Макловиці, раклі

Макловиці, раклі

Макловиця та ракля: як вибрати

Серед великої різноманітності різних малярних інструментів особливе місце займають макловиця та ракля.

Читати далi
Показано з 1 по 15 з 15 (всього 1 сторінок)

Але як вибрати та купити малярні інструменти цих типів. Про це далі.

купити макловицю

Макловиця: здатна на багато що

Під час ремонту та декорування Вам неодмінно знадобиться макловиця (КМА) — малярська кисть, яка дасть Вам можливість працювати з різними лакофарбовими матеріалами (ЛФМ), побілками і так далі. Особливо актуальне використання даного інструменту при роботі з різними матеріалами на водній основі. Так, кисть макловиця — це універсальний малярний інструмент, який дозволить Вам:

 • білити стіни та стелі;
 • наносити водоемульсійні ЛФМ;
 • наносити клейові склади для наклеювання шпалер;
 • просочувати та грунтувати поверхні розчинами різного типу;
 • покривати поверхні морилкою і так далі.

купити макловицю

Кисть макловиця: особливості

Залежно від призначення макловиця може мати різні форми: прямокутні, плоскі, круглі.

купити макловицю

Прямокутна макловиця застосовується для обробки великих площ, при наклеювання шпалер, побілцы стелі і так далі.

Плоска макловиця використовується при обробці площ під вікнами, дверима, дозволить зручно та швидко обробляти місця з утрудненим доступом.

Кругла макловиця відмінно підійде для обробки кутів. Така кисть макловиця, в свою чергу, може бути круглою та овальною. Даний малярський інструмент також дозволяє проводити найрізноманітніші малярні роботи, які вимагають високої обережності й акуратності.

купити макловицю

Основна особливість, якою володіє кисть макловиця — можливість виконувати будь-які роботи від 1.5 до 2.5 разів швидше, ніж під час використання іншої кисті.

Наступна особливість даного малярського інструмента — немає потреби додатково розрівнювати оброблені інструментом основи (не потрібно фланцування). Так, кисть макловиця дозволить Вам пропустити даний етап, роблячи при цьому роботу простішою та значно скорочуючи Ваші витрати.

Малярський інструмент має, мабуть, 1 недолік — макловиця не застосовується для декоративного фарбування, оскільки має досить грубу щетину.

купити макловицю

Макловиця: конструкція

Кисть макловиця має корпус (основа та ручка) і щетину. Але навіть при такій конструкції малярський інструмент має ряд нюансів.

Так, рукоятка може виготовлятись з пластмаси або натуральної деревини. Дерев'яна ручка вважається більш якісною, але кисть макловиця з такою рукояттю вартує більше, ніж аналогічний інструмент з пластиковою ручкою.

макловиця ціна

Також рукояті бувають довгими та короткими. Так, Ви можете з легкістю вибрати малярний інструмент для виконання конкретних робіт.

Варто відзначити, що макловиця може мати знімний або вбудований корпус. Малярський інструмент зі знімним корпусом є багатофункціональним. Так, знімна основа кріпиться до колодки з щетиною гвинтами, що дозволяє Вам швидко демонтувати основу та встановити на малярський інструмент телескопічну ручку (можна буде зручно обробляти високі стелі та стіни). Вбудований корпус є нерозбірним, рукоятка міцно зафіксована по центру колодки.

Також кисть макловиця може мати отвір в рукояті та гачок біля основи рукоятки, які використовуються, відповідно, для зручного підвішування інструменту та встановлення малярного інструменту на край відра з ЛФМ під час перерви в роботі.

макловиця ціна

Кисть макловиця: габарити

Від габаритів основи безпосередньо залежить довжина щетини — чим ширша макловиця, тим довший ворс. Так, змінюється сфера використання малярного інструменту.

макловиця ціна

Кисть макловиця має такі популярні ширини колодки.

 • від 80 до 100 мм — застосовується для нанесення шпалерного клею без надлишків;
 • від 120 до 140 мм — використовується для нанесення найрізноманітніших грунтівок (рідких, в'язких та інших);
 • від 150 до 170 мм — застосовується при фарбуванні шорстких поверхонь різного типу (наприклад, штукатурки типу «короїд», «баранчик» і так далі).

макловиця ціна

Макловиця: щетина

Кисть макловиця, як правило, оснащена високоякісною термостійкою щетиною, оскільки використовується для роботи з різними складами, розчинами і так далі. Так, ворс може бути натуральним або синтетичним. Щетина кріпиться до колодки.

В якості натурального ворсу найчастіше застосовується свиняча щетина, кінський або коров'ячий волос. Синтетичний же ворс кожен виробник випускає з різних матеріалів.

Основна перевага натуральної щетини — зручне нанесення фарб, оскільки такий ворс добре поглинає та віддає ЛФМ. Кисть макловиця з синтетичним ворсом дешевша, тому її можна придбати для виконання разових робіт.

Варто відзначити, що є кисть макловиця зі змішаною щетиною — частина якої натуральна, частина — синтетична.

макловиця ціна

Ракля: великий ремонт

Під час великого капітального ремонту, масштабного декорування і так далі Вам неодмінно стане в нагоді ракля — малярська кисть, яка дозволить Вам швидко наносити ЛФМ та різні склади на великі площі. Найчастіше ракля застосовується для обробки стін, стель, фасадів, як результат отримуючи ідеально гладку рівну поверхню.

Для обробки місць з утрудненим доступом або високо розташованих ділянок Ви завжди можете використовувати телескопічні рукояті та подовжувачі.

купити раклю

Кисть ракля: призначення

Ракля застосовується для проведення наступних типів робіт:

 • фарбування різних поверхонь;
 • нанесення просочень та грунтівок;
 • нанесення емалей та лаків;
 • розмиття матеріалів для побілки;
 • нанесення клейових складів;
 • обробки поверхонь дисперсійними та вапняними фарбами.

Варто відзначити, що ракля максимально ефективна при роботі з ЛФМ на масляній основі.

купити раклю

Ракля: особливості

Ракля — це перевірений малярний інструмент, який забезпечує рівномірне високоякісне нанесення багатьох ЛФМ. За конструкцією ракля нагадує макловицю.

Так, кисть ракля являє собою досить широкий малярський інструмент, який оснащений натуральною або синтетичною щетиною. Щетина вставлена особливим чином в корпус та закріплена бандажем з металу з якісним антикорозійним покриттям. Ракля має ручку, яка виробляється з деревини або пластику, в зоні обхвату є невелике потовщення. На кінці рукояті ракля може мати отвір для її підвішування, також біля основи є гачок, який дозволить закріпити малярний інструмент, наприклад, на ємності з ЛФМ.

купити раклю

Кисть ракля відрізняється від макловиці наявністю більшого внутрішнього простору, яке є деяким резервуаром, в який поміщається багато ЛФМ. Завдяки даному резервуару скорочується витрата ЛФМ, що наноситься. Також Ви зможете швидше виконати поставлені завдання, робота буде проводиться без зайвих бризок.