Троси і ланцюги

Троси і ланцюги

Трос буксирувальний та ланцюги протиковзання: як вибрати

Будь-який досвідчений водій знає, що трос буксирувальний та ланцюги протиковзання (ланцюги на колеса) — це вироби, які необхідні в процесі експлуатації всіх автомобілів.

Читати далi
Показано з 1 по 5 з 5 (всього 1 сторінок)

Але як вибрати буксирувальний трос та як вибрати ланцюги протиковзання? Про це далі.

купити ланцюги на колеса

Трос буксирувальний

Трос буксирувальний на перший погляд здається виробом, який не надто потрібен. Але на ділі трос буксирувальний неодмінно стане в нагоді Вам в різних непередбачуваних дорожніх ситуаціях. Так, якщо машина заглохла або закінчилося паливо і її потрібно дотягнути до, відповідно, СТО та заправки, без даного виробу Вам не обійтися.

купити трос буксирувальний

Трос буксирувальний: типи

Перед тим, як купити трос буксирувальний, визначте, виріб якого типу Вам необхідний. Так є:

 • тканинний трос;
 • трос зі сталі;
 • канат з поліпропілену;
 • корабельний канат;
 • капрон авіаційний.

Варто відзначити, що будь-який трос буксирувальний може обірватися в самий невідповідний момент, адже крім сильних сторін він має і слабкі. Розглянемо їх всі по порядку.

Тканинний трос буксирувальний є вельми компактним в складеному вигляді, його зручно зберігати та перевозити в пакеті. Такий виріб послужить Вам дуже довго. Серед недоліків — швидкий прихід в непридатність при постійному впливі на виріб високої вологості, порівняно невелика міцність.

купити трос буксирувальний

Сталевий трос буксирувальний неймовірно міцний, випускається з особливих металевих заготовок. Варто зазначити, що такий сталевий трос буксирувальний рветься дуже рідко, але якщо порветься, то може завдати машині величезної шкоди. У ряді випадків розрив створює удар такої сили, що можуть постраждати знаходяться поблизу люди. Пам'ятайте, що сталевий трос буксирувальний є вельми важким, схильний до корозії, йому необхідно багато місця для перевезення та зберігання. Як правило, такий трос буксирувальний використовується тільки в тих випадках, коли Ви заздалегідь точно знаєте, що Вам доведеться буксирувати позашляховик або вантажне авто.

купити трос буксирувальний

Корабельний канат випускається зі спеціального матеріалу, який відрізняється стійкістю до малих температур та вогкості, тому послужить Вам дуже довго.

купити трос буксирувальний

Поліпропіленовий канат часто застосовують в болотистій місцевості, коли під час витягування машини з болота часто будуть відбуватись ривки. Так, поліпропіленовий трос буксирувальний відмінно тягнеться та здатний гасити кінетичну енергію, є стійким до впливів вологи.

купити трос буксирувальний

Трос буксирувальний з авіаційного капрону не розтягується, здатний витримати великі перепади температур, практично не вбирає вологу. Але по міцності такий трос буксирувальний поступається металу, перевершуючи його при цьому за всіма іншими якостями.

купити трос буксирувальний

Трос буксирувальний: як перевірити

Оскільки основним параметром, за яким слід вибирати трос буксирувальний є навантаження, що він витримує, відповідальний виробник перевіряє свої вироби як на динамічне, так і на статичне навантаження.

Статичне навантаження — це повільне розтягування виробу (імітація процесу буксирування в міських умовах). Так, якщо Ви не часто виїжджаєте за місто, можете запросто купити трос буксирувальний корабельного типу, адже саме він чудово витримує статичні навантаження при практично всі температурах та будь-якій вологості.

Динамічне навантаження характеризує трос буксирувальний в плані його міцності при різких ривках. Наприклад, тканинний трос буксирувальний рветься при різких ривках, але при цьому не завдає шкоди Вашому авто. Сталеві вироби при розриві можуть завдати шкоди машині і поруч стоячим людям. Поліпропіленовий канат є лідером по стійкості до розривів від ривків.

Також необхідно пам'ятати, що якщо трос буксирувальний витримає великі динамічні навантаження, то встановлений під бампером авто гак — ні. Ось чому слід намагатися буксирувати машину плавно, без ривків.

купити трос буксирувальний

Трос буксирувальний: вибір

Перед тим, як купити трос буксирувальний, придивіться до таких моментів, як особливості використання, довжина, захват, навантаження (вантажопідйомність), наявність прапорців та герметичної упаковки для зберігання.

Особливості

Як видно з практики, кожен водій повинен мати в машині 2 троса: поліпропіленовий трос буксирувальний (може розтягуватися) та корабельний або тканинний трос буксирувальний (універсальний варіант).

У разі, коли Вам наперед відомо, що Ви будете тягти позашляховик або вантажівку, рекомендуємо взяти трос буксирувальний зі сталі.

купити трос буксирувальний

Довжина

Не рекомендується користуватися занадто коротким або занадто довгим тросом. Так, довжина виробу дуже важлива, адже якщо трос буксирувальний занадто довгий, ато, що буксирується буде постійно виляти в сторони. З іншого боку, трос буксирувальний недостатньої довжини не забезпечить належної відстані між машинами, що може привести до аварії.

Трос буксирувальний повинен мати довжину від 4 до 6 м.

Щоб точно знати, якої довжини має бути трос буксирувальний, прочитайте ще раз ПДР.

купити трос буксирувальний

Захват

Захват є дуже важливою деталлю, на яку необхідно звернути увагу. Так, навіть коли Ви купили міцний трос буксирувальний, який точно ніколи не порветься, під час використання виробу можуть не витримати кріплення.

Хорошим варіантом є трос буксирувальний з кованими карабінами. Так, сталевий гак може мати вагу до 0.5 кг, коли використані легкі сплави гак важить до 0.15 кг.

купити трос буксирувальний

Навантаження

На упаковках, в яких зберігається трос буксирувальний вказано «для машин вагою до Х кілограм». Чим більша величина Х, що нас цікавить, тим краще.

Власникам легкових машин рекомендується купити трос буксирувальний, який може витримати навантаження до 3.5 т. Такий трос буксирувальний може запросто витримати спокійне рівне буксирування та пікові навантаження при витягуванні машини з глибокого снігу або болота.

Не варто також забувати, що вантажопідйомність, якою володіє трос буксирувальний, не відповідає вазі машини на буксирі, тому необхідно придбати виріб з запасом по даному параметру в межах від 35 до 50%!

купити трос буксирувальний

Наявність прапорців

Найчастіше прапорці є біло-червоними, їх дуже просто помітити з великої відстані.

Прапорці потрібні для запобігання вклинюванню проїжджаючих повз машин в проміжок між машинами, які беруть участь в буксирувальному процесі.

купити трос буксирувальний

Герметична упаковка

Якщо трос буксирувальний буде без упаковки або упаковка виявиться не герметичною, всередину потраплятимуть волога та повітря.

Трос буксирувальний, незалежно від матеріалу виконання, буде швидше руйнуватися. Єдиним винятком є корабельний канат, що не гниє.

купити трос буксирувальний

Ланцюги протиковзання (ланцюги на колеса)

Ланцюги протиковзання (ланцюги на колеса) потрібні для поліпшення прохідності будь-яких коліс, поліпшення керованості машиною на бездоріжжі, засніженій ділянці і так далі. Ланцюги на колеса зведуть до мінімуму ризик виникнення аварійної ситуації.

Перед тим, як купити ланцюги протиковзання, зверніть увагу на недоліки даних виробів. Так, якщо безперервно використовувати ланцюги на колеса, протектори будуть зношуватися швидше, буде збільшене навантаження на трансмісію, швидкість їзди обмежиться. Пам'ятайте: ланцюги на колеса не призначені для безперервного використання та застосовуються виключно на складних ділянках доріг!

купити ланцюги на колеса

Ланцюги на колеса: як використовувати

Ланцюги протиковзання необхідно використовувати при строгому дотриманні рекомендацій по швидкості їзди! Так, не варто зловживати різким гальмуванням, уникати крутих поворотів. Необхідно виконувати будь-які складні маневри плавно. Ці прості заходи приведуть до того, що ланцюги протиковзання будуть служити Вам дуже довго.

Також необхідно стежити за тиском в шинах і своєчасно їх накачувати, якщо він недостатній. Для цього найкраще використовувати автомобільний компресор.

Коли Ви відчуєте, що щось не так та ланцюги протиковзання потребують ремонту, рекомендуємо зробити його негайно. Це дозволить Вам виключити можливість пошкодження колеса.

купити ланцюги на колеса

Ланцюги протиковзання: типи

Перед тим, як купити ланцюги на колеса, необхідно визначитись з варіантами їх конструкцій. Так, ланцюг протиковзання має такі варіанти виконання: стандартний (прості ланцюги на колеса), ремені протиковзання (ремені на колеса), браслети протиковзання (браслети на колеса) і траки:

 • прості ланцюги протиковзання (ланцюги на колеса) є стандартними моделями, які мають чудові тягові характеристики, дуже надійні і працюють тривалий час;
 • ремені протиковзання (ремені на колеса) є більш легкими у використанні, дуже прості в догляді, їх зручно зберігати, при їх розриві збиток колесам не завдається, але такі пристосування володіють низькими тяговими можливості та зношуються швидше;
 • браслети протиковзання (браслети на колеса) дуже схожі на ремені, але відрізняються підвищеним ресурсом;
 • траки є ідеальним варіантом для поїздок по бездоріжжю.

купити ланцюги на колеса

Ланцюги на колеса: класи

Ланцюги на колеса також відрізняються між собою матеріалом виконання. Виходячи з даного параметра виділяються 2 їх класи:

 • м'які — чудово підійдуть для подолання різних ділянок з утрудненим доступом (з пухким снігом, болотом і так далі), швидше зношуються і не здатні поліпшити прохідність машини на льоду, максимальна швидкість їзди — не більше 80 км/год;
 • жорсткі — чудово підійдуть для поїздок по горах та бездоріжжю, прискорюють зношування протектора колеса, максимальна швидкість їзди — не більше 40 км/год.

Вибираючи ланцюги на колеса також враховуйте частоту їх використання, яка дозволить визначити швидкість зносу протектора.

Жорсткі ланцюги на колеса виготовляються із загартованої сталі, яка крім високої міцності є стійкою до ударів. Є жорсткі ланцюги протиковзання, які виготовлені з титану, але їх вартість істотно вища сталевих.

М'які ланцюги на колеса виготовляються з поліуретану, гуми або пластику.

купити ланцюги на колеса

Ланцюги протиковзання: малюнок

Ланцюги на колеса також відрізняються малюнком:

 • драбинка — такі ланцюги на колеса є найбільш доступним та простим варіантом, який забезпечить відмінне тягове зусилля при прямолінійному русі, але при обертанні колеса з таким пристосуванням можуть виникнути ривки, що негативно позначається на підвісці, трансмісії та вузлах рульового керування;
 • ромб — ланцюги протиковзання з таким малюнком не впливають на підвіску і трансмісію, відмінно працюють під час бокових заносів, чудово підійдуть для великого джипа та вантажівки;
 • соти — дані ланцюги на колеса забезпечать чудову прохідність Вашої машини по бездоріжжю.

купити ланцюги на колеса

Ланцюги на колеса: діаметр та товщина ланки

Перед тим, як купити ланцюги протиковзання, придивіться до діаметру та товщини ланки, якими володіють вироби. Від даних характеристик безпосередньо залежить процес використання виробів.

Так, товсті ланцюги на колеса є більш довговічними і надійними, але швидше зношують протектор колеса та більш складні в установці на колесо. Такі ланцюги протиковзання точно не підійдуть для машин з малим підколісним простором.

Для позашляховика і легковика застосовуються ланцюги на колеса з ланками, товщина яких від 3.5 до 6 мм, для важкого транспорту — від 6 до 19 мм.

Варто зазначити, що для подолання ділянки з болотом або товстим шаром снігу рекомендується купити ланцюги протиковзання з більш товстими ланками, а ось для поїздок по обледенілих дорогах підійдуть ланцюги на колеса з малими ланками.

купити ланцюги протиковзання

Ланцюги протиковзання: габарити шини

Вибираючи ланцюги на колеса, обов'язково дізнайтеся про діаметр та ширину шин, на які вони будуть встановлені. Як правило, виробник вказує розмір шин, для яких підходить конкретна модель, але може бути вказаний і спеціальний код.

Також вибираючи ланцюги на колеса враховуйте проміжок між аркою та шиною колеса. Орієнтуючись на даний показник, виділяються такі типи пристосувань:

 • S — ланцюги на колеса підходять для машин з малою відстанню, є найпоширенішими;
 • U — прості ланцюги на колеса для машин із середньою відстанню;
 • W — ланцюги на колеса великогабаритних авто.

купити ланцюги протиковзання

Ланцюги на колеса: кількість в комплекті

Ланцюги протиковзання поставляються комплектами в кількості 2, 4 або 6 шт.

Часто такі пристосування встановлюються лише на ведучу вісь, що дозволяє без проблем їхати по «легкому» бездоріжжю.

В повнопривідній машині ланцюги на колеса рекомендується поставити на всі 4 колеса, але якщо їх в комплекті 2 шт., то встановіть їх на колеса передньої осі.

купити ланцюги протиковзання

Ланцюги протиковзання: вибір

Ланцюги на колеса застосовуються як власниками машин, так і дачниками, лижниками, любителями виїзного туризму і так далі.

Так, ланцюги протиковзання забезпечать безпечне переміщення по засніжених ділянках, оберігають всі механізми машини та підвищують комфорт поїздок в різних складних умовах.

Перед тим, як купити ланцюги протиковзання, необхідно визначитись з:

 • умовами, в яких буде працювати машина;
 • типом машини — легкова, позашляховик, джип-паркетник, вантажівка і так далі;
 • габаритами зимових шин;
 • максимально зручним для Вас способом монтажу ланцюгів — наприклад, ланцюги протиковзання з системою автоматичної дотяжки і так далі.