярську

Кругла кисть малярська використовується для проведення специфічних робіт, наприклад, для фарбування місць з утрудненим доступом, профілів у формі літери «П», віконних рам і так далі. Круглий пучок менш гнучкий, ніж плоский, ось чому для якісного фарбування необхідно трохи більше натискати на інструмент.

купити кисть малярську

Кисть малярська: габарити робочої частини

Кисть малярська буває вузькою, середньою та широкою.

Вузька кисть малярська має пучок, ширина якого становить від 10 до 30 мм та підходить для нанесення ЛФМ на вузькі ділянки, в місця з утрудненим доступом, кути, на труби, підходить для декорування.

купити кисть малярську

Середня кисть малярська використовується для нанесення ЛФМ на двері, меблі, різні елементи конструкцій і так далі. Ширина пучка ворсу становить від 35 до 60 мм.

Широка кисть малярська потрібна для нанесення ЛФМ на підлогу, стіни, стелю, великі споруди, дахи та інші габаритні об'єкти. Пучок в такому інструменті може мати ширину до 100 мм, що дає Вам можливість за 1 прохід обробити досить велику площу.

купити кисть малярську

Кисть малярська: матеріал ворсу

Кисть малярська може мати натуральний, синтетичний або комбінований ворс.

Кисть малярська з натуральним ворсом. Для її виготовлення застосовується свиняча щетина, коров'ячий, борсуковий або кінський волос. Іноді волос з різних тварин комбінують. Кожен натуральний волосок розщеплений, ось чому такий пучок чудово вбирає ЛФМ, є «слухняним» при веденні по оброблюваній поверхні, що істотно полегшує роботи. Як правило, кисть з натуральним ворсом використовується для робіт з лаками, олійними фарбами, оліфою.

купити кисть малярську

Кисть малярська з синтетичним ворсом. Хороший штучний ворс відрізняється високою поглинаючою здатністю, оскільки така щетина навмисно розщеплена. Додатково синтетика менше зношується (в порівнянні з натуральним ворсом). Як правило, кисть з синтетичним ворсом застосовується для робіт з акриловими складами (на водній основі). Ворсинки в синтетичному ворсі можуть володіти різними профілями: суцільними та порожнистими, гранованими або круглими, Х-подібними і так далі. Завдяки особливостям кожного з профілів «ємність» пучка збільшується — кисть малярська з високотехнологічною щетиною може увібрати більше ЛФМ, при цьому ЛФМ не буде стікати та бризкати.

Кисть малярська з комбінованим ворсом. В такому інструменті застосовується як натуральна, так і синтетична щетина. Так, пучок є жорстким, при цьому ЛФМ чудово вбирається та добре лягає на оброблювану поверхню.

купити кисть малярську

Кисть малярська: особливості вибору

Кисть малярська вибирається відповідно до того, що та чим Ви хочете покрити ЛФМ. Форма та габарити вибираються, керуючись площею оброблюваної поверхні — чим більше площа, тим більша кисть малярська потрібна. Тип волоса (щетини) повинен відповідати ЛФМ. Так, для лаків, фарб і емалей на базі органічних розчинників слід купити кисть малярську з натуральним ворсом, для складів на водній основі — з синтетичним.

купити кисть малярську

Якість інструменту Ви можете оцінити як по вигляду, так і на дотик. Щетина повинна володіти певною еластичністю, тобто, після згинання повинна швидко відновлювати форму. Така кисть малярська більш рівномірно нанесе та розподілить ЛФМ. Волоски в пучку якісного виробу лежать рівно, не настовбурчуються, не випадають. Ручка виробу повинна бути зручною для захоплення, ергономічною.

купити кисть малярську

До початку робіт кисть малярська повинна бути певним чином підготовлена. Так, слід розім'яти її пальцями. Також інструмент повинен бути чистим. У разі, коли виріб використовувався раніше, необхідно дотримуватися простих рекомендацій по його зберіганню, що істотно збільшить термін служби інструменту. Після закінчення робіт кисть малярська повинна бути добре очищена від залишків ЛФМ та розім'ята.

кисть малярська ціна

Під час роботи кисть малярська утримується під невеликим нахилом до оброблюваної поверхні. ЛФМ наноситься рівномірно: в одному напрямку, потім навскоси або перпендикулярно до нього. Рекомендується починати роботу від місць з утрудненим доступом, кутів.

кисть малярська ціна

Коли Ви робите перерву, не слід залишати інструмент як попало. Рекомендується завернути розхідник в поліетиленовий пакет, в іншому випадку щетина висохне та Вам буде проблематично використовувати інструмент. Також не варто ставити виріб в банку з водою, оскільки від цього пучок щетини втрачає форму. Кисть можна підвісити або укласти в ванночку. Повертаючись до роботи, рекомендується струснути кисть та витерти її матеріалом, який добре вбирає воду, наприклад, ганчір'ям.

кисть малярська ціна

Якщо Ви працюєте з морилкою та рідким воском, кисть малярська повинна бути з комбінованою щетиною. Дуже добре, коли щетина в такому виробі кріпився до рукояті за допомогою пластикового затиску, оскільки метал вступає в хімічну реакцію з компонентами даних матеріалів.

Коли Ви користуєтеся змивками (розчинами для видалення ЛФМ), рекомендується працювати інструментом, який має міцне нейлонове волокно та не має металевих елементів.

кисть малярська ціна

Кисть малярська: призначення

Природно, кисть малярська також підбирається, виходячи з призначення. Так, є кілька типів інструментів: ручні, плоскі, махові, флейцеві, філенчаті, макловиці, раклі, щіткові.

кисть малярська ціна

Ручна кисть малярська (КР) — найбільш популярний інструмент, який застосовується для нанесення ЛФМ, клею, грунтівки на невеликі площі. Ручна кисть малярська може бути плоскою або круглою. Діаметр круглої — від 26 до 54 мм, довжина щетини у обох — не більше 100 мм. Пучок закріплюється на рукояті за допомогою оправи з металу або клеєм. Клеєна кисть малярська застосовується для нанесення олійної фарби, але не використовується для роботи з клеєм та вапняними складами. Щоб пофарбувати радіатор, використовується радіаторна кисть малярська (кутова кисть), яка відрізняється від інших зігнутою більш довгою ручкою. Радіаторна кисть малярська має ширину пучка від 20 до 30 мм, довжина щетини — від 30 до 40 мм. Такий інструмент забезпечить Вам чудовий доступ до всіх куточків будь-яких дрібносекційних конструкцій, з чим не впораються інші витратні матеріали.

кисть малярська ціна

Плоска кисть малярська (КП) — це найбільш універсальний інструмент, який відмінно підходить для нанесення ЛФМ, клею та декоративних покриттів на будь-які поверхні.

кисть малярська ціна

Махова кисть малярська (КМ) — оснащена широким пучком, завдяки якому Ви можете запросто виконувати промивання стель та стін, грунтування будь-яких поверхонь, побілку. Є моделі інструменту, у яких робоча частина кріпиться на просту рукоять довжиною до 200 мм, але, як правило, така кисть малярська має кріплення під рукоять або палицю, довжина якої від 1 до 2 м (можна запросто обробляти великі площі, діставати до стелі і так далі). Махова кисть малярська має діаметр від 60 до 65 мм, щетина на ній має довжиною не більше 180 мм.

кисть малярська ціна

Флейцева кисть малярська (КФ) — має пучок, що складається з тягнутої щетини, за рахунок чого він еластичний і дозволяє м'яко обробляти поверхню. Такий інструмент незамінний при фінішній обробці: можна якісно замаскувати сліди нанесення ЛФМ, які залишилися від обробки більш жорсткою щетиною. Плоска флейцева кисть малярська застосовується як для фарбування (куточків, плоских поверхонь, профілів, труб), так і для тонкої обробки, фінішної обробки (після використання ручних та махових інструментів, макловиць). Флейцева кисть малярська має ширину від 25 до 100 мм, довжина її щетини від 50 до 70 мм.

кисть малярська ціна

Філенчата кисть малярська (КФК) — має вузьку робочу частину (не більше 50 мм) та застосовуються для нанесення вузьких смужок з ЛФМ (фільонок) або невеликих трафаретів, фарбування місць стиків кольорів та кутів, віконних рам і так далі. Як правило, філенчата кисть малярська має ширину пучка від 30 до 50 мм, довжина щетини — від 6 до 18 мм.

кисть малярська ціна

Макловиця (КМА) — оснащена пучком синтетичної щетини або щетини з натурального кінського волоса, має прямокутну форму робочої частини (нагадує щітку). Макловиця застосовується для нанесення клейових складів, вапна, але не дуже часто використовується для фарбування поверхонь, оскільки жорсткий ворс вбирає багато, але віддає мало фарби. Макловиця за розміром більша, ніж ручна та махова кисть, але відрізняється більшою продуктивністю (до 2-2.5 раз). Макловиця може мати круглу (діаметром від 120 до 170 мм) робочу поверхню при довжині щетини від 90 до 100 мм або бути у формі невеликої швабри (ширина — до 200 мм, товщина — від 45 до 60 мм) з довжиною щетини до 100 мм. Макловиця не використовується для роботи з олійними фарбами.

кисть малярська ціна

Ракля — застосовується для нанесення ЛФМ, клеїв, грунтівок та розмивання матеріалів, які використовувалися для побілки. Але, як правило, ракля застосовується для вирівнювання суміші наливної підлоги. Часто буває з пластмасовою ручкою з затискачем для кріплення на відро.

кисть малярська ціна

Щіткова кисть малярська (ЩТ) — так звана щітка-торцівка, застосовується для створення певної текстури на пофарбованій поверхні. Так, по свіженанесеному покриттю виконують удари даним інструментом, після яких залишається рельєф.

кисть малярська ціна