Бензорізи та їхні аналоги

Бензорізи та їхні аналоги

Бензоріз: як вибрати

Бензоріз (бензиновий різчик, бензорізчик) — це обладнання, яке широко використовується для розпилювання стін з цегли, асфальту, бетону, металів і рейки.

Читати далi
Показано з 1 по 6 з 6 (всього 1 сторінок)
Бензиновий різчик застосовують під час будівництва, ремонту, демонтажу, в ході рятувальних операцій різної складності для витягування людини з-під завалів, в підсобному господарстві, під час ліквідації аварій.

купити бензоріз

Бензиновий різчик: типи

Бензоріз обладнаний потужним мотором з високим крутним моментом, завдяки якому може обертатися ріжучий диск великого діаметра. З огляду на велику швидкість обертання круга зростає швидкість порізки міцних будівельних матеріалів.

Практично кожен виробник даного обладнання випускає пристрої відразу декількох типів, які необхідні для обробки різних матеріалів.

Бензиновий різчик, крім стандартного варіанту, випускається в підвидах штроборіз, рейкоріз і хромований бензоріз:

  • штроборіз обладнаний відразу двома алмазними дисками і застосовується для прорізання канавок і пазів з метою прокладки систем газопостачання, опалення, труб, електропроводки;
  • рейкоріз обладнаний спеціальним механізмом, завдяки якому можна закріпити такий бензиновий різчик на рейці для збільшення глибини різання і роботи з обох сторін заготовки;
  • бензоріз хромований застосовується рятувальниками МНС.

купити бензоріз

Також бензиновий різчик буває по металу і по бетону. Відрізняється обладнання тим, що бензоріз для бетону оснащений більш потужним двигуном від 6 к.с. і володіє збільшеним числом обертів диска (не менше 4800 об/хв). Оскільки бетон щільніший металу, такі параметри необхідні для того, щоб круг не застряг в бетоні і міг нормально його різати.

Бензиновий різчик, в залежності від моделі, може виконувати мокре або сухе різання. Бензоріз для сухого різання не можна використовувати безперервно і кожні 30 хвилин його необхідно відключати, даючи йому охолонути. Бензиновий різчик для мокрого різання так не перегрівається. Також бензоріз для мокрого різання завдяки МОР (мастильно-охолоджувальній рідині) не допускає виникнення під час різання цегли і бетону великої кількості бруду і пилу, не буде: темних відмітин на диску при некоректному його виробленні, мікротріщин і потьм’янілостей при сильному бічному навантаженні під час різання складних конфігурацій, сильного зносу круга і втрати його сегментів. Так, бензиновий різчик з водяним охолодженням безпечніший для Вашого здоров'я і дозволяє диску служити довше.

Крім стандартних відмінностей між інструментами, є й індивідуальні особливості кожної моделі, які залежать як від виробника, так і від конкретної моделі інструменту.

купити бензоріз

Бензоріз: на що звернути увагу

Вибираючи бензиновий різчик, неодмінно зверніть увагу на його потужність (продуктивність), безпеку і комфорт застосування.

Продуктивність покаже, наскільки глибоко диск може різати матеріал. Максимальна глибина пропила відрізняється у різних моделей різних виробників і становить від 97 до 260 мм. Також не забувайте про специфіку оброблюваного матеріалу: для більш щільних матеріалів, наприклад, бетону слід купити бензоріз більшої потужності.

При пилянні твердих матеріалів виникають іскри, пил і бруд. Для виключення їх потрапляння на оператора бензиновий різчик має кожух, що закриває алмазний диск і захищає Вас від отримання травм. Якщо, хоча і малоймовірно, конструкцією не передбачено кожух, а Ви вирішили купити бензиновий різчик саме цієї моделі, неодмінно користуйтеся захисну одягом, окулярами або щитком, рукавицями!

купити бензоріз

Оскільки бензоріз є ручним інструментом, його рукоятки повинні зручно лежати в Ваших руках. Тактильно приємна рукоять і мала вага обладнання будуть запорукою тривалої роботи. Як правило, бензиновий різчик важить не більше 15 кг. Коли ж бензоріз важить більше 20 кг, в ньому є ніжки, які дозволять встановити техніку на поверхні.

Бензиновий різчик є багатофункціональним інструментом. Бензоріз дозволить Вам різати бетон, асфальт, граніт, цеглу, залізобетон, металопрокат. Вузькоспеціалізований розподіл обладнання по класах починається тільки при зміні його характеристик. Наприклад, потужний бензиновий різчик з великим диском застосовується для різу асфальту. Для більш точних робіт, наприклад, різання черепиці, використовується полегшений бензоріз.

Використовуючи бензиновий різчик не прикладайте надмірних зусиль. Рекомендовано поєднувати невелике зусилля і високу частоту обертання диска. Так, Ви будете менше втомлюватися, а диск пропрацює довше.

бензоріз ціна

Під час різання дотримуйтесь прямолінійності — дозволяйте кругу різати чітко прямо вниз по пропилу. Відхилення від прямої лінії та перекіс знижують продуктивність і ведуть до пошкоджень ріжучої кромки круга.

Вибираючи алмазний пильний диск упевніться, що найбільша частота обертання диска, яка вказана в таблиці параметрів обладнання, дорівнює або менша найбільшої частоти обертання, яка вказана на диску. В іншому випадку цей диск не рекомендовано ставити на бензоріз.

Високошвидкісними є круги, які мають кругову швидкість обертання крайньої точки в 100 м/с. Це відповідає таким частотам обертання для певних діаметрів: 300 мм — 6300 об/хв; 350 мм — 5400 об/хв; 400 мм — 4700 об/хв.

Практично будь-які диски для сухого різання можуть бути встановлені на бензоріз з водяним охолодженням. Мокре різання не застосовується тоді, коли обладнання має електричний мотор крім випадків, коли обладнання спеціально призначене для мокрого різу.

бензоріз ціна

Бензиновий різчик: рекомендації щодо застосування

Для того щоб бензиновий різчик служив Вам безперебійно і довго, йому, як і кожному інструменту, потрібен догляд.

Перед тим, як використовувати бензоріз, переконайтеся в надійній фіксації диска і двигуна. Якщо по ряду причин ці елементи не вдається міцно закріпити, відмовтеся від робіт! Використання такого обладнання може призвести до серйозних каліцтв та травм!

Якщо бензиновий різчик використовується вперше, обов'язково проведіть обкатку інструменту.

Під час роботи бензоріз слід тримати під прямим кутом (90˚) до оброблюваної поверхні.

бензоріз ціна

Також під час використання слід часто перевіряти стан повітряного фільтра. Коли фільтр засмітився зніміть його і промийте теплою водою з милом, добре промийте і дайте просохнути. Металеві елементи інструменту досить промазати бензином.

Проводьте заміну паливного фільтра не рідше, ніж 1 раз в квартал (раз на 3 місяці).

Бензиновий різчик обладнаний різними системами, але при необережному поводженні обладнання несе серйозну небезпеку його користувачеві і оточуючим. Саме тому до початку робіт обов'язково уважно прочитайте інструкцію! Використовуючи бензоріз слід користуватися засобами індивідуального захисту!

Якщо Ви збираєтеся довго зберігати бензиновий різчик, злийте з паливного бака бензин, розберіть і очистіть обладнання від бруду та пилу, зберіть бензоріз і зберігайте в сухому місці.