Тачки будівельні

Тачки будівельні

Тачка садова і тачка будівельна: як вибрати

Коли регулярно виникає необхідність вивезення побутового або будівельного сміття, перевезення різних господарських вантажів, рекомендується купити тачку.

Читати далi
Показано з 1 по 9 з 9 (всього 1 сторінок)

Такі виріб, в залежності від типу, входить в одну з 2 груп:

  • тачка садова — відрізняється легкою конструкцією та невеликою вантажопідйомністю, доступною ціною;
  • тачка будівельна — відрізняється великою вантажопідйомністю, солідною вагою, коштує дорожче.

Сьогодні тачка садова й тачка будівельна мають такі основні конструктивні елементи:

  • кузов;
  • ручки;
  • 1 або 2 колеса.

Для прискорення та підвищення ефективності роботи, витрату на роботу мінімуму зусиль Вам необхідно правильно підібрати даний інвентар.

Давайте розглянемо основні елементи конструкції даних виробів, що допоможе Вам швидко вибрати і купити тачку необхідного типу.

Колеса

Колеса є важливим компонентом, яким обов'язково обладнані як тачка будівельна, так і тачка садові. Залежно від моделі та призначення, виріб може мати різну кількість коліс (1 або 2 шт.), колеса можуть бути різного типу і діаметра.

Тачка будівельна з 1 колесом є маневреним та високомобільним виробом, ефективна для роботи в обмеженому просторі та на нерівних поверхнях. Їх недоліки: під час перевезення вантажу більша частина його маси лягає на руки і плечі людини, встановлене колесо може сильно занурюватися в м'який грунт, що робить пересування більш важким. Так, одноколісна тачка садова застосовується для більш простих робіт. Вибираючи такий виріб, зверніть увагу на плавність ходу і міцність колеса, адже тільки на нього одного лягає тягар вантажу.

Тачка садова з 2 колесами є більш збалансованим по відношенню до ваги вантажу виробом, легше переміщається, відрізняється хорошою стійкістю на будь-яких поверхнях, не занурюється в грунт. Важливим моментом є той факт, що основна вага вантажу при перевезенні лягає на тачку. Але такий виріб не можна назвати надто маневреним і для комфортного пересування їй необхідно більше простору.

Також вибираючи колеса, придивіться до їх діаметру, від якого безпосередньо залежить амортизація. Рекомендується купити тачку будівельну з колесами, діаметр яких буде від 350 до 450 мм.

Тачка садова може бути обладнана литими або пневматичними колесамиПневматичні колеса зроблені з металевого ободу з камерою на ньому і зовнішньою покришкою, литі мають суцільну структуру. Литі колеса стійкі до проколів, їх легко вулканізувати, а от при пробої камери її доведеться замінити. Зате завдяки пневматичним колесам Вам забезпечена простота переміщення вантажів по будь-якій поверхні.

Каркас

Форма каркаса виробу, в залежності від моделі, може бути різною. Як тачка будівельна, так і тачка садова обладнані каркасами, які виготовляються з міцної металевої труби. З метою підвищення жорсткості знизу кузова встановлені спеціальні з'єднання, виконані по-різному, в залежності від моделі та виробника. Так, під кузов приварюють:

  • пластини з металу, які при невеликій вазі роблять конструкцію більш жорсткою;
  • кутники з металу;
  • труби з металу.

Як правило, тачка садова обладнана більш тонкими пластинами, тачка будівельна обладнана трубами та кутниками.

Дуже добре, коли рама виконана з цільної труби (немає зварних швів).

Також важливу роль відіграє форма рами, оскільки, коли вигини будуть неправильних форм, Вам доведеться витрачати додаткові зусилля на перевезення вантажів та управління.

Кузов

Форма кузова є другим важливим параметром, за яким слід вибирати даний інвентар. Так, завдяки правильній конструкції кузова значно знизиться навантаження на плечі та руки людини під час роботи.

Найчастіше кузов виготовляється з алюмінію або сталі (її товщина від 0.8 до 1 мм). Ось чому в ряді моделей довговічність всієї конструкції залежить від наявності та типу ребер жорсткості.

Популярною є трапецієвидна форма кузова з квадратним дном. Така тачка дасть Вам можливість завантажувати і перевозити сипучі матеріали, великі вантажі. Також з огляду на плоске дно тачка вміщує багато предметів правильної форми, наприклад, цегли, бруса, різних блоків.

Додатково, як і у випадку з каркасом, безшовна конструкція є більш довговічною. Коли конструкцією передбачені фронтальні ребра жорсткості, міцність дна та стінок кузова істотно підвищується.

Варто відзначити, що, коли Ви бажаєте перевозити лише сипучі та рідкі вантажі, рекомендується купити тачку з заокругленим кузовом продовгуватої форми.

Також зверніть увагу на ширину кузова, відштовхуючись від вузьких місць Вашої ділянки, де Ви будете користуватися інвентарем.

Місткість (вантажопідйомність)

Ця величина, як правило, вимірюється в кілограмах або літрах. Так, сучасна тачка садова й тачка будівельна можуть мати місткість від 80 до 150 л (сипучі матеріали) і від 70 до 250 кг (вироби).

Пам'ятайте, що не рекомендується перевищувати дані показники, перевантажуючи тим самим тачку!

Ручки

Ручки, в залежності від моделі виробу, можуть бути в формі букв «П» або «Н».

Варто відзначити, що краще вибирати виріб з довгими ручками, які будуть знаходиться на великій відстані одна від одної (щоб корпус людини помістився між ними).

Розбірні моделі

Ряд виробників пропонують на Ваш вибір розбірні моделі, в яких Ви можете демонтувати колеса та/або кузов, ставити на каркас різні за формою і типом кузова, колеса.

Але такий інвентар вважається не надто надійним.