Кельми

Кельми

Кельма: як вибрати

Кельма — це малярний інструмент, який неодмінно застосовується при ремонтних, оздоблювальних, будівельних та інших роботах.

Читати далi
Показано з 1 по 28 з 28 (всього 1 сторінок)
Кельма дозволить істотно прискорити та полегшити будь-який робочий процес, використовується під час кладки різних блоків та цегли, укладання плитки, вирівнювання стяжок, нанесення штукатурки та клею, розшивки швів і так далі.

Щоб правильно вибрати та купити кельму під певні завдання, необхідно дізнатися про неї трохи більше. Про це далі.

купити кельму

Кельма: форма та призначення

Кельма складається з міцної сталевої пластини, до якої під певним кутом приварена ручка. Якраз форму, вагу та товщину пластини необхідно правильно підібрати під певний тип робіт.

Кельма може мати пластину такої форми:

 • трикутна;
 • прямокутна;
 • каплеподібна;
 • трапецієвидна;
 • овальна.

Додатково є інструмент, застосовуваний для виведення як зовнішніх, так і внутрішніх кутів.

купити кельму

Кельма штукатура

Штукатурна кельма має рівні грані, завдяки яким Вам буде дуже зручно вирівнювати поверхні. Популярні її форми: прямокутна та трапецієвидна, довжина — не менше 120 мм.

купити кельму

Кутова кельма застосовується для нанесення та вирівнювання штукатурки по кутах. Робоче полотно такого інструменту плоске та виконано у формі кута (формі книги), завдяки чому дуже зручно обробляти місця з утрудненим доступом.

купити кельму

Кельма каменяра

Кельма каменяра використовується під час кладки цегли, в процесі якої необхідно підбирати залишки розчину. Такий інструмент має трикутну форму, грані рівні, краї можуть бути округленими або прямими.

купити кельму

Кельма каменяра може бути одного з двох типів:

 • для кам'яних та пічних робіт — довжина лопатки 160 мм, найбільша ширина 100 мм;
 • для кам'яних та бетонних робіт — довжина лопатки 200 мм, найбільша ширина 160 мм.

Другий варіант відмінно підійде, коли необхідно відразу брати великі порції розчину.

кельма ціна

Товщина лопатки повинна бути не менше 1 мм. Ряд майстрів працюють інструментами, лопатки яких мають товщини 2 та навіть 3 мм. Така важка кельма необхідна, щоб декількома ударами підбивати блок або цеглу під рівень.

Кельма каменяра може мати ручку з деревини, щільної гуми або пластику. Найбільш популярними є дерев'яні, оскільки їх завжди можна «підігнати під руку» (обточити). Також відмінно лежать в руці та не вислизають гумові ручки.

кельма ціна

Є інструмент, в якому стрижень проходить крізь ручку, закінчуючись розплющеним «п'ятаком». Останній потрібен для слабких ударів по цеглині з метою її вирівнювання по рівню.

Нахил ручки Ви можете «виставити» самі шляхом її згинання в необхідну сторону.

Варто відзначити, що кельма каменяра може бути зроблена з нержавіючої або чорної сталі. Кельма з нержавіючої сталі вважається більш практичною.

кельма ціна

Кельма для газобетону

Кельма для газобетонних робіт являє собою ківш з пластика або металу, який має видовжену форму. Знизу ємності є зубчики.

Ширина ковша відповідає розмірам блоку, оскільки ківш встановлюється на блок зверху. Після встановлення ківш з підготовленим заздалегідь клейовим розчином протягується по поверхні блоку. При цьому ручка трохи піднімається, дозволяючи розчину виливався на блок. Далі будь-якою кельмою клей розгладжується.

кельма ціна

Кельма для оздоблювальних робіт

Як правило, оздоблювальні роботи — це поклейка плитки. Для нанесення клею на плитку застосовується кельма з закругленими кінцями — овальної форми. Найчастіше такий інструмент має довжину від 100 до 180 мм.

Даний інструмент необхідний для:

 • забору клею з відра або іншої ємності;
 • замішування затирки для швів в малих ємностях та забір її звідти;
 • очищення стінок та дна ємності від клею;
 • підривання свіже вкладеної плитки.

кельма ціна

Варто відзначити, що в ряді випадків зручніше нанести клеєвий розчин на плитку, використовуючи прямокутну або трапецієподібну кельму.