Компресори автомобільні

Компресори автомобільні

Компресор автомобільний: як вибрати

Автокомпресор — це обладнання, яке необхідне для швидкої підкачки коліс Вашого авто в польових умовах.

Читати далi
Показано з 1 по 25 з 25 (всього 1 сторінок)
Але вибрати та купити автокомпресор сьогодні не так просто. Основним питанням є вибір між поршневим, мембранним та роторним компресором.

купити автомобільний компресор

Поршневий автокомпресор

Поршневий автомобільний компресор працює за простим принципом — повітря стискається за допомогою спеціального поршня, який, в свою чергу, приводиться в рух встановленим шатунним механізмом. Останній виконує зворотно-поступальне переміщення. Для керування даним механізмом служить електромотор постійного струму, обладнаний редуктором. Поршневий автокомпресор буде швидко нагнітати повітря тільки в тому випадку, коли він буде мати циліндр великого об’єму та, відповідно, буде важити чимало.

Варто зазначити, що від тертя поршня з циліндром, підшипників, нагрівається повітря, яке викликає нагрів компресора, якщо останній використовується при високих навантаженнях.

Також пам'ятайте, що при роботі в компресор автомобільний потрапляє пил, а в більшості моделей не передбачений повітряний фільтр. Ось чому циліндро-поршнева група з часом зношується, що веде до падіння тиску. Поршень та циліндр не ремонтуються.

купити автомобільний компресор

Купити автокомпресор поршневого типу рекомендовано з циліндром, який виготовлений з легованої дуже міцною нержавійки та відполірований всередині до дзеркального блиску, адже тільки тоді ресурс обладнання буде вельми високим. Але, як правило, циліндр випускають з оцинкованої сталі, яка не так довговічна.

Найвищу надійність забезпечує поршневий компресор автомобільний, шатун поршня якого стоїть безпосередньо на валу електромотора, а не йде через втулки з пластика, різні шатуни та перехідники.

Варто відзначити, що поршневий компресор автомобільний відрізняється від мембранного більш високою продуктивністю роботи, тому відмінно підійде для підкачки шин великих діаметрів.

купити автомобільний компресор

Мембранний автокомпресор

Мембранний автокомпресор працює за іншим принципом — повітря надходить завдяки роботі мембранного полотна з гуми. Мембрана також здійснює зворотно-поступальні переміщення. Мембранний компресор автомобільний має тільки 2 елементи, що труться — це підшипники. Так, обладнання виходить з ладу дуже рідко.

Мембранний автокомпресор можна ремонтувати: порвана діафрагма замінюється. Пам'ятайте, що взимку мембрана з гуми втрачає еластичність, що утруднить використання обладнання.

Компресор автомобільний мембранного типу використовується для накачування шин, діаметр яких до 14".

купити автомобільний компресор

Роторний автокомпресор

Роторний автокомпресор має такі важливі переваги, як висока надійність роботи та простота використання. Також роторний компресор автомобільний дозволить Вам запросто накачувати великі колеса та різний інвентар, адже має продуктивність від 200 до 300 л/хв.

купити автомобільний компресор

Компресор автомобільний: основні параметри

Перед тим, як вибрати та купити компресор автомобільний, звертайте увагу на такі його основні характеристики:

 • продуктивність роботи;
 • найбільший створюваний тиск;
 • тип манометра;
 • в яких одиницях вимірюється тиск;
 • тип джерела живлення;
 • додатковий функціонал.

купити автомобільний компресор

Продуктивність

Продуктивність роботи — основний параметр, який обов'язково вказується в інструкції та вимірюється в літрах повітря, що подається за хвилину (л/хв).

Наприклад, коли компресор автомобільний має продуктивність від 30 до 40 л/хв, то обладнання дозволить Вам швидко накачати шини, діаметр яких від 13 до 14". Для накачування шин вантажівок та позашляховиків рекомендуємо купити компресор автомобільний з продуктивністю роботи від 50 до 70 л/хв.

купити автокомпресор

Максимальний тиск

Найбільший створюваний тиск становить 8 атм. Але вибираючи автокомпресор не рекомендуємо приділяти першорядне значення даному показнику.

купити автокомпресор

Манометр

Манометр, яким обладнаний компресор автомобільний, може бути аналоговим (стрілочним) або цифровим. Так, точність показань та накачування мають велике значення для шини. Манометр повинен володіти високою точністю (мати якомога меншу похибку), а його шкала повинна бути добре зчитуваною.

Варто зазначити, що цифровий манометр істотно зручніший у використанні, ніж аналоговий. Цифровий манометр відобразить показники тиску з точністю до 2 знаків після коми, зображення не вібрує, як стрілка. Також Ви можете змінювати одиниці вимірювання.

Додатково цифровий манометр має систему «Автостоп». Так, встановивши на шкалі необхідне значення тиску, компресор автомобільний накачає колесо до необхідного тиску та вимкнеться автоматично.

купити автокомпресор

Одиниці виміру

Одиниці виміру тиску — інформацію про них Ви можете дізнатися з керівництва до Вашого авто. Залежно від країни виробництва авто, одиниці вимірювання тиску відрізняються — «атм», «bar», «кг/см2», «кРа», «psi» («фунт/дюйм2).

Щоб Ви не плуталися, просто знайте — атмосфери, бари та кг/см2 відрізняються між собою сотими частками та орієнтовно рівні 100 кРа / 14 psi.

купити автокомпресор

Тип живлення

За типом живлення автокомпресор буває мережевим (від електромережі машини) або акумуляторним (від вбудованої АКБ).

Малопотужний компресор автомобільний працює від простого прикурювача, більш потужний — має дроти з зажимами «крокодил» та підключається до клем АКБ. Автокомпресор з вбудованою АКБ заряджається від «домашньої» електромережі на 220 В та може повністю накачати без необхідності підзарядки до 3 коліс.

купити автокомпресор

Додатковий функціонал

Перед тим, як вибрати та купити автокомпресор, придивіться до набору додаткових функцій та опцій, які може мати обладнання. Також зверніть увагу на зручність роботи з технікою, адже Вам частіше доведеться підкачувати колесо, а не виконувати повну його накачку.

 • функція відкачування повітря — потрібна, якщо необхідно видалити повітря з, наприклад, надувних човна або матрацу перед їх складанням;
 • клапан скидання тиску — Ви зможете знизити тиск в шинах, наприклад, при їзді по грунтових дорогах;
 • система автоматичного вимкнення — Ви зможете підкачати колесо до необхідного тиску, не виходячи з салону машини, що зручно, якщо, наприклад, на вулиці йде дощ;
 • автовимкнення під час перегріву — додатковий захист;
 • набір штуцерів-перехідників — Ви зможете накачати як колеса, так і спортивний інвентар, в числі якого м'ячі, матраци, човни, іграшки і так далі;
 • вбудований ліхтар, світлодіодний ліхтар із світлофільтром, сумка для перенесення та зберігання з кишенями та замками і так далі — все це приємні доповнення.

купити автокомпресор

Також придивіться до корпусу обладнання. Якщо він пластиковий, а не металевий, то матеріал неодмінно повинен бути негорючим, стійким до ударів та перепадів температур.

Автокомпресор повинен бути обладнаний якісними, стійкими до перепадів температур повітряними шлангами.