Хрестики для плитки

Хрестики для плитки: як вибрати

Хрестики для плитки (хрестики для укладання плитки) — це пристосування, які дозволять Вам отримати акуратний зовнішній вигляд та ідеально рівні шви між плитками.

Читати далi
Показано з 1 по 11 з 11 (всього 1 сторінок)

Ті, хто хоча б раз займався укладанням кахлю знають, що хрестики для укладання плитки істотно спрощують та прискорюють цей процес. Але далеко не всім відомо, що хрестики для плитки бувають декількох типів.

Про те, як вибрати та купити хрестики для плитки далі.

купити хрестики для плитки

Хрестики для укладання плитки: типи

Так, вироби необхідні для фіксації обраної Вами ширини швів між плитками в ряду та ширини швів між рядами плитки.

Розхідники бувають порожнистими та цілісними. Єдина відмінність між ними полягає в тому, що пустотілі не вичавлюють частину розчину з шва.

купити хрестики для плитки

За формою хрестики для укладання плитки можуть бути:

  • класичними — у формі двох пересічних під прямим кутом ліній, від ширини лінії безпосередньо залежить ширина шва;

купити хрестики для плитки

  • Т-подібними — застосовуються при укладанні бічних, нижнього та верхнього рядів плитки, для укладання декоративних елементів, купити хрестики для укладання плитки можна практично скрізь, але Ви можете зробити їх самі, обрізавши частину класичного розхідника.

купити хрестики для плитки

Варто зазначити, що сьогодні також популярною є система вирівнювання плитки (СВП). Її типів дуже багато, вони виглядають по-різному: набір ковпачків, стрічок, кліпс, клинів і так далі. Основна особливість СВП — Ви можете регулювати як ширину шва, так і вирівнювати поверхню кахлю.

купити хрестики для плитки

Хрестики для плитки: габарити

Вибір розміру розхідники залежить від типу кахлю та Ваших переваг щодо ширини шва.

Так, для укладання настінного кахлю стандартом прийнято вважати ширину шва від 1 до 2 мм, для підлогового — від 2 до 3 мм. Розхідники ж можуть мати товщину від 1 до 12 мм.

хрестики для плитки ціна

Загальне правило для вибору даних розхідників говорить: довжина найдовшої сторони плитки, розділена на 100 — це товщина, яку повинні мати хрестики для укладання плитки. Наприклад, габарити плитки 250х150 мм, значить хрестик повинен мати товщину (250:100) — 2.5 мм.

Також товщина шва залежить від якості кахлю — чим він якісніший, тим тоншим може бути шов.

Хрестики для плитки клінкерного типу повинні бути товщі тих, які використовуються при укладання звичайної.

хрестики для плитки ціна

Хрестики для укладання плитки: як використовувати

Хрестики для плитки встановлюються по одному з двох методів.

Перший метод. Вам необхідно по 8 розхідників на 1 плитку. Так, спочатку укладається перший ряд плитки, далі з кожної з її сторін на невеликій відстані від кутів, ставляться по 2 розхідники. При такому способі відмивати кахель від залишків видавленого розхідниками розчину вельми проблематично.

хрестики для плитки ціна

Другий метод. Вам необхідно розмістити 4 розхідники тільки по кутах плитки. Завдяки даному способу процес миття кахлю від видавленого розхідниками розчину порівняно спрощується (в порівнянні з першим способом), але ускладнюється процес витягування розхідників по висиханню розчину. Щоб витягнути вироби Ви можете використовувати викрутку або інший тонкий підручний інструмент. В результаті шви будуть однаковими по ширині та ідеально рівними.

хрестики для плитки ціна

Які типи розхідників використовувати, та як їх кріпити — вибирати Вам. Але ми настійно радимо неодмінно використовувати ці прості пристосування, які дозволять Вам завжди отримувати незмінно відмінний результат, заощадять Ваш час та нерви. Також пам’ятайте, що для якісного укладання кахлю Вам неодмінно стане в нагоді лазерна вимірювальна техніка.